Opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-8092-622-6
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
2,7 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
69,00
Cena w punktach Virtualo:
6900 pkt.

Pełny opis

Problematyka umieszczania pensjonariuszy w domach pomocy społecznej (DPS) oraz ponoszenia odpłatności za ich pobyt jest trudna i złożona. Niniejsza publikacja ma na celu przybliżenie postępowania w przedmiocie nakładania obowiązku ponoszenia odpłatności na mieszkańca DPS oraz inne podmioty zobowiązane. Jednocześnie poruszono kwestię ściągalności należności od członków rodziny pensjonariusza.

Książka zawiera ponadto wzory niezbędnych decyzji:
  • o skierowaniu do DPS,
  • o ustaleniu odpłatności za pobyt w DPS,
  • zmieniającej odpłatność za pobyt w DPS,
  • ustalającej wnoszenie zastępczo przez gminę opłaty za pobyt w DPS,
  • o zwolnieniu z odpłatności za pobyt w DPS,
  • o zmianie decyzji o skierowaniu do DPS,
  • o uchyleniu decyzji o skierowaniu do DPS.
  • W publikacji zamieszczono również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące interpretacji przepisów. Autorzy omawiają konkretne stany faktyczne i wskazują sposoby rozwiązania sprawy.

Spis treści

Wykaz skrótów 9
Część I Komentarze praktyczne
Rozdział I Odpłatność za pobyt w domu pomocy społecznej 13 1. Przepisy obowiązujące 13 2. Skierowanie do domu pomocy społecznej 14 3. Umieszczenie i przyjęcie do domu pomocy społecznej 17 4. Średni miesięczny koszt utrzymania w domu pomocy społecznej 18 5. Odpłatność za pobyt w domu pomocy społecznej 19 6. Nieponoszenie odpłatności 29 7. Zwolnienie z odpłatności 29 8. Podsumowanie 30
Rozdział II Odpłatność za pobyt w domu pomocy społecznej - ewidencja księgowa oraz ewidencjonowanie odsetek 31 1. Wstęp 31 2. Wysokość opłat za pobyt w DPS 32 3. Sposób uiszczania opłat za pobyt, ewidencja księgowa 35 4. Ewidencjonowanie odsetek za pobyt mieszkańca w DPS 38 5. Umorzenie opłaty w razie śmierci pensjonariusza 40 6. Odsetki od depozytów mieszkańców DPS 41
Część II Pytania i odpowiedzi
1. Umieszczenie osoby w domu pomocy społecznej 45 2. Odpłatność mieszkańca za pobyt w domu pomocy społecznej 75 3. Decyzja o odpłatności 84 4. Zmiana sytuacji dochodowej mieszkańca 88 5. Odpłatność innych osób za pobyt mieszkańca w DPS 108 6. Umowa w sprawie ponoszenia opłaty 127 7. Odpłatność gminy 138 8. Zwolnienie z odpłatności 145 9. Odzyskanie opłat za DPS wnoszonych zastępczo przez gminę 150 10. Uchylenie decyzji 152
Część III Wzory dokumentów
Wzór decyzji o skierowaniu do domu pomocy społecznej 159 Wzór decyzji o ustaleniu odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej 161 Wzór decyzji zmieniającej odpłatność za pobyt w DPS 163 Wzór decyzji ustalającej wnoszenie zastępczo przez gminę opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej 166 Wzór decyzji o zwolnieniu z odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej 169 Wzór decyzji o zmianie decyzji o skierowaniu do domu pomocy społecznej 172 Wzór decyzji o uchyleniu decyzji o skierowaniu do domu pomocy społecznej 174
Część IV Akty prawne
Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej 179 Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej 270

BESTSELLERY