Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Acta Artis. Studia ofiarowane Profesor Wandzie Nowakowskiej - ebook

Rok wydania:
2016
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Acta Artis. Studia ofiarowane Profesor Wandzie Nowakowskiej - ebook

Prezentowany zbiór studiów jest dedykowany Profesor Wandzie Nowakowskiej, znawczyni sztuki, wielkiemu humaniście, wybitnemu nauczycielowi, długoletniemu kierownikowi Katedry Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, obchodzącej w 2016 r. 25-lecie reaktywacji. Książka odzwierciedla różne nurty współczesnej humanistyki, ze szczególnym uwzględnieniem historii sztuki. Całość składa się z czterech części. Pierwsza dotyczy zainteresowań badawczych Wandy Nowakowskiej, bezpośrednio odnoszących się do historii sztuki, jej aktywności w sferze życia akademickiego, artystycznego i społecznego, druga – zagadnień związanych z wieloaspektowo interpretowanym dziełem sztuki, gdzie podjęta została perspektywa filozoficzno-estetyczna, zawsze sytuująca się w kręgu zainteresowań badawczych Wandy Nowakowskiej, trzecia – odmiennych form wyrazu artystycznego w uobecnionych w różnorodnych – dawnych i współczesnych – dziełach kultury wizualnej, czwarta – szeroko pojmowanej architektury widzianej w kontekście estetycznym i konserwatorskim. Poruszane tematy zainteresują nie tylko historyków sztuki, ale również kulturoznawców, filozofów, historyków i architektów.

Spis treści

Słowo wstępne 9

Wanda Nowakowska. Bibliografia – opracowanie Eleonora Jedlińska 11

Profesor Wanda Nowakowska jako historyk sztuki Redakcja Eleonora Jedlińska            25

Piotr Gryglewski, „Najpiękniejsze są narodziny Ewy”, czyli o Pani Profesor oczami ucznia 19

Leszek Kajzer, O pierwszych i drugich narodzinach słów kilka 27

Alicja i Jan Szymczakowie, Przedsiębiorcza Ewa. Działalność gospodarcza mieszczanek sieradzkich w XVI w 43

Krzysztof Cichoń, Stereoselfie z mandragorą 57

Teoria. Redakcja Aneta Pawłowska       83

Ilona Skupińska-Løvset, Afrodyta, piękno i sztuka 85

Grzegorz Sztabiński, Empatia w sztuce dawniej i dziś 93

Agnieszka Gralińska-Toborek, Mit jako pretekst do refleksji nad kryzysem kultury 117

Paulina  Kurc-Maj,  „Teoria  widzenia”  Władysława  Strzemińskiego i O nową organizację Muzeów SztukiMariana Minicha, czyli jak patrzeć sztukę 125

Dominika Łarionow, Sztuka w przestrzeni, czyli o twórczości Leszka Mądzika 153

Eleonora  JedlińskaNamiętności  duchaczyli  sztuka  narodowa  na Powszechnej Wystawie Światowej w Paryżu w 1900 r 167

Malarstwo. Redakcja Aneta Pawłowska              185

Zbigniew  BaniaGaleria  arcybiskupów  gnieźnieńskich  na  zamku w Uniejowie 187

Zbigniew Anusik, Małgorzata Karkocha, Obrazy Michała Stachowicza w kościele parafialnym w Rembieszycach 195

Piotr O. Scholz, „Polscy monachijczycywobec tradycji i zjawisk kulturowych XIX/XX w 213

Łukasz Grzejszczak, W atelier artysty. Pracownie malarzy łódzkich 18901939 241

Aneta Pawłowska, Polska ilustracja modernistyczna a Weyssenhoffowie 259

Paulina Sztabińska, Życie w obrazie. O koncepcji malarskiej Wassilego Kandinskyego 283

Irmina Gadowska, „Don Kichotsztuki. Zarys twórczości Icchoka (Wincentego) Braunera 303

Wioletta Kazimierska-Jerzyk, Dzieła mistrzów tradycyjnego malarstwa sztalugowego jako inspiracje współczesnych murali projekt OFF Galeria(2015) 321

Architektura. Redakcja Krzysztof Stefański        341

Łukasz Sadowski, O architekturze europejskiej w Malakce 343

Ewa Kubiak, Rzecz nie tylko o architekturze. Buenos Aires – „europejskiemiasto Ameryki Południowej 355

Lechosław Lameński, Dom handlowy i budynek mieszkalny SA Bazar Polski” – interesujące przykłady żelbetonowego modernizmu na gruncie krakowskim       379

Krzysztof Stefański, Problemy ochrony dziedzictwa kulturowego na przykładzie ewangelicko-augsburskiej części Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi   403

Julia Sowińska-Heim, Sztuka awangardowa w XIX-wiecznej fabryce 419

Spis rycin 437

Kategoria: Malarstwo
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8088-240-9
Rozmiar pliku: 11 MB

BESTSELLERY

Kategorie: