Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Wszystko z miłości - ebook

Tłumacz:
Data wydania:
Luty 2017
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Wszystko z miłości - ebook

WSZYSTKO Z MIŁOŚCI. NAJSŁYNNIEJSZE PARY ZAKOCHANYCH

• Blisko czterdzieści miłosnych duetów

• Wielkie wyznania, namiętności i dramaty

• Romanse wszech czasów

 

Miłość to obłęd, stan umysłu, w którym odrzucamy wszelkie zahamowania i robimy rzeczy, które osoby postronne mogą uznać za niemądre czy wręcz szalone. Nie zważamy na niebezpieczeństwo odtrącenia, mamy wrażenie, że świat jest u naszych stóp. Dla uczucia ryzykujemy i stawiamy wszystko na jedną kartę.

Czy miłość – prawdziwa albo często urojona - jest tego warta? Może lepiej byłoby jej nie zaznać?

Dla bohaterów nowej książki, która ukazuje się nakładem Poradni K, życie bez miłości traci sens. I nawet jeśli mieliby postradać przez nią życie, ryzykują wszystko. Dlatego śledzimy ich historie z zapartym tchem. W ich miłosne perypetie wpisane są elementy dramatu, intrygi i przygody. Charyzmatyczne postacie, niezwykłe wyczyny, burzliwe czasy – wszystkiego jest tutaj pod dostatkiem. Historie opisanych w książce kochanków rozgrywają się w różnych epokach i na różnych kontynentach, ale to, co je łączy, to siła miłości.

Opowieści o słynnych historycznych kochankach, namiętności ludzi pióra, hollywoodzkie zauroczenia, romanse artystów, polityków, książąt i królów. Trzydzieści osiem par i tyle samo opowieści, w których mieszają się ze sobą uczucia, skandale, a nawet zbrodnie. Niektóre z nich to wybuch gwałtownej namiętności, który szybko gaśnie, inne przetrwały aż po grób. Nierzadko też kochankowie mają szansę połączyć się dopiero po śmierci. To fascynujące i niezwykłe romanse, sięgające od czasów starożytnych do współczesności.

Galerię namiętnych par tworzą tak różne duety jak: wyjęci spod prawa Bonnie i Clyde, Henryk VIII i Anna Boleyn, Brigitte Bardot i Roger Vadim, Frida Kahlo i Diego Rivera oraz Marylin Monroe i Joe DiMaggio. Małżeństwo księcia Rainiera i Grace Kelly miało początek jak z bajki, lecz koniec był tragiczny, podobnie jak burzliwe małżeństwo Isadory Duncan i młodego poety Siergieja Jesienina. Czy Elżbieta II naprawdę była Żelazną Dziewicą? Jakie uczucie zniszczyło Oscara Wilde’a? Czy na pewno brukowce zdradziły nam już wszystko o trójkącie, który tworzyli Diana, Karol i Camilla Parker Bowles?

Szczególnie nam bliskie, polskie akcenty w książce to miłość Poli Negri i Rudolfa Valentino, a także tragiczne losy Romana Polańskiego i utrata ukochanej Sharon Tate.

Wszyscy ci, którzy oddali komuś serce, z pewnością z zapartym tchem będą śledzić losy innych zakochanych i – szczególnie w walentynki – przeczytają wspólnie ze swoją drugą połową niejeden rozdział. Znajdą tam inspirację, jak romantycznie wyrazić uczucie lub jak o nie walczyć za wszelką cenę. A to w dzisiejszych czasach lekcja nie do przecenienia.

 

O autorkach:

Megan Gressor i Kerry Cook to córki znanego australijskiego pisarza i filmowca Kennetha Cooka. Wspólnie napisały dwie antologie o słynnych romansach – również tłumaczoną na wiele języków książkę „Kochankowie wszech czasów”, która opisuje między innymi miłosne perypetie Fryderyka Chopina i George Sand, Johna Lennona i Yoko Ono, Kurta Cobaina i Courtney Love, Zeldy i Scotta Fitzgerald czy Elvisa Presleya i Priscilli. Megan Gressor pracowała jako pisarka, ilustratorka i wydawczyni w Londynie, Nowym Jorku i Sydney. Zilustrowała również ponad siedemdziesiąt książek dla dzieci. Zmarła w 2007 roku. Kerry Cook mieszka w Australii i pracuje jako scenarzystka filmowa.

Kategoria: Biografie
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-63960-77-3
Rozmiar pliku: 2,1 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Dawid i Batszeba

Między Dawidem i jego ukochaną Batszebą stał jej mąż Uriasz, ale król żywił do Batszeby tak wielką namiętność, że nie potrafił się powstrzymać przed usunięciem tej przeszkody.

Dawid, król całego Izraela, namaszczony przez Jahwe Lew Judy, był głęboko zatroskany. Samotnie przemierzał marmurowe posadzki komnat królewskich. Miał wrażenie, że traci rozum. Bo jakże to: sprawiedliwy władca wielkiego narodu kradnie żonę innemu mężczyźnie?

Jakiś głos w jego głowie szepnął: „Bierz, czego pragniesz. Jesteś królem”.

Jednak inny głos zaprotestował: „Jesteś strażnikiem sprawiedliwości w oczach Boga. Tobie najmniej ze wszystkich wolno łamać Jego prawo”.

W głowie króla dojrzewał straszliwy plan. Dawid chciał go od siebie odegnać, ale szerzył się on w jego mózgu jak choroba. Czy dopuści się takiej zbrodni? Zadygotał jakby nagle w komnacie zrobiło się zimno. Wiedział, co musi zrobić. Nie mógł już dłużej wytrzymać. Nie mógł żyć bez Batszeby u swego boku. Żądza trawiła go jak narkotyk, stępiając w nim poczucie dobra i zła. Bijąc zaciśniętymi pięściami o uda, Dawid zamyślonym wzrokiem wyjrzał na pałacowy dziedziniec.

Nic nie mogło wypędzić z jego głowy obrazu pięknej Batszeby. Pragnął jej. Chciał ją mieć blisko siebie. Ale przecież Batszeba była poślubiona innemu mężczyźnie. Dawid zmrużył oczy. To nie do przyjęcia, żeby król Izraela dzielił kobietę z innym mężczyzną. Batszeba musi należeć wyłącznie do niego. Cóż zatem począć z jej mężem, Uriaszem Hetytą, wyróżniającym się żołnierzem Dawida? Uriasz był zaufanym oficerem i wiernym poddanym. Nie popełnił żadnej zbrodni przeciwko królowi, z wyjątkiem czegoś, czego z pewnością nie uważał za przestępstwo. I co miał teraz przypłacić życiem. Uriasz stał między swoim królem a prześliczną Batszebą.

Jak Dawid miał usunąć Uriasza, nie ściągając na siebie hańby i niesławy? Rozterki nagle się rozprysły pod wpływem planu, który niemal podświadomie kształtował się w jego umyśle. Planu wręcz banalnego – czemu wcześniej nie przyszło mu to do głowy? Uriasz był żołnierzem, a żołnierz może polec w bitwie. Kiedy Dawid snuł w pałacu te rozmyślania, Uriasz uczestniczył w oblężeniu Rabby pod dowództwem generała Joaba. Dawid dobrze znał generała i mógł liczyć na to, że bez zadawania zbędnych pytań wykona polecenia króla.

Pomysł przedstawiał się następująco: Joab wyśle Uriasza do walki z największym skupiskiem wroga, a potem nagle go zostawi na pastwę nieprzyjaciół. Uriasz umrze bohaterską śmiercią.

Dawid wezwał do siebie sługę.

– Zaniesiesz wiadomość generałowi Joabowi...

Teraz wystarczyło tylko czekać i myśleć o Batszebie^().

Król Dawid, bohater biblijny, który zabił Filistyna Goliata i został władcą zjednoczonego Izraela, to postać historyczna – Dawid żył w epoce schyłku potęgi Egiptu faraonów.

Urodził się w ubogiej rodzinie w Betlejem między 1040 a 1030 rokiem p.n.e. Dorastał w czasach brutalnych i zabobonnych. Do zajadłych konfliktów między imperiami Hetytów i Egipcjan dochodziły walki między miastami i plemionami pośród spalonych słońcem gór i nizin Palestyny. Na północ znajdowało się państwo Izrael, na południu Juda. Między tymi dwoma królestwami rzadko panował pokój, a tuż za horyzontem zawsze czyhało groźne widmo armii filistyńskich gotowych połknąć całą Palestynę.

Dawid był zwykłym pasterzem, kiedy wojska żydowskie pod komendą króla Saula szykowały się do bitwy z armią Filistynów. Gdy dokonał niezwykłego wyczynu i jednym strzałem z procy powalił olbrzyma Goliata, stał się bohaterem narodowym. Po powrocie do miasta Saul wziął go pod swoje skrzydła. Dawid pięknie grał na harfie. Jego muzykowanie tak bardzo oczarowało Saula, że zaczął go traktować jak drugiego syna. Prawdziwy syn króla Jonatan został serdecznym druhem Dawida.

Niestety, po jakimś czasie Saul zaczął się odwracać od Dawida, ponieważ uznał, że jego protegowany aspiruje do tronu. Postanowił go zgładzić, najpierw nie wykraczając poza obowiązujące prawo. Jedna z najbardziej spektakularnych prób polegała na tym, że król zaproponował Dawidowi rękę swojej córki Mikal, ale postawił jeden warunek: Dawid musi wnieść w wianie sto filistyńskich napletków. Saul rozsądnie założył, że Filistyni nie zechcą się poddać i zabiją Dawida. Tymczasem młody wojownik ruszył do walki i po niedługim czasie wrócił z dwukrotnością wymaganej liczby napletków, ku wielkiej konsternacji Saula. Król postanowił więcej się nie patyczkować i podjęte przez niego działania zmusiły Dawida do ucieczki w góry.

Dawid zabrał ze sobą gromadę hardych młodzieńców, która pod jego dowództwem przekształciła się w groźny oddział bojowy. Przez wiele lat żyli z tego, co wydawała ziemia, a kiedy król Saul i jego syn Jonatan zginęli podczas wojny z Filistynami, Dawid przybył ze swoją małą armią do Hebronu, stolicy Judy, i koronował się na króla.

Król Dawid był bardzo sprawnym dowódcą wojskowym. Dzięki zwycięstwom na polu bitwy i miłosierdziu, jakie okazywał pokonanym wrogom, zbudował potężne królestwo. Rządził całym obszarem Judy i Izraela, chroniąc Palestynę przed filistyńską plagą. Po odbiciu Jerozolimy z rąk Kanaanitów postanowił wynieść to miasto do rangi nowej stolicy zjednoczonego Izraela, jak również najważniejszego ośrodka religijnego z Arką Przymierza.

Dawid był człowiekiem niezwykle wszechstronnym, wojownikiem, mężem stanu, muzykiem i poetą. A także kochankiem. W czasach biblijnych poligamia była regułą, a nie wyjątkiem. Jako potężny król Dawid miał wiele żon. Jednak w dniu, kiedy po raz pierwszy zobaczył Batszebę, nie zaprzątał sobie nimi zbytnio głowy...

Ze swojego punktu obserwacyjnego za pałacowymi blankami Dawid nieobecnym wzrokiem spoglądał na dachy budynków. Wpadła mu w oko sylwetka młodej kobiety, która wyszła na taras jednego z domów. Po chwili wyłoniła się również służąca z miedzianą wanną. Kilkoma pełnymi gracji ruchami młoda kobieta zrzuciła z siebie odzienie i stała na tarasie jak ją Pan Bóg stworzył. Kiedy się kąpała, jej skóra migotała w słońcu jak złoto – Batszeba nie domyślała się, że Dawid widzi ją z pałacowych murów.

Dawid nigdy wcześniej nie miał przed oczyma takiej piękności. Długie czarne włosy zsunęły się między pełne piersi, kiedy się schyliła, żeby wytrzeć sobie nogi. Potem, jakby zwabiona łakomym spojrzeniem Dawida, odwróciła swoją śliczną twarz w stronę murów. Dawid poczuł tępe pulsowanie w skroniach, a żądza pokryła mu twarz ciemną purpurą. Wezwał służącego.

– Kim jest ta dziewczyna? – zapytał.

– To Batszeba, żona Uriasza Hetyty, wasza wysokość.

– Przyprowadźcie ją do mnie.

Przywiedli więc Batszebę do komnat królewskich, gdzie stała drżąca przed obliczem Dawida. Rosły, silny i męski król robił wrażenie swoją posturą. Jedno spojrzenie w jego płonące oczy wystarczyło, aby Batszeba się domyśliła, dlaczego została wezwana. Rozchyliła usta i cicho westchnęła, kiedy Dawid przyciągnął ją do siebie.

Przez wiele tygodni po zastawieniu zdradliwej pułapki na męża Batszeby, Uriasza, król czekał na wiadomość z pola bitwy. W końcu przyniósł ją zdyszany i przemęczony posłaniec.

– Wrogowie byli silniejsi od nas i wyszli za mury, żeby z nami walczyć na otwartym polu. Potem strzelali do nas z murów i część oficerów waszej wysokości zginęła. Jednym z nich był Uriasz Hetyta.

Dawid westchnął i oparł się o blankę. Oto, do czego doprowadziła go miłość. Warto było? Mignął mu w głowie obraz Batszeby – Dawid nie miał wątpliwości, że zabiłby stu mężczyzn, aby ją zdobyć. Wezwał ją do siebie. Była na zawsze jego.

Naznaczona zbrodnią namiętność między Dawidem i Batszebą trwała aż do śmierci króla w podeszłym wieku. Owocem ich związku był Salomon, największy z królów, który rządził Izraelem w jego złotej epoce.

------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

------------------------------------------------------------------------
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: