Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Agile. Szansa na skokowy wzrost produktywności - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Listopad 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Agile. Szansa na skokowy wzrost produktywności - ebook

Książka jest syntetycznym opracowaniem na temat coraz bardziej popularnej metodologii wdrożeń systemów informatycznych - Agile, pozwalającym znaleźć odpowiedź na pytanie: kiedy i w jakim celu zdecydować się właśnie na nią, a nie na klasyczną metodykę. Książka zawiera szczegółowe porady i praktyczne przykłady. Taka pozycja to dla Czytelników namiastka wieloletniego doświadczenia i streszczenie pogłębionej, niedostępnej gdzie indziej wiedzy z dziedziny IT, organizacji i inżynierii oprogramowania. Jest to również świetne uzupełnienie i pogłębienie szkoleń z obszaru Agile.

Spis treści

Wstęp

Metody zwinne – wprowadzenie

1.1. Metoda prób i błędów – lekarstwo na niepewność

1.2.  Najważniejsze fakty z historii metod iteracyjnych i przyrostowych

1.3. Dalszy rozwój metod zwinnych – post-agilism

1.4. Przegląd metod zwinnych

1.5. Metametoda – wybór procesu

1.6. Unikanie szkodliwych nieporozumień na temat Agile

1.7. Agile w kaskadowym świecie

2.  Od potrzeby biznesowej do zaspokojenia – zwinna realizacja

2.1. Etapy życia produktu: projekt, wdrożenie, utrzymanie

2.2. Czy klienci potrzebują dobrych produktów?

2.3. Brak kosztów jakości projektów i jakości produktów

2.3. Modele cyklu życia oprogramowania

2.4. Ciągła integracja i częste dostawy

3. Zwinna inżynieria wymagań

3.1. Cele określania wymagań

3.2. Techniki pozyskiwania wymagań

3.3. Paradoksy wymagań i model Kano

3.4. Współpraca z marketingiem

3.5. Opisywanie wymagań

3.6. Rodzaje wymagań – atrybuty jakości

3.7. Zasady podziału wymagań w Scrumie

3.8. Korzyści i koszty zapisywania

3.9. Opisywanie wymagań w języku naturalnym

3.10. Opowieści użytkowników

3.11. Modelowanie wymagań

3.12. Zatwierdzanie wymagań

3.13.  Weryfikacja, walidacja, negocjowanie i konsolidacja wymagań w Agile

3.14.  Interesariusze, kontekst, granica kontekstu i negocjacje w metodach zwinnych

3.15. Zwinne przeglądy

3.16. Weryfikacja modeli

3.17. Zarządzanie śliskimi wymaganiami

3.18. Wersjonowanie

3.19. Śledzenie powiązań wymagań

4. Planowanie i nadzorowanie w Agile Scrum

4.1. Zasady dobrego planowania pracy

4.2. Przegląd sposobów szacowania pracochłonności

4.3.  Szacowanie algorytmiczne lub na podstawie doświadczenia

4.4.  Planowanie w Agile: pracochłonność, wydajność zespołu, ryzyko

4.5. Dług techniczny

4.6. Diagram wypalenia i jego wykorzystanie

5. Testowanie w Agile

5.1. Testowanie jako jedna z form zapewnienia jakości w Agile

5.2.  Cele, rodzaje i poziomy testów według kwadrantów testowych Agile

5.3. Testy czarnej skrzynki i testy dogłębne

5.4. Testy właściwości (pozafunkcjonalne) w Agile

5.5. Szkoła kontekstowa i testowanie eksploracyjne w Agile

5.6. Testowanie eksploracyjne w Agile

5.7. Podstawy automatyzacji testów w projektach Agile

5.8. Automatyzacja przygotowania testów w Agile

5.9. Znaczenie automatycznych testów w modelu iteracyjnym

5.10. Wpływ Agile na automatyzację testów

5.11. Testowanie na podstawie modeli

5.12. Projektowanie testów

5.13. Sposoby projektowania testów

5.14. Agile a tradycyjne trudności testowania

5.15. Obsługa wykrytych błędów

5.16. Testy jednostkowe

5.17. Metodyka TDD

5.18. Testy akceptacyjne a kryteria ukończenia – ATDD

6. Jak być Agile i przetrwać w zespole

6.1. Społeczne i psychologiczne aspekty pracy zwinnej

6.2. Znaczenie rytuałów i terminologii Agile

6.3. Zwinny programista i jego rola w zespole Agile

6.4. Metody treningu – jak stać się zwinnym?

6.5. Certyfikacje

6.6. Wady i zalety certyfikatów

6.7. Wybór certyfikacji

6.8. Agile po pięćdziesiątce

6.9. Agile a kariera

7. Słownik terminów

 

8. Źródła

Kategoria: Poradniki
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-3449-0
Rozmiar pliku: 10 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wstęp

Moda na Agile trwa, a wręcz się nasila. Z jednej strony to wspaniale, gdyż Agile jest rodziną bardzo skutecznych sposobów tworzenia oprogramowania. Z drugiej strony – wielka szkoda, że Agile stało się modą. Przez to bowiem bywa propagowane i stosowane bezmyślnie, a nawet gloryfikowane jako niemal uniwersalne rozwiązanie, jako cel sam w sobie. Tymczasem celem powinna być wyłącznie skuteczność i sprawność przedsięwzięć IT, a jednym z narzędzi pomagających w jego osiągnięciu może być Agile.

Aby dobrze zrozumieć i skutecznie stosować Agile, nie wystarczy szczegółowa znajomość instrukcji praktykowania jednej ze zwinnych metodyk (najczęściej Scrum). Tym bardziej że zwykle wybór metodyki jest przypadkowy. Zamiast analizy organizacje kierują się modą i obiegowymi opiniami.

W wielu publikacjach na temat Agile jako coś oczywistego przyjmuje się wyższość omawianych metodyk nad alternatywnymi. Wyraża się to nawet w terminologii, w której metody inne niż Agile określa się zwykle pobłażliwą nazwą „tradycyjnych”. Taki sposób prezentacji, pozornie skuteczny i pragmatyczny, nie pozwala naprawdę dogłębnie zrozumieć omawianego tematu. Cierpi na tym efektywność i elastyczność osób mających tylko taką wąską wiedzę. Nie chodzi bowiem o to, żeby być zwinnym, choć nazwa brzmi kusząco, lecz żeby być skutecznym. Dlatego nie spisujmy lekkomyślnie na straty projektów sekwencyjnych i hierarchicznych. Dobry menedżer dopasowuje taktykę do potrzeb, a nie na siłę stosuje rzekomo uniwersalne rozwiązanie niezależnie od sytuacji.

Nie krytykuję opracowań, które koncentrują się na opisie szczegółów i taktyki zwinnego działania. Są one jak najbardziej potrzebne, a liczne takie książki są już na naszym rynku dostępne. Brakuje natomiast opracowania syntetycznego, pozwalającego znaleźć odpowiedź na pytanie, kiedy i po co wybrać strategię Agile. Wprawdzie od autorów książek trzeba wymagać szerszej wiedzy niż tylko wziętej z praktycznego doświadczenia. Z drugiej strony nie ma raczej sensu, aby od każdego uczestnika projektu Agile, nawet na kierowniczym stanowisku, wymagać zarówno wielkiego doświadczenia, jak i przygotowania teoretycznego. Byłoby to marnotrawstwem czasu. Optymalnym rozwiązaniem jest książka, która z jednej strony zawiera szczegółowe przepisy i praktyczne przykłady, a jednocześnie oferuje szersze spojrzenie. Taka pozycja to dla Czytelników dobra namiastka wieloletniego doświadczenia i streszczenie pogłębionej, niedostępnej gdzie indziej wiedzy z dziedziny IT, organizacji, inżynierii oprogramowania. A nawet psychologii, która jest potrzebna, aby umiejętnie stosować Agile.

Taką optykę przyjmuję w tej książce. Po pierwsze, staram się zachować bezstronność, opisywać równie dokładnie zalety i możliwości, jak i wady lub zagrożenia stosowania metodyk zwinnych. Nie zaczynam od wyjaśniania niezrozumiałych dla niewtajemniczonych nazw artefaktów i rytuałów Agile. Jako punkt wyjścia przyjmuję konkretną potrzebę biznesową lub technologiczną, którą będzie się przy ich pomocy realizować. Słowem, traktuję Agile tak, jak narzędzie – jedno z wielu – do osiągnięcia konkretnych celów, a nie jako wartość, która nie podlega dyskusji. Skorzystają na tym i Czytelnicy, i sama Agile, ponieważ taka formuła chroni nas przed karkołomnymi próbami stosowania tej metodyki tam, gdzie nie daje ona korzyści.

Książka pozwoli Czytelnikom w pełni zrozumieć, oswoić i wykorzystać Agile w najlepszy możliwy sposób. Tłumaczy i pokazuje na przykładach, jak można Agile zastosować do rozwiązywania prawdziwych problemów i realizowania konkretnych potrzeb projektów IT. Zalecamy ją zarówno menedżerom, jak i informatykom, którzy dopiero planują wejść w świat Agile, aby mogli szybko zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego ta metoda ma naprawdę szansę być bardzo skutecznym sposobem współpracy.

Jest to pozycja interesująca również dla tych, którzy poznali już Agile w praktyce i chcą podnieść swoje kwalifikacje, pracować skuteczniej, ze zrozumieniem. Zrozumienie jest kluczowe do tego, aby umieć wyjść poza wąskie przykłady, przepisy książki kucharskiej i umieć na sposób Agile stawiać czoło coraz to nowym wyzwaniom, realizować coraz to nowe cele biznesowe.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: