Wykluczenie społeczne i inkluzja społeczna z wykorzystaniem podmiotów ekonomii społecznej w Polsce na przykładzie województwa łódzkiego - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Wykluczenie społeczne i inkluzja społeczna z wykorzystaniem podmiotów ekonomii społecznej w Polsce na przykładzie województwa łódzkiego - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-585-1
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
2,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
22,45
Cena w punktach Virtualo:
2245 pkt.

Pełny opis

Na początku XXI wieku wykluczenie społeczne stało się jedną z podstawowych kwestii społecznych w krajach europejskich. Bierze się ono z wszelkiego rodzaju nierówności, a polega na swoistej izolacji z życia społecznego osób odbiegających od powszechnie przyjętych norm. Zjawisko to dotyczy wszystkich gospodarek i jest w dużej mierze niezależne od rozwoju gospodarczego państw. Nie dziwi zatem fakt, że przeciwdziałanie mu jawi się jako jeden z najważniejszych celów polityki Unii Europejskiej w sferze społecznej.

W Polsce polityka przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu jest realizowana poprzez pomoc społeczną i zatrudnienie socjalne. Na obu tych polach istotną rolę do odegrania mają podmioty ekonomii społecznej.

 

Celem niniejszej monografii jest wszechstronne przeanalizowanie zjawiska wykluczenia społecznego oraz metod przeciwdziałania niemu. W monografii zaprezentowano bieżący stan badań na ten temat i dokonano oceny przydatności gospodarki społecznej jako jednej z metod inkluzji społecznej.

Spis treści

WSTĘP  9

RODZDZIAŁ 1. Wykluczenie społeczne jako kwestia społeczna w Polsce i Unii Europejskiej 13

1.1. Pojęcie, przyczyny i skutki wykluczenia społecznego              13

1.2. Pomiar wykluczenia społecznego            26

1.3. Zagrenie wykluczeniem społecznym w krajach Unii Europejskiej i w Polsce według województw w latach 2010–2013                33

RODZDZIAŁ 2. Reintegracja zawodowa jako narzędzie inkluzji społecznej     55

2.1. Pojęcie i przebieg procesu inkluzji społecznej         55

2.2. Praca i jej rola w życiu człowieka. Możliwości reintegracji społeczno-zawodowej w spółdzielniach socjalnych 59

2.3. Aktywna polityka rynku pracy (APRP) i jej instrumenty skierowane do osób wykluczonych 63

2.4. Miejsce przeciwdziałania ekskluzji społecznej w polityce Unii Europejskiej 68

2.5. Narzędzia inkluzji społecznej w polskiej polityce społecznej 71

2.6. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu w województwie łódzkim                77

2.7. Rynek pracy w województwie łódzkim na tle kraju                80

RODZDZIAŁ 3. Ekonomia społeczna jako narzędzie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu    87

3.1. Przedsiębiorstwo społeczne jako podmiot ekonomii społecznej           87

3.2. Początki gospodarki społecznej na ziemiach polskich            98

3.3. Ekonomia społeczna w Unii Europejskiej 101

3.4. Sektor ekonomii społecznej w Polsce 106

3.5. Stan rozwoju i wpływ gospodarczy sektora ekonomii społecznej w Polsce wg form organizacyjno-prawnych 110

3.6. Potencjał ekonomii społecznej w zakresie reintegracji społeczno-zawodowej 117

3.7. Ekonomia społeczna w województwie łódzkim      124

ZAKOŃCZENIE 131

Bibliografia 135

 

Załączniki             141

BESTSELLERY