Problemy mediów i komunikacji społecznej – uwarunkowania polskie i ukraińskie - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Problemy mediów i komunikacji społecznej – uwarunkowania polskie i ukraińskie - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-62062-55-3
Język:
Polski
Data wydania:
29 grudnia 2014
Rozmiar pliku:
5,7 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
35,00
Cena w punktach Virtualo:
3500 pkt.

Pełny opis

Historia współpracy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z Ukrainą sięga już kilkunastu lat. Dziś trudno odtworzyć ją w szczegółach – pamięć ludzi, którzy ją inicjowali nie jest niezawodna – ale faktem jest, że pierwsza umowa jaką rzeszowska uczelnia podpisała z ukraińską szkołą wyższą datowana jest na rok 1998. Najbardziej widocznym przejawem transgranicznej współpracy WSIiZ z Ukrainą są ukraińscy studenci, którzy z roku na rok coraz liczniej przybywają na studia do stolicy Podkarpacia. WSIiZ należy do nielicznego grona uczelni o klasie międzynarodowej. Studiuje tu ok. 10% wszystkich studentów zagranicznych kształcących się w Polsce (stan na 2015 rok), m.in. z Iranu, Chin, Indii, Nigerii, Bangladeszu, Malezji, Ukrainy. Ci ostatni stali się w ostatnich latach dominującą wśród studentów obcokrajowców większością, na stałe wpisując się w wielokulturowy, wielonarodowy pejzaż podkarpackiej uczelni. Na niektórych kierunkach studiów Ukraińcy stanowią większość, dzielnie walcząc o jak najlepsze wykorzystanie czasu, jaki dany im jest w Polsce. Uczą się języka, zdobywają nagrody, działają w studenckich mediach (gdzie tworzą etniczną redakcję), każdego roku organizują też Dzień Kultury Ukraińskiej dla polskich kolegów, uwrażliwiając ich na piękno swych ojczystych zwyczajów i sztuki. Walczą przy tym z wieloma biurokratycznymi przeszkodami, problemami na granicy, kolejkami po wizę, kłopotami polityczno-gospodarczymi w swoim kraju, które sprawiają, że studia w Polsce stają się dla młodych Ukraińców coraz bardziej kosztowne i wymagają coraz więcej wyrzeczeń. Co ciekawe, choć myśl o pozostaniu na rynku pracy Unii Europejskiej jest kusząca, zaskakująco wielu młodych Ukraińców studiujących w WSIiZ deklaruje, że po zakończeniu kształcenia chce wrócić do swojej ojczyzny, aby tam budować jej potencjał. To przyszła elita intelektualna kraju, o którego dalszych losach dziś trudno powiedzieć cokolwiek pewnego. Najlepsi absolwenci uczelni, wybijający się na swoich kierunkach studiów, często zostają z WSIiZ na dłużej, podejmując zatrudnienie jako pracownicy naukowi, naukowo-dydaktyczni i administracyjni. Często to oni stają się inspiratorami i liderami  inicjatyw związanych z Ukrainą, zarówno badawczych, jak i dydaktycznych. Tematyką Ukrainy udaje się im zainteresować współpracowników oraz instytucje finansujące naukę, badania i rozwój, a także lokalne media, które zaczęły traktować ich – może z braku formalnego odpowiednika – nieco jako ambasadorów Ukrainy na Podkarpaciu.

Spis treści

Wstęp

Prasa galicyjskiego Rzeszowa. Zasięg, znaczenie, rola redakcji w życiu miasta

Łukasz Błąd

Muzyczne gifty w kampaniach wyborczych (na przykładzie Samoobrony RP

Krzysztof Gajdka

Word of Mouth Marketing i Marketing 2.0 – jako nietradycyjne formy komunikowania marketingowego

Sławomir Gawroński

Od doktora House’a do doktora Google. Jak nowe media, internet i smartfony zmieniają opiekę zdrowotn

Tomasz Goban-Klas

Media studenckie w Polsce

Olga Kurek-Ochmańska

E-migracja 2.0. Internet jako przedmiot badań migracyjnych

Iwona Leonowicz-Bukała

Formy i normy – język komunikacji internetowej - rozważania wstępne

Anna Martens

Fotografia (nie)etyczna

Jakub Ochnio

O popkulturowych kontekstach literatury i ich edukacyjnej użyteczności

Wojciech Pelczar

Między czwartą a piątą władzą – dziennikarze a blogerzy. Doświadczenia amerykańskie i polskie

Paweł Przywara, Barbara Przywara

Fenomen Al-Jazeery

Zofia Sawicka

Wizerunek osób niepełnosprawnych w środkach masowego przekazu - zarys zjawiska

Monika Struck-Peregończyk

Wprowadzenie do pragmatyki przypisów

Marcin Szewczyk

Sens istnienia dziennikarskich kodeksów etycznych i ich trudna przydatność

Maciej Ulita, Rafał Polak

Misja dziennikarza: budowanie sensów

Josyp Łoś

Геостратегічне сходження України за матеріалами сучасної преси: парадигма, тенденції та проблемні акценти

Оксана Гоцур

Редакторська  правка україномовного газетного тексту

Марія Ріпей

Українські вчені про євроінтеграцію мас-медіа

Мирослава Рудик

Публіцистика і проблеми формування ціннісних орієнтацій сучасного суспільства

Елеонора Шестакова

Чому факт-чекінг є необхідним предметом на факультетах журналістики           в Україні?

Inessa Tkachenko

Клонофакти як різновид реалізації віртуальної реальності (на прикладі політичних месиджів України)

Марян Житарюк

Євангелізація європи: позиція папи івана павла іі

Христина Давидчак

Монологи В. Скуратівського

Oксана Лободяк

Орієнтири журналістики міжвоєнного періоду

Юрій Мельник

Світоглядна публіцистика як філософська журналістика

Андрій Мельник

Типологічні особливості британських, російських та українських спеціалізо-ваних видань з проблем економіки (на прикладі «Тhe Еconomist» «Коммерсантъ -Деньги», «Контракти»)

Оксана Лазарчук

Bibliografia

Bibliografia polska

Bibliografia zagraniczna

Netografia polska i zagraniczna

BESTSELLERY