Podatek dochodowy odroczony w procesie rewizji sprawozdania finansowego - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Podatek dochodowy odroczony w procesie rewizji sprawozdania finansowego - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-610-0
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
2,0 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
22,45
Cena w punktach Virtualo:
2245 pkt.

Pełny opis

Monografia dotyczy zagadnienia z obszaru zaawansowanej rachunkowości finansowej - podatku dochodowego odroczonego. Jej autorami są pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz absolwent tego wydziału - praktyk księgowy. Ich współpraca zaowocowała publikacją posiadającą walory zarówno naukowe, jak i empiryczne. Zaprezentowali w niej cele i funkcje rewizji finansowej oraz poszczególne etapy badania sprawozdania finansowego. Scharakteryzowali rozbieżności w pomiarze wyniku finansowego i dochodu podatkowego jako przyczyny identyfikacji różnic przejściowych, stanowiących podstawę rozpoznania podatku dochodowego odroczonego. Ponadto objaśnili istotę ekonomiczną aktywów i rezerw na odroczony podatek dochodowy, z uwzględnieniem ich aspektu pieniężnego i memoriałowego.

 

Podjęta w książce tematyka jest złożona i trudna z powodu wielu wątpliwości związanych z odzwierciedleniem skutków alokacji podatku dochodowego w sprawozdaniu finansowym. Została jednak omówiona w sposób przejrzysty i zrozumiały, z wykorzystaniem licznych rysunków, tabel i porównań, a także przykładów praktycznych.

Spis treści

WSTĘP 7

ROZDZIAŁ 1. ZASADY SPORZĄDZANIA I REWIZJI SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO W ŚWIETLE POLSKIEGO PRAWA BILANSOWEGO 11

1.1. Istota, funkcje i zasady nadrzędne systemu rachunkowości 11

1.2. Istota, zakres i zasady sporządzania sprawozdania finansowego 18

1.3. Etapy, zasady i procedury rewizji sprawozdań finansowych 20

ROZDZIAŁ 2. ZASADY UZNAWANIA PRZYCHODÓW I KOSZTÓW W WYNIKU FINANSOWYM I DOCHODZIE 29

2.1. Wynik finansowy a wynik podatkowy   29

2.2. Przychody i koszty w prawie bilansowym 38

2.3. Przychody i koszty w prawie podatkowym 40

ROZDZIAŁ 3. PODATEK DOCHODOWY ODROCZONY ISTOTA I ZASADY USTALANIA        45

3.1. Podatek odroczony jako skutek alokacji podatku dochodowego 45

3.2. Ogólne zasady ustalania odroczonego podatku dochodowego 51

3.3. Aspekt pieniężny i memoriałowy podatku dochodowego odroczonego 66

ROZDZIAŁ 4. SZCZEGÓLNE PRZYCZYNY UZNAWANIA ODROCZONEGO PODATKU DOCHODOWEGO W SYSTEMIE RACHUNKOWOŚCI 77

4.1. Środki trwałe 77

4.2. Wartości niematerialne i prawne 96

4.3. Leasing według prawa bilansowego i podatkowego 103

4.4. Rezerwy i rozliczenia międzyokresowe bierne        106

4.5. Należności niefinansowe 111

ROZDZIAŁ 5. ODROCZONY PODATEK DOCHODOWY W PROCESIE PROCEDUR AUDYTOWYCH ILUSTRACJA PRAKTYCZNA 119

5.1. Analiza odroczonego podatku dochodowego prezentowanego w sprawozdaniu finansowym 119

5.2. Procedury audytowe dotyczące odroczonego podatku dochodowego propozycje własne 132

5.3. Wnioski końcowe i rekomendacje 140

ZAKOŃCZENIE 143

BIBLIOGRAFIA 145

SPIS TABEL 149

 

SPIS RYSUNKÓW 151

BESTSELLERY