Opowiadania Sławomira Mrożka (Słoń. Lew. Wyznania o Zygmusiu. Wesele w Atomicach. Wina i kara. Szuler. Baba. Śpiąca Królewna. Artysta). Streszczenie, analiza, interpretacja - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Opowiadania Sławomira Mrożka (Słoń. Lew. Wyznania o Zygmusiu. Wesele w Atomicach. Wina i kara. Szuler. Baba. Śpiąca Królewna. Artysta). Streszczenie, analiza, interpretacja - ebook

Średnia ocena: 2/3
Szczegóły głosowania
Ilość ocen klientów: 2 (2)
Ilość ocen klientów: 0 (0)
Ilość ocen klientów: 0 (0)
Ilość ocen klientów: 1 (1)
Ilość ocen klientów: 0 (0)
Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7774-357-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2012
Rozmiar pliku:
4,4 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
3,00
Cena w punktach Virtualo:
300 pkt.

Pełny opis

Szczegółowe i obszerne streszczenie opowiadań Sławomira Mrożka (Słoń, Lew, Wyznania o Zygmusiu, Wesele w Atomicach, Wina i kara, Szuler, Baba, Śpiąca Królewna, Artysta), dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury.

Spis treści

O autorze 7

Geneza twórczości Mrożka 10

SŁOŃ

Streszczenie 11

Rodzaj i gatunek literacki 13

Problematyka 13

Narracja 15

Język 15

Motywy i nawiązania 16

LEW

Streszczenie 17

Rodzaj i gatunek literacki 18

Problematyka 19

Narracja 19

Język 20

Motywy i nawiązania 20

WYZNANIA O ZYGMUSIU

Streszczenie 21

Rodzaj i gatunek literacki 22

Problematyka 22

Narracja 24

Język 24

Motywy i nawiązania 25

WESELE W ATOMICACH

Streszczenie 25

Rodzaj i gatunek literacki 27

Problematyka 28

Narracja 29

Język 29

Motywy i nawiązania 31

WINA I KARA

Streszczenie 32

Rodzaj i gatunek literacki 33

Problematyka 33

Narracja 35

Język 35

Motywy i nawiązania 36

SZULER

Streszczenie 37

Rodzaj i gatunek literacki 39

Problematyka 39

Narracja 40

Język 41

Motywy i nawiązania 42

BABA

Streszczenie 42

Rodzaj i gatunek literacki 44

Problematyka 44

Narracja 45

Język 46

Motywy i nawiązania 48

ŚPIĄCA KRÓLEWNA

Streszczenie 48

Rodzaj i gatunek literacki 49

Problematyka 50

Narracja 51

Język 51

Motywy i nawiązania 53

ARTYSTA

Streszczenie 54

Rodzaj i gatunek literacki 55

Problematyka 55

Narracja 56

Język 56

Motywy i nawiązania 56

Zadania sprawdzające 57

Test 57

Krzyżówki 60

Słowniczek 62

Bibliografia 64

Odpowiedzi do zadań sprawdzających 65

BESTSELLERY