Facebook - konwersja

Detektyw 10/2017 - audiobook

Data wydania:
19 września 2017
Czas:
2 godz. 50 min.
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Detektyw 10/2017 - audiobook

Uważaj na podrabiane lekarstwa

Z raportu opublikowanego niedawno przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wynika, że co setny lek trafiający na nasz rynek jest sfałszowany. Najczęściej podrabiane są produkty antyalergiczne, preparaty na potencję, lekarstwa na serce i środki przeciwbólowe. Natkniemy się na nie już nie tylko w sklepach internetowych, ale również w aptekach i szpitalach. Szacuje się, że na sfałszowane medykamenty wydajemy ponad 100 milionów złotych rocznie.

Z szacunków IRACM – francuskiego instytutu badawczego do przeciwdziałania fałszowaniu leków wynika, że za każde 1000 dolarów zainwestowane w fałszowanie farmaceutyków, przestępcy zarabiają nawet 400 tysięcy dolarów. Przebicie na tej działalności jest kilkunastokrotnie większe niż w przypadku narkobiznesu (zainwestowanie tysiąca dolarów w ten „biznes” przynosi 20 tysięcy dolarów zysku). To dlatego roczne zyski w tej przestępczej branży mogą przekroczyć nawet bilion dolarów rocznie. Świadomość tego mają również nasi przestępcy. Przed rokiem rozbito pod Bydgoszczą nielegalną fabrykę farmaceutyków. Ujawniono tam sfałszowane sterydy i sfałszowane leki, czterech znanych koncernów farmaceutycznych, o wartości ponad 17 milionów złotych. Nie jest to powód do dumy, ale jak twierdzą policjanci, fabryka ta była pierwszą tego rodzaju w Europie i jednocześnie największą na świecie.

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

 

1. Kulisy „skoku stulecia” - Leon Madejski

Spektakularne napady na banki oglądamy zazwyczaj w kinie i telewizji. Czegóż tam nie ma: strzelaniny, policyjne pościgi, sensacyjne zwroty akcji. Marzenia o szybkim przejęciu gotówki rozpalały umysły gangsterów od czasu, kiedy powstały pierwsze banki.

2. Śmierć czekała na boisku - Ewelina Kolanowska

Dopiero zaczął się nowy rok. Wiele osób wciąż jeszcze świętowało, a oni byli u progu dorosłego życia. Nic nie zapowiadało, że będą na bakier z prawem. Przecież dotąd nie widnieli w policyjnych ani sądowych kartotekach. Ta jedna noc zaważyła na losie nastolatków ze szczecińskich szkół średnich i studenta germanistyki. Jeden młody mężczyzna musi żyć z piętnem zabójcy, drugi – pomocnika i biernego obserwatora śmierci.

3. Na ostrzu noża - Helena Kowalik

Beata postanowiła wyjechać na weekend do swojego kolegi z pracy, Bogdana A. Ukrywała tę znajomość przed Robertem, ale w końcu się domyślił. Kazał jej odwołać spotkanie i w jego obecności powiedzieć Bogdanowi, żeby o niej zapomniał. Jednak telefon kolegi milczał, co jeszcze bardziej denerwowało Roberta. Wyzywał ją, kilka razy uderzył. Kiedy chciał sięgnąć po nóż leżący na pralce, ubiegła go.

4. Tęczowa dawka zazdrości - Sławomir Kosmala

Zaniepokojony ogrodnik dobiegł do domu. Jadalnia znajdowała się na pierwszym piętrze. Gdy wszedł do pomieszczenia, zastał Mariusza K. stojącego nad leżącym nieruchomo na dywanie ciałem gospodarza. Z rany w jego głowie sączyła się krew. Broń leżała obok.

5. Mama gangstera - Adam Werner

Koniec lat 80. w Polsce to nie tylko czas wielkich przemian ustrojowych. To również burzliwy okres zmian społecznych. Wtedy też po raz pierwszy państwo musiało stawić czoła nowym wyzwaniom, jakie niosła rodząca się w Polsce przestępczość zorganizowana. Najwięcej problemów sprawiały grupy przemytnicze. Wśród towarów szmuglowanych z zachodniej Europy do Polski najwięcej było narkotyków i kradzionych za Odrą aut. Odbiorcy uprowadzonych na zachodzie pojazdów znajdowali się w kraju, ale też za naszymi wschodnimi granicami w republikach powstałych na gruzach Związku Radzieckiego.

6. Krótkie życie „Pięknej Zośki” - Anna Kotowska

Jej uroda inspirowała malarzy. Do dziś zapewne w niejednym domu w Krakowie wiszą obrazy, do których pozowała. Spogląda z nich pełna uroku dziewczyna w krakowskim stroju. Niejeden marzył, by uwiecznić jej wdzięki, ale ona miała zasady i nigdy nie pozowała nago. Choć mogła mieć każdego, wybrała na męża szewca – zazdrośnika, okrutnika i pijaka. To przez niego „Piękna Zośka” zachwycała świat zaledwie 28 lat...

7. Wojna, która nie ma końca - Jolanta Walewska

Meksyk to studziesięciomilionowe państwo, prawie siedem razy większe od Polski, obok Brazylii najpotężniejsze mocarstwo Ameryki Łacińskiej. Kraj ten zaliczany jest do najbardziej niebezpiecznych regionów na kuli ziemskiej, głównie z powodu rozwiniętego na niespotykaną skalę narkobiznesu. W czerwcu 2017 roku padł niechlubny rekord. Tamtejsze kroniki kryminalne odnotowały 2234 zabójstwa. To był najbardziej krwawy miesiąc od dwudziestu lat!

8. Strzały w cukrowni Garbów - Karol Rebs

W ciszy poranka rozległ się huk pięciu wystrzałów. Na podłodze w salonie, w kałuży krwi, leżała Aleksandra Jaworska. Była martwa. Obok leżał jej kochanek, Wiktor Starczewski. Dawał słabe oznaki życia. Odzyskał na chwilę przytomność. Zdołał jedynie wyszeptać: – Olechna…, za co, za co?! Do wstrząsającej tragedii na tle miłosnego zawodu doszło 11 czerwca 1925 roku na terenie cukrowni Garbów pod Lublinem. Strzały padły w mieszkaniu inżyniera Kazimierza Jaworskiego.

9. Niewolnica seksualna - Jarosław Szklarek

Spędziła siedem lat w niewoli u człowieka, który bił ją, torturował i gwałcił, kiedy tylko przyszła mu na to ochota. Wiele miesięcy musiała leżeć w drewnianej trumnie, z której wolno jej było wyjść tylko na godzinę dziennie. Uciec stamtąd pomogła dziewczynie żona oprawcy, którą w końcu ruszyło sumienie.


Kategoria: Prasa
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 155 MB

BESTSELLERY

Kategorie: