Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Bizancjum i Arabowie - ebook

Data wydania:
1 stycznia 2016
Format ebooka:
MOBI
Format MOBI
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najczęściej wybieranych formatów wśród czytelników e-booków. Możesz go odczytać na czytniku Kindle oraz na smartfonach i tabletach po zainstalowaniu specjalnej aplikacji. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Bizancjum i Arabowie - ebook

Nowatorskie opracowanie w skali literatury światowej  pierwszego styku kultury arabskiej i europejskiej (bizantyńskiej) VI-VIII w. Aspekty polityczne, kulturowe, społeczne, gospodarcze, religijne i militarne podboju. Praca napisana na podstawie solidnej bazy źródłowej – łacińskiej, greckiej, arabskiej, syryjskiej, armeńskiej, koptyjskiej.

Spis treści

Słowo wstępne
Podziękowania
Zasady pisowni obcojęzycznych imion
Zasady pisowni obcojęzycznych nazw geograficznych

Część I. Przed podbojem Rozdział 1 Geografia i warunki naturalne Syro-Palestyny. Geopolityczne znaczenie regionu u schyłku późnego antyku (Paweł Filipczak)
Rozdział 2 Arabowie, Agareni, Izmailici, Saraceni. Kilka uwag na temat nazewnictwa (Teresa Wolińska)
Rozdział 3 Arabowie przed islamem. Narodziny nowej religii (Marek M. Dziekan)
Rozdział 4 Boginie przedmuzułmańskiej Arabii (Al-Lat, Al-Uzza, Manat) (Zofia Brzozowska)
Rozdział 5 Administracja bizantyńska w Syro-Palestynie w przeddzień inwazji arabskiej. Miejsca, ludzie, idee (Paweł Filipczak)
Rozdział 6 Kościół bizantyński przed podbojem arabskim. Historyczno-teologiczne aspekty podziałów w Kościołach wschodnich (Sławomir Bralewski)
Rozdział 7 Trudne sąsiedztwo. Wrogowie, partnerzy, sojusznicy (Teresa Wolińska)

Część II. Podbój Rozdział 8 Bizancjum w przededniu ekspansji arabskiej. Wybrane aspekty funkcjonowania państwa za rządów Herakliusza (610–641) (Teresa Wolińska)
Rozdział 9 Ekspansja arabska na tereny bizantyńskie (632–718) oraz początki organizacji kalifatu (Błażej Cecota)
Rozdział 10 Charakter najazdu. Dyskusja wokół przyczyn i bezpośrednich skutków ekspansji muzułmańskiej (Teresa Wolińska)
Rozdział 11 Opór, bierność czy kolaboracja? Chrześcijanie w Syrii i Egipcie wobec podboju arabskiego (Teresa Wolińska)

Część III. Po podboju Rozdział 12 Administracja świata arabskiego (od okresu plemiennego do kalifatu Umajjadów). Wprowadzenie do problematyki (Hassan Badawy, Błażej Cecota)
Rozdział 13 Instytucje ekonomiczne wczesnego islamu. Utworzenie Bait Al-Mal. Od skarbu plemiennego do „ministerstwa finansów” (Hassan Badawy)
Rozdział 14 Wspólnoty chrześcijańskie na terytoriach opanowanych przez Arabów (VII–VIII w.) (Marta Woźniak)
Rozdział 15 Wizerunek Bizantyńczyków w Koranie i komentarzach do Koranu (Marek M. Dziekan)
Rozdział 16 Arabowie i islam w ocenie Bizantyńczyków (Teresa Wolińska)
Rozdział 17 Bizantyńskie dziedzictwo? Sztuka i architektura wczesnego islamu w zarysie (VII–VIII w.) (Marta Woźniak)

Część IV. Świadkowie podboju Kilka słów o źródłach Rozdział 18 Przegląd źródeł arabskich (Marek M. Dziekan)
Rozdział 19 Źródła greckie, syryjskie i koptyjskie do dziejów relacji bizantyjsko-arabskich w VI–VIII w. (T. Wolińska, B. Cecota)

Bibliografia

Indeks osób

Indeks nazw geograficznych i etnicznych

Spis map

Spis zdjęć

Kategoria: Historia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8088-118-1
Rozmiar pliku: 39 MB

BESTSELLERY

Kategorie: