Hiszpański na obcasach - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Hiszpański na obcasach - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7892-353-4
Język:
Polski
Data wydania:
14 października 2015
Rozmiar pliku:
10 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
19,90
Cena w punktach Virtualo:
1990 pkt.

Pełny opis

Zapraszamy na hiszpańskie pogaduchy! "Hiszpański na obcasach" to unikalny sposób na opanowanie nowoczesnego języka hiszpańskiego dla początkujących, wiecznie początkujących, średnio zaawansowanych, i tych, co już nie raz zaczynały. Z najnowszego kursu Lingo skierowanego do dziewczyn i kobiet dowiesz się, jak rozmawiać po hiszpańsku o pracy, facetach, kinie, zakupach i innych ważnych sprawach. Po każdej lekcji znajdziesz zestaw przydatnych słówek i zwrotów, które zmieszczą się do małej lub większej torebki. Pokażemy ci gramatykę od kuchni i zaprosimy cię na fitness językowy.

- Funkcje komunikacyjne i gramatyka

- Ćwiczenia i lekcje powtórkowe

- Informacje praktyczne, ciekawostki

- Żywy, współczesny język

- Konsultacja językowa hiszpańskich lektorów
Kurs obejmuje poziomy A2, B1 i przygotowuje do B2 według klasyfikacji ESOKJ Rady Europy.

Spis treści

La locura de las rebajas  - 11

Nauczymy Cię podstawowych zwrotów i słownictwa „zakupowego”. Dowiesz się, że „być” można aż na… trzy sposoby, czyli pokażemy Ci różnicę między czasownikami ser, estar i haber. Wspomnimy też o zasadach hiszpańskiej wymowy

Comer bien y sano - 23

Nauczysz się słownictwa związanego ze zdrowym odżywaniem się i zdrowym stylem życia. Zapoznamy Cię z czasem presente de indicativo i trzema podstawowymi grupami czasowników. Zrozumiesz też, co znaczy mucho i poco.

¡Vamos de marcha! - 31

Bez stresu zamówisz co zechcesz w hiszpańskim barze, restauracji czy kawiarni. Pokażemy Ci, że wyrażanie czynności bieżącej za pomocą czasownika estar + gerundio to bułka z masłem, a rodzajniki nie są takie straszne. Poznasz znaczenie czasownika tomar

Los horóscopos - 41

Nauczysz się nazw zodiaku i poznasz hiszpańską wersję swojej przyszłości. Odkryjesz sekrety czasu przyszłego futuro simple oraz czasowniki poder i deber. Uzupełnimy Twoją wiedzę o rodzajnikach i rzeczownikach – poznasz liczbę mnogą.

Salir con un español - 51

Poznasz słownictwo ze sfery „romantycznej” oraz nauczysz się odpowiadać na pytanie „Która godzina?”. Wyjaśnimy Ci tajniki czasu pretérito indefinido, zrobimy też wstęp do trybu subjuntivo.

Sprawdź się - 61

La boda del siglo - 63

Słownictwo związane ze ślubem i weselem nie będzie miało dla Ciebie tajemnic. Nauczysz się stosować wyrażenia tener que i haber que. Nie możemy też pominąć bardzo ważnego tematu: zaimków dopełnienia bliższego i dalszego.

Ser padres - 73

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw przydatnego słownictwa i zwrotów. Od teraz w rozmowie będziesz mogła swobodnie poruszać sprawy „rodzinne”. Poznasz także niezbędny czas pretérito perfecto i zaimki dzierżawcze.

¡El deporte sí que importa! - 83

Dzięki temu rozdziałowi nawet po hiszpański będziesz potrafiła rozmawiać o sporcie, ćwiczeniach i dbaniu o sprawność fizyczną. Nauczysz się pierwszego trybu warunkowego, stopniowania przymiotników i przysłówków.

El sexo sin secretos - 93

Przed Tobą tajniki słownictwa dotyczącego seksu, miłości i relacji damsko-męskich. Przejdziemy do kolejnego etapu poznawania trybu subjuntivo – tym razem w czasie imperfecto. Wprowadzimy drugi tryb warunkowy. Poznasz różnice między przyimkami por i para.

Sano como una manzana - 105

Poznasz zwroty i słówka związane ze zdrowiem. W aptece wyjaśnisz, że potrzebujesz coś na ból głowy lub brzucha. Poznasz odmianę czasowników częściowo nieregularnych typu doler (o-ue) oraz porównania – tan/tanto .... como.

Sprawdź się - 113

La vida en la red - 115

Będziemy Twoim przewodnikiem po Internecie i wirtualnym świecie w języku hiszpańskim. Nauczysz się również stosować tryb rozkazujący imperativo. Poznasz różnicę między spójnikami sino i pero.

La carrera profesional - 125

Zwroty poznane w tej części mogą przydać się w pracy i poszukiwaniu nowego zatrudnienia. Poznasz nazwy zawodów popularnych w Hiszpanii, zastosowanie przyimków desde i hasta i czas imperfecto de indicativo.

El cotilleo - 133

Pomożemy Ci nauczyć się słownictwa, które pomoże Ci miło poplotkować przy kawie. Poznasz trzeci tryb warunkowy i pluscuamperfecto de subjuntivo. Wyposażymy Cię również w znajomość zaimków typu algún/alguna.

Salon piękności - 145

Kosmetyki i dbanie o urodę to temat tego rozdziału i na pewno Cię zainteresuje. Pokażemy, jakie zwroty są stosowane przy wyrażaniu opinii, jak stosować wykrzykniki (wyrażenia wykrzyknikowe) oraz przyimki con, a.

Culebrones y Almodóvar - 155

Nauczysz się słówek i zwrotów dotyczących kultury: filmów, literatury i sztuki. Przypomnisz sobie wyrażenia typu me gusta, me encanta i czasowniki częściowo nieregularne typu preferir – e-ie.

Sprawdź się - 167

¡A bailar! - 169

Ten rozdział poświęciliśmy muzyce i tańcowi. To słownictwo na pewno Ci się przyda w Hiszpanii. Poćwiczysz również stosowanie czasu indefinido i imperfecto de indicativo oraz przysłówków określających następstwo czynności typu antes, después, mientras.

Estar a la moda - 179

Wyposażymy Cię w odpowiednie słówka i zwroty dotyczące ubierania się i ubrań. Poznasz nowe wyrażenia typu perífrasis verbales i zastosowanie czasowników określających zmianę: ponerse, hacerse, quedarse, llegar a ser itd.

Hogar, dulce hogar - 189

Bez problemu urządzisz mieszkanie i porozmawiasz o problemach z tym związanych. Powtórzysz przyimki określające umiejscowienie: en, delante, encima, dentro etc. i poznasz lepiej czas pluscuamperfecto de indicativo.

¿Estar o no estar a régimen? - 197

Zapoznamy Cię ze słownictwem przydatnym w rozmowach o zdrowym odżywianiu się i dietach. Poćwiczymy też użycie form czasownikowych gerundio i participio oraz czasowniki zwrotne.

La vida nocturna - 207

„Miniprzewodnik” po hiszpańskim świecie klubów, barów i imprez. Dowiesz się, jak mówić o przyszłości, niekoniecznie używając zwykłego czasu przyszłego (futuro simple), i przypomnimy sobie najważniejsze zaimki pytające.

Sprawdź się - 215

Viajes - 217

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw przydatnych zwrotów związanych z podróżowaniem. Wspólnie powtórzymy określenia dotyczące czasu (okoliczniki czasu) oraz przypomnimy różnice między zaimkami pytającymi: dónde/adónde/de dónde.

¿Revistas o libros? - 225

Niektórzy wolą czytać książki, a inni gazety. Nauczymy Cię słówek, które pozwolą Ci porozmawiać na ten temat. Dowiesz się też, jak formułować porady i zalecenia. Zrozumiesz, jak stosować zaimki todo/toda/todos/todas.

¿Banderas o Ronaldo? - 233

Wygląd zewnętrzny na pewno ma znaczenie i warto też umieć go opisać. Tutaj nauczysz się opisywać ludzi, poznasz także różne zwroty i wyrażenia z ser i estar oraz konstrukcje pomagające wyrazić zachwyt (lub wprost przeciwnie…).

El mundo de la cocina - 241

Przygotowaliśmy dla Ciebie słowa i zwroty dotyczące gotowania i dobrego jedzenia. Zapoznamy Cię z określeniami ilości. Przypomnimy relację przymiotnik (adjetivo) – rzeczownik (sustantivo) oraz poznamy kolejne zastosowania infinitivo.

Los quehaceres domésticos - 251

Poznasz słówka, dzięki którym nazwiesz po hiszpańsku czynności domowe. Dowiesz się także, jak wyrażać cel, przeznaczenie za pomocą para/para que. Przypomnimy stronę bierną.

Sprawdź się - 259

Los protagonistas de la prensa del corazón - 261

Lektura plotkarskich magazynów bywa miłym relaksem. Nauczysz się podstaw mowy zależnej i dowiesz, kiedy w języku hiszpańskim można pominąć rodzajnik.

La vida es como un culebrón - 269

Poznasz zwroty, dzięki którym swobodnie będziesz mówić jak bohaterka romantycznej telenoweli. Przy okazji przypomnimy sobie zaimki wskazujące este/ese/aquel oraz jak wyrażać pragnienia: me gustaría…, quisiera..., desearía.

¿Nos pintamoso nos maquillamos? - 277

Poznasz, jak nazywać przedmioty i czynności związane z makijażem. Pokażemy, jak wyrażać przypuszczenia. Nauczymy Cię, jak stosować zaimki wzmacniające: más/menos i demasiado.

Un bebé ecológico - 285

Czy ekologia przy maluchu jest możliwa? Tę część poświęcamy tematyce dotyczącej środowiska i ekologii. Pomożemy Ci również tworzyć zdania przyczynowo-skutkowe oraz zdrobnienia.

Madres – superheroínas - 293

W tym rozdziale nauczysz się mówić o problemach domowych i wyrażać opinię o tym, co Cię denerwuje: Me molesta…, Me saca de quicio…. Powtórzymy też podstawowe liczebniki porządkowe.

 

Sprawdź się 301

BESTSELLERY