Facebook - konwersja
Pobierz fragment

  • Empik Go W empik go

Przestrzeń edukacyjna - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2010
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment

Przestrzeń edukacyjna - ebook

Chcąc zmienić szkoły, system oświatowy, analizuje się wieloaspektowo te czynniki, które są widoczne i których wpływ przyjęło się rozumieć. Jednak właśnie dlatego, że wydają się one oczywiste, nie można ich uznawać za naturalny stan rzeczy. Nie można nie doceniać upływającego czasu, nowych wydarzeń i nowych potrzeb zbiorowych i jednostkowych. Takie stanowisko przyjęli autorzy zbioru, wskazując, że przestrzeń edukacyjna szkoły nasycana jest wciąż nowymi treściami. […] Dobór tekstów pokazuje różne obszary zmian wewnątrz szkoły i obszary zmian, w których szkoła musi się odnaleźć. […] Przedstawione w tym zbiorze propozycje […] sygnalizują zmiany, pokazują ich kontekst i znaczenie w szerzej ujętym procesie edukacyjnym. Są warte uwagi, w ich świetle bowiem widać kierunek zmian i można dostrzec bariery w ich drogach realizacji. Prof. dr hab. Krystyna Ferenz fragment Słowa wstępnego

Spis treści

Krystyna Ferenz Słowo wstępne Część I Przestrzeń edukacyjna – nadzieje i niepokoje społeczne Bogusław Śliwerski Komu służą rankingi oświatowe? Współczesny dyskurs o rywalizacji w szkolnej edukacji Dariusz Stępkowski Ukształcalność jako zasada działania edukacyjnego W sprawie zapomnianej kategorii J. F. Herbarta i jej współczesnej reinterpretacji Mirosław Kowalski, Daniel Falcman Świadomość społeczna jako przestrzeń niewspółmierności Logosow: racjonalności linearnej, logiki dwuwartościowej i triady aksjologicznej a wymiary świata ponowoczesnego (konsekwencje dla pedagogiki i socjologii wiedzy) Agnieszka Pawlak Indywidualizm i podmiotowość w szkole w kontekście teorii „społeczeństwa ryzyka” Barbara Wolny Edukacja dla zdrowia (o zdrowiu) ucznia (aksjologiczne podstawy edukacji zdrowotnej – analiza założeń nowej Podstawy programowej) Ryszard Małachowski Biografia w metodologii badań historyczno-pedagogicznych Beata A. Orłowska Edukacja wielokulturowa – konieczność czy chwilowa moda? Część II Uczeń w przestrzeni edukacyjnej – oczekiwania, doświadczenia i dylematy społeczne Ewa Muszyńska Ekstremalne zachowania uczniów Monika Szpringer Szkoła jako środowisko profilaktyczne zachowań problemowych w opinii uczniów szkół gimnazjalnych Lidia Wawryk Obraz zachowań agresywnych gimnazjalistów (komunikat z badań) Anita Famuła-Jurczak Uczniowie o sobie – budowanie obrazu samego siebie w codzienności szkolnej Bożena Dusza Portret ucznia w świetle wypracowań licealistów (doniesienie z badań) Agnieszka Olczak Obraz ucznia w wypowiedziach przyszłych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej Jolanta Lipińska-Lokś „Dobry dorosły” w rzeczywistości szkolnej ucznia z niepełnosprawnością Krzysztof Wąż Wybrane tendencje w przemianach obyczajowości seksualnej młodzieży Mirosława Furmanowska Edukacja seksualna uczniów niepełnosprawnych intelektualnie Helena Ochonczenko Problemy rzecznictwa uczniów niepełnosprawnych

Kategoria: Pedagogika
Zabezpieczenie: brak
ISBN: 978-83-7308-956-3
Rozmiar pliku: 2,5 MB

BESTSELLERY

Kategorie: