Aktualności
 • 2017-05-09

  Świetna informacja dla fanów serii „Szklany tron”! Sarah J. Maas powraca z najnowszą powieścią „Imperium burz”. Tych z Was, którzy znają twórczość autorki, pewnie nie trzeba nawet namawiać do sięgnięcia po kolejny tom. Warto jednak zaznaczyć, że dodatkowo mamy dla Was prezent: przy zakupie nowości otrzymacie za darmo opowiadanie „Zabójczyni i uzdrowicielka”. A jeżeli jeszcze nie znacie tych powieści fantasy, nie zwlekajcie. Przed Wami dużo dobrego!

 • 2017-04-12

  Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! W sprzedaży ukazał się właśnie „Czas Herkulesów” – najnowsza powieść Marcina Wrońskiego, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru. Jeśli lubicie kryminały retro, interesuje Was, jak wyglądało życie w przedwojennej Rzeczpospolitej, interesujecie się sportem i ciekawią Was nieoczywiste polskie miasta, które mają jeszcze wiele do odkrycia, koniecznie sięgnijcie po ebooka lub audiobooka.

 • 2017-04-11

  Wiemy już, kto w tym roku powalczy o Nagrodę Wielkiego Kalibru. Po raz pierwszy w historii odsłoniono kulisy przyznawania nagrody i opublikowano długą listę dwunastu tytułów, spośród których jury wybierze finałową siódemkę. Jeśli szukacie naprawdę dobrego kryminału – zmyślnej intrygi i akcji, która pochłonie Was totalnie – sprawdźcie, na jakie ebooki warto zwrócić szczególną uwagę.

 • 2017-04-10

  Marzec to kolejny miesiąc, w którym pokazujecie nam, jak bardzo lubicie kryminały. Aż 6 spośród 10 marcowych bestsellerów należy właśnie do tego gatunku. Jakie ebooki zdobyły serca czytelników na przełomie zimy i wiosny? Sprawdźcie!

 • 2017-04-06

  Powodów, żeby czytać książki Petera Wohllebena jest wiele. Po pierwsze: wiosna. Przyroda budzi się do życia a wraz z nią i my wybudzamy się z zimowego snu. Po (jak zwykle zbyt długiej) zimie łakniemy słońca i kontaktu z przyrodą. Warto zadbać, aby ten kontakt był bardziej świadomy. Po drugie: ostatnio toczy się wiele dyskusji związanych z decyzjami dotyczącymi Puszczy Białowieskiej i z ustawą o wycinaniu drzew. Książki Wohllebena mogą stanowić dodatkowy głos w tej debacie i pomóc pogłębić refleksje dotyczące stanu naszej przyrody. Po trzecie: autor ma po prostu ten dar, że oczarowuje czytelnika. Powodów do czytania jego książek znalazłoby się jeszcze wiele, jednak „Duchowe życie zwierząt” i „Sekretne życie drzew” to najlepsze książki do… słuchania. Warto poznać to, co Wohlleben ma do powiedzenia, w odpowiedniej scenerii. A zatem wybierzcie się na spacer do lasu, załóżcie słuchawki i włączcie audiobooka!

 • 2017-03-30

  Poznaliśmy nominacje do jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. Na konkurs wpłynęło ponad 400 zgłoszeń, spośród których jury wyłoniło 12 nominowanych tytułów. Jeśli więc cierpicie na ten sam syndrom co my, zwany: „Tak mało czasu, a tak wiele ebooków do przeczytania” i gubicie się w zalewie książkowych nowości, sprawdźcie, na które tytuły  – zdaniem jurorów – warto zwrócić szczególną uwagę.