Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Czy kultura ma znaczenie? ZZL w japońskich fabrykach w Polsce - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
11 września 2015
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Czy kultura ma znaczenie? ZZL w japońskich fabrykach w Polsce - ebook

Od lat 50. XX wieku japońskie przedsiębiorstwa produkcyjne i stosowane w nich metody zarządzania były źródłem fascynacji badaczy zarządzania, a w latach późniejszych – zazdrości praktyków. Mimo usilnych starań wiele przedsiębiorstw próbujących imitować japońskie rozwiązania ponosiło porażkę, co przyczyniło się do utrwalenia stereotypu na temat japońskich praktyk produkcyjnych jako determinowanych przez kulturę narodową i niemożliwych do przetransferowania poza granice Japonii. Celem książki był opis procesu ewolucji ZZL i praktyk produkcyjnych w dwunastu japońskich przedsiębiorstwach w Polsce oraz ukazanie roli kultury jako jednego z czynników determinujących przebieg tego procesu.
Wnioski płynące z badania są niezwykle optymistyczne i motywujące.

Okazuje się bowiem, że słynna japońska wydajność i praktyki produkcyjne są w znacznie mniejszym stopniu, niż się powszechnie uważa, determinowane przez japońską kulturę narodową. Fakt, iż niektóre z badanych przedsiębiorstw, nawet w oczach japońskich menedżerów, osiągały wyniki porównywalne do zakładów japońskich, oznacza, że szanse mają wszystkie polskie firmy produkcyjne, które w świadomy i konsekwentny sposób rozwijać będą swoją funkcję personalną.

Autor podejmuje ważną dla dyscypliny nauk o zarządzaniu problematykę kształtowania funkcji personalnej w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Praca jest osadzona w obszarze zarządzania japońskiego, który obejmuje w ujęciu zarówno teoretycznym, jak i praktycznym – zestaw założeń, zasad i narzędzi wyróżniających się na tle innych narodowych czy kulturowych podejść do zarządzania.
Podejście zastosowane przez dra Tomasza Olejniczaka należy uznać za oryginalne i znaczące dla rozwoju nauk o zarządzaniu. Na szczególne uznanie zasługują tu dojrzałość syntezy dorobku międzynarodowego i unikalne wykorzystanie materiałów w języku japońskim.

dr hab. Maria Aluchna, prof. SGH

Spis treści

Przedmowa
Wprowadzenie
Rozdział 1. Przegląd literatury
Zarządzanie japońskie w literaturze światowej
Zarządzanie japońskie w literaturze polskiej
Podsumowanie
Rozdział 2. Metodyka badawcza
Cel i problem badawczy
Typ i metoda badania
Specyfika badanych organizacji na tle inwestycji japońskich w Polsce
Rozdział 3. Wyniki badania
Elementy składowe funkcji personalnej
Rekrutacja i zwolnienia
Szkolenia i rozwój pracowników
Ocena okresowa
Motywowanie
Komunikacja
Praktyki produkcyjne
Podsumowanie wyników nt. elementów składowych funkcji personalnej
Model ewolucji funkcji personalnej
Faza I – Inicjacja
Faza II – Regulacja
Faza III – Integracja
Faza IV – Ekspansja
Kolejność i tempo rozwoju funkcji personalnej
Wnioski nt. procesu rozwoju funkcji personalnej
Wyniki badania nt. wpływu aktorów, źródeł i czynników
Aktorzy zaangażowani w rozwój funkcji personalnej
Źródła funkcji personalnej
Determinanty rozwoju funkcji personalnej
Inne kluczowe powiązania pomiędzy zidentyfikowanymi kategoriami
Rozdział 4. Podsumowanie wyników
Główne wnioski płynące z badania
Implikacje teoretyczne w kontekście istniejących badań
Wyniki badania w kontekście szkoły hybrydowej
Wyniki badania w kontekście szkoły mechanistycznej
Wyniki badania w kontekście szkoły kulturowej
Implikacje teoretyczne dla przyszłych badań nt. zarządzania
japońskiego w Polsce
Znaczenie badania w kontekście polskich badań nad ZZL
oraz przedsiębiorstwami międzynarodowymi
Znaczenie badania dla praktyki
Wskazówki praktyczne dla kierownictwa
Wskazówki praktyczne dla menedżerów japońskich
Wskazówki praktyczne dla menedżerów polskich
Wskazówki praktyczne dla pracowników
Wskazówki praktyczne dla interesariuszy
Zakończenie

Kategoria: Zarządzanie i marketing
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7561-535-7
Rozmiar pliku: 2,1 MB

BESTSELLERY

Kategorie: