Aktualności
 • 2017-05-23

  Na świecie mają Hugo i Nebulę, a w Polsce mamy Zajdla 😊. 20 maja podczas Warszawskich Targów Książki ogłoszono nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2016. Czy wśród nominowanych znaleźli się Wasi faworyci? Sprawdźcie!

 • 2017-05-23

  To coś zdecydowanie więcej. Najlepsze reportaże, jakie czytaliśmy, nie tylko poszerzały naszą wiedzę o świecie, lecz także stawiały pytania; dzięki niesamowitemu językowi angażowały wszystkie nasze zmysły; skłaniały do refleksji, były wolne od osądzania, ale zostawiały w nas mnóstwo wątpliwości i dylematów moralnych. Mimo że wielokrotnie opisywały bardzo odległe zakątki, odnajdowaliśmy w nich elementy naszej własnej rzeczywistości. Z jednej strony sprawiały, że stawaliśmy się bogatsi w informacje, z drugiej – zostawiały nas z Sokratejskim „Wiem, że nic nie wiem”. Chcielibyście przeczytać taki reportaż? Jeśli tak, warto zwrócić uwagę na tytuł, który uhonorowano w tym roku Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego – „Delhi. Stolica ze złota i snu”.

 • 2017-05-18

  Na Warszawskich Targach Książki ogłoszono właśnie nominacje do Literackiej Nagrody Nike 2017. Kto tym razem powalczy o jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce i otrzyma 100 tysięcy złotych? Sprawdźcie!

 • 2017-05-17

  Słuchacie audiobooków? Nigdy nie mieliście z nimi styczności i nie wiecie, czy to dla Was? A może jesteście przekonani, że nie odnajdziecie się w takiej formie obcowania z literaturą, ale tak naprawdę jeszcze nie próbowaliście? Jeśli należycie do jednej z tych grup, zachęcamy Was do odwiedzenia stoiska Biblioteki Akustycznej. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o audiobookach, ale boicie się zapytać, znajdziecie właśnie tam. ;-)

 • 2017-05-16

  Nadchodzi TEN CZAS! Podejrzewamy, że jeśli jesteście regularnymi bywalcami księgarni ebookowych, wiecie już, o jakie wydarzenie chodzi. Czas, w którym można przebierać w superpromocjach a bestsellerowe tytuły są dostępne w takich cenach, że szczęka opada. Święto ludzi związanych z literaturą – autorów, wydawców, księgarzy i przede wszystkim Wasze, drodzy czytelnicy. Majowe Targi Książki w Warszawie nadchodzą. Już 18 maja. Świętujmy razem!

 • 2017-05-10

  Wiosna w pełni! U Was też tego nie widać? Na szczęście miłośnicy literatury nie narzekają na złą pogodę, bo zła pogoda oznacza same przyjemności: kocyk, kubek rozgrzewającego napoju i czytnik pod ręką. Zimny, deszczowy dzień to dobry pretekst do zaszycia się w domu ze świetnym ebookiem. A takich u nas nie brakuje. Chcecie wiedzieć, które z nich cieszyły się ostatnio największą popularnością? Zapraszamy do zapoznania się z bestsellerami kwietnia.