Gospodarowanie kapitałem ludzkim. Wyzwania organizacyjne i prawne - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Gospodarowanie kapitałem ludzkim. Wyzwania organizacyjne i prawne - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-7969-891-2
Język:
Polski
Rok wydania:
2015
Rozmiar pliku:
3,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
18,90
Cena w punktach Virtualo:
1890 pkt.

Pełny opis

Monografia wpisuje się w szeroki nurt publikacji naukowych dotyczących problematyki gospodarowania kapitałem ludzkim w organizacjach. Podejmuje wiele wątków szczegółowych układających się w obszary, w ramach których poszukuje się odpowiedzi na kluczowe pytania: jak tworzyć i kumulować kapitał ludzki w organizacji? jak skutecznie chronić jego wartość przed różnymi formami deprecjacji? jak wreszcie wykorzystywać posiadany do osiągania strategicznych celów organizacyjnych (m.in. poprzez podejmowanie właściwych działań z zakresu szeroko rozumianego motywowania)? Żywotność problematyki gospodarowania kapitałem ludzkim sprawia, że – mimo znacznej aktywności różnych oficyn wydawniczych w tym obszarze – ustawicznie obserwuje się niesłabnące zapotrzebowanie rynku czytelniczego na książki dotyczące tych zagadnień.

Spis treści

Anna Rogozińska-Pawełczyk, Nowe wyzwania w zarządzaniu kapitałem ludzkim  7

 

Część pierwsza: WYZWANIA ORGANIZACYJNE  19

Maria Olejniczak, Gospodarowanie kapitałem ludzkim w świetle organizacyjno-prawnym. Szanse i zagrożenia  21

Piotr Chojnacki, Niepewność zatrudnienia i jej skutki – wybrane ujęcia teoretyczne  33

Ewelina Stasiak, Gospodarowanie kapitałem ludzkim w jednostkach samorządu terytorialnego  47

Michał Sobczak, Specyfika uwarunkowań gospodarowania kapitałem ludzkim w spółdzielniach socjalnych  57

Henryk Wojtaszek, Zarządzanie wiekiem jako wyzwanie dla gospodarowania kapitałem ludzkim w latach 2015– 2035  69

Wiktoria Domagała, Gospodarowanie kapitałem ludzkim z uwzględnieniem perspektywy płci  81

Małgorzata Adamczyk, Magdalena Jaszczak, Sylwetka kobiet na polskim rynku pracy  95

Katarzyna Rybińska, Kreatywne zarządzanie własnym życiem – produktywne gospodarowanie osobistymi zasobami w życiu prywatnym i zawodowym  107

Aleksandra Strojna, System motywacji jako kluczowy czynnik kształtowania kapitału ludzkiego  117

Paulina Kopacka, Rola lidera w efektywnym zarządzaniu zespołem projektowym  129

 

Część druga: WYZWANIA PRAWNE  143

Kamil Miśtal, Kilka uwag o instytucjach rynku pracy  145

Aleksandra Pietras, Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracowników jako inwestycja w kapitał ludzki  153

Irmina Mirecka, Elastyczne formy zatrudnienia jako element gospodarowania kapitałem ludzkim  163

Robert Wilczyński, Kontrolowana liberalizacja prawa pracy jako koncepcja rozwoju rynku zatrudnienia na przykładzie zatrudnienia pracowników tymczasowych przez agencje pracy tymczasowej  175

Artur Aleksander Dąbrowski, Karnoprawna ochrona przed mobbingiem w prawie polskim – uwagi de lege lata i postulaty de lege ferenda  183

 

Artur Tim, Zapobieganie podwójnemu opodatkowaniu dochodów z pracy najemnej w kontekście unijnej swobody przepływu pracowników  191

BESTSELLERY