Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Natura ludzka w filozofii nowożytnej i współczesnej - ebook

Data wydania:
15 czerwca 2010
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
34,95

Natura ludzka w filozofii nowożytnej i współczesnej - ebook

Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Wśród dyscyplin, dążących do systematycznej odpowiedzi na te pytania, dominuje - pod względem starszeństwa - filozofia, obdarzająca człowieka szczególnym zainteresowaniem od czasu „zwrotu antropologicznego”, dokonanego w niej przez Sokratesa. Do odrodzenia tradycji Sokratejskiej przyczynił się dwadzieścia wieków później Kartezjusz, a intrygujące pytanie o naturę ludzką nie przestaje być aktualne.

Książka ta przybliża wybrane koncepcje antropologiczne i polityczne powstałe w epoce nowożytnej oraz epokach późniejszych; wielość rozpatrywanych stanowisk filozoficznych w naturalny sposób odzwierciedla złożoność i bogactwo samej problematyki.


Otrzymaliśmy bardzo interesujący przegląd stanowisk dotyczących jednego z najistotniejszych i najszerzej dyskutowanych problemów filozofii. Zebrane w książce artykuły tworzą ciekawy oraz wielostronny obraz tego, kim jest człowiek, jak można rozumieć jego naturę i co z tego wynika. Dzieło to jawi się więc jako publikacja niezwykle pożyteczna, która wzbogaci życie naukowe i filozoficzną refleksję w naszym kraju.
Dr hab. Zbigniew Stawrowski, prof. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Spis treści

Od Redakcji  
Jerzy W. Gałkowski, Natura czy osoba? 
Wojciech Buchner, Natura ludzka a wojna 
Justyna Miklaszewska, Liberalna koncepcja człowieka 
Magdalena Żardecka-Nowak, Polityczna koncepcja osoby Johna Rawlsa i Stephena Macedo 
Żaneta Oczkowska, Konstruktywizm a koncepcja osoby Johna Rawlsa 
Barbara A. Markiewicz, Natura ludzka a władza, czyli o antropologii politycznej Hobbesa  
Paweł Kaczorowski, Wizerunek człowieka w świetle nowożytnego porządku państwowego 
Przemysław Gut, Zagadnienie aktywności w filozofi i Spinozy 
Paweł Bankiewicz, Na czym polega „błąd Kartezjusza”? 
Anna Tomaszewska, Kartezjusza koncepcja natury ludzkiej. Uwagi o „Medytacji czwartej”  
Miłowit Kuniński, Dlaczego poznanie zmysłowe wymaga boskiej ingerencji? Uwagi o filozofii Berkeleya 
Katarzyna Haremska, Czego się boi Jan Jakub Rousseau?  
Romuald Piekarski, Uwagi o naturze ludzkiej i wspólnocie politycznej u Edmunda Burke’a  
Leszek Kopciuch, Człowiek historyczny Immanuela Kanta 
Jakub Szczepański, „Aspołeczna towarzyskość”, czyli Kanta przyczynek do rozważań o naturze ludzkiej 
Przemysław Spryszak, Natura ludzka i natura zmysłów  
Andrzej Rygalski, Oświeceniowe źródła fi lozofii analitycznej. Georg Christoph Lichtenberg a Gottlob Frege 
Czesław Wróbel, Antropologia filozoficzna Staszica i Kołłątaja jako wyraz sprzeciwu wobec koncepcji człowieka – „dziecka Opatrzności” 
Anna Borowicz, Obecność idealistycznej filozofi i niemieckiej w antropologii Józefa Tischnera 
Izabela Szyroka, Człowiek historyczny Robina George’a Collingwooda 
Katarzyna Salamon, Cywilizacja – godna człowieka, czy warta ucieczki?

Kategoria: Filozofia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-233-8147-1
Rozmiar pliku: 1,5 MB

BESTSELLERY

Kategorie: