Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Przebaczenie źródłem uzdrowienia - ebook

Wydawnictwo:
Tłumacz:
Data wydania:
11 stycznia 2017
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Przebaczenie źródłem uzdrowienia - ebook

Rany Jezusa nie zostały uleczone, lecz uwielbione! (fragment)

Każdego dnia w czasie modlitwy prosimy Boga, by odpuścił nam winy, tak jak my odpuszczamy winowajcom. Tymczasem dla człowieka przebaczenie jest często większym wyzwaniem niż zdobycie największego górskiego szczytu. Co zatem mamy zrobić, jeśli sam Bóg prosi nas: „przebacz bliźniemu swemu”?

Bernadette Lemoine z cierpliwością i życzliwością zagląda w głąb ludzkiej duszy, by nauczyć nas trudnej sztuki przebaczania. Autorka opisuje też, w jaki sposób rodzi się w człowieku nienawiść i pragnienie zemsty. Radzi, kiedy należy przepraszać i odpowiada na pytanie o to, czy przebaczenie musi prowadzić do pojednania.

Kategoria: Wiara i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-65706-21-8
Rozmiar pliku: 938 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wprowadzenie

Chciałabym, aby pochylenie się nad tematem przebaczenia pomogło każdemu z nas zajrzeć w siebie i się nawrócić i abyśmy przez krzyż osiągnęli radość zmartwychwstania.

Często będę się odwoływać do cennych wskazówek, które jakiś czas temu otrzymałam we Wspólnocie Błogosławieństw (Château-Saint-Luc), i cieszę się, że mogę podzielić się przekazanym mi bogactwem.

* * *

Warto stale pamiętać, że jesteśmy grzesznikami, chociaż nie należy to do przyjemności. Ponieważ jednak miłość Boga i Jego nieskończone miłosierdzie przewyższają nasze jakże liczne grzechy, możemy się radować świadomością, że On nam wybaczył! Jesteśmy – jak zwykł mówić ojciec Descouvemont – „BGW”: „Biednymi Grzesznikami, którym zostało Wybaczone”!

Jesteśmy więc szczęśliwi, uzyskując Boże przebaczenie! Ale czy my również nie powinniśmy przebaczać? Wszyscy byliśmy ranieni, mniej lub bardziej, częściej lub rzadziej. Cierpimy z tego powodu, często przez długi czas, a to cierpienie źle wpływa na relacje z bliskimi nam osobami.

Przebaczenie, które otrzymujemy, podobnie jak to, którego udzielamy innym, pozwala nam odbudować relacje miłości, tak często zniszczone, pozrywane; pogłębia także naszą zdolność kochania. Rany, które odnieśliśmy na skutek nieokazywania nam miłości, powodują niestety, że wręcz nieświadomie stajemy się agresywni, burzymy relacje. Nie wypełniamy wówczas naszego powołania do miłości, a komunia między ludźmi przestaje istnieć.

Przebaczenie – proces często długotrwały, trudny i bolesny – jest źródłem uzdrowienia i może przynieść korzyść skłóconym stronom, nawet jeśli pojednanie okaże się niemożliwe. Ten, kto przebaczył, odzyskuje również zdolność kochania, mimo cierpienia. O uzdrowieniu można mówić dopiero wtedy, kiedy – nawet jeśli rany jeszcze się nie zabliźniły – przeżywa się cierpienie inaczej: w pokoju, będąc ponownie zdolnym do miłości.

Ten z kolei, któremu zostało wybaczone – jeśli tylko zdecyduje się przyjąć ów podarunek miłości – najczęściej czuje się pocieszony, zrehabilitowany, odrodzony w relacji miłości.

Przebaczanie i uzyskiwanie przebaczenia to sprawa wielkiej wagi dla każdego z nas, dzięki nim łączą nas życzliwe relacje.

Zanim dokładnie określimy, w jaki sposób należy prosić o przebaczenie i jak odpowiadać na prośbę o nie, wyrażoną albo niewyrażoną, pozwolę sobie przypomnieć o kilku sprawach dotyczących naszego życia. Ich wyjaśnienie pozwoli lepiej zrozumieć rozważania już bezpośrednio związane z przebaczeniem.

1. Kim jesteśmy? Stworzeniami kochanymi i kochającymi, stworzonymi przez miłość i dla miłości. Ale…

W jaki sposób odpowiedzieliśmy na miłość naszego Stwórcy? Zrywając przymierze poprzez grzech pierworodny i późniejsze wydarzenia.

2. Dlaczego mamy mówić o ranach i uzdrowieniu? Dlatego, że jesteśmy poranionymi grzesznikami i często sami naszym zachowaniem ranimy innych, co z kolei rani serce Boga. Czym jest grzech, czym jest rana?

W jaki sposób Bóg nam przebaczył i dalej niestrudzenie nam przebacza, aby nas uzdrowić?

3. Owszem, jesteśmy grzesznikami, ale zostało nam wybaczone. Otrzymane od Boga przebaczenie pozwala nam wciąż na nowo wyruszać na spotkanie z życiem i lepiej kochać! Przyjrzymy się temu wspaniałemu sposobowi uzdrawiania. Postarajmy się zrozumieć, jak moglibyśmy wspomagać proces uzdrowienia, którego Bóg dla nas pragnie. Bóg daje nam również środki prowadzące do uzdrowienia.

4. Odnowieni, podniesieni z upadku mocą Bożego przebaczenia, zostaliśmy także powołani do przebaczania tym, którzy nas zranili, i do przebaczania nam samym.

Cała nasza uwaga skupi się na tym jakże trudnym dla nas zagadnieniu przebaczania, a prowadzące do niego postępowanie zostanie szczegółowo omówione.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: