Facebook - konwersja

Detektyw - Wydanie Specjalne 2/2016 - ebook

Format:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Detektyw - Wydanie Specjalne 2/2016 - ebook

Za murami, za kratami…

Kiedy słyszymy słowo „więzienie” pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy to kraty, pasiak, czarna kawa, czarny chleb, tatuaże, wulgaryzmy i brutalność. Tymczasem więzienne realia wyglądają zupełnie inaczej. Oczywiście, nie brakuje na świecie miejsc, które porównywane są do piekła na ziemi, ale są też takie, które bardziej przypominają hotele niż więzienia. W Polsce zakłady karne posiadają różny charakter. W jednych przebywają więźniowie stwarzający poważne zagrożenie, w innych pracujący na zewnątrz. Jak mówią pracownicy służby więziennej, wszystkich osadzonych łączy jedno – doskonale znają swoje prawa i nie krępują się ich egzekwować. Zmieniają się warunki odbywania kary, osadzeni inaczej organizują sobie czas za kratkami. Jednak nie zmienia się jedno – trafiają tam osoby, które złamały prawo. Chociaż większość z nich twierdzi, że siedzi za niewinność. Jeśli chcą Państwo poznać, jak wygląda świat za kratami, serdecznie zapraszam do lektury.

Monika Frączak

Spis treści

Monika Frączak

Za murami, za kratami… – Od redakcji

Helena Kowalik

Skargi spod celi – Osadzeni listy piszą

Mogą złorzeczyć każdemu, tylko nie wolno im używać brzydkich wyrazów. Zazwyczaj piszą na papierze w kratkę, często drukowanymi literami. Kilkanaście stron to norma, bywa i kilkadziesiąt. Więźniowi się nie spieszy. Swój list może przepisać kilka razy, zmieni tylko nagłówek.

Leszek Malec

Bunt na Świętym Krzyżu – Krwawa niedziela

W niedzielę, 25 września 1925 roku, w więzieniu na Świętym Krzyżu, doszło do największego buntu w międzywojennej Polsce. Trwał on zaledwie kilka godzin, podczas których polała się krew i zginęli ludzie. Dramat rozegrał się w miejscu, które ma ponadtysiącletnią historię.

Ryszard Bukowski

Liczy się hajs – Subkultura za murami

Subkulturę więzienną zawsze otaczała aura tajemniczości. Wiadomo, że życie za kratami rządzi się swoimi prawami. Kiedyś grypsowanie i niektóre tatuaże świadczyły o przynależności do więziennej elity. Dziś – parafrazując słowa znanej piosenki, można powiedzieć – prawdziwej grypserki już nie ma.

Krzysztof Złonkiewicz

Stalinowskie katownie – Terror UB

W czasach stalinizmu ludzie w Polsce znikali bez wieści, zabierani nocą z mieszkań, porywani na ulicy w drodze do pracy czy podczas spaceru. Aresztowania odbywały się z pominięciem prokuratury. Panowało bezprawie i terror, a wiele osób skrycie skazywano na śmierć i potajemnie grzebano. Rodziny nie wiedziały, co stało się z najbliższymi. To jeszcze bardziej potęgowało strach i niepewność jutra.

Anna Pacuła

Najgorsze z najgorszych – Więzienna dola

Aby w nich przeżyć, trzeba być twardym, bezwzględnym i mieć żelazne zdrowie. Jak wyglądał i wciąż wygląda świat po drugiej stronie murów więzień, uznawanych za najcięższe na świecie? Ile siły, odporności lub zwykłego szczęścia potrzeba, żeby przetrwać głód, choroby, wymyślne tortury oraz bestialstwo strażników i współosadzonych? Zajrzyjmy za kraty tych najgorszych, najtrudniejszych do przetrwania więzień świata…

Z kraju i ze świata – Rozrywka z Temidą

Jerzy Ublik

Filmy po wyroku – Nie tylko Alcatraz

Filmowcy trafili za kratki w latach trzydziestych ubiegłego wieku… I nie wychodzą do dziś. Pakują się z kamerą do więzień, aresztów i obozów w poszukiwaniu ciekawych historii. Więźniowie siedzą w celach, widzowie w salach. Tylko ci drudzy – dobrowolnie. Jeśli to widzowie mieliby osądzać stan kina więziennego, wyrok byłby jeden: filmowe dożywocie.

Konrad Szymalak

Pałac terroru – Z piekła rodem

Palacio de Lecumberri w Mexico City przestało funkcjonować jako więzienie w 1976 roku. W 1980 roku budynek przekwalifikowano na archiwum narodowe. Pomimo upływu 40 lat od jego zamknięcia, byli więźniowie wciąż z przerażeniem wspominają bestialskie praktyki stosowane przez strażników i współwięźniów.

Artur Mościcki

Dziewczyny z Grochowa – Miłość na widzeniu

Marzą, cierpią, kochają, śmieją się, płaczą… Czasem zasłaniają swoją bezradność uniesionym bezceremonialnie w górę środkowym palcem albo wyzywającą mapą blizn i tatuaży – więziennymi „sznytami”. To ślady wyroku, który próbowały w ukryciu wykonać na sobie, pokazując „faka” tym wszystkim, którym wydawało się, że mogą mieć nad nimi jakąś władzę. Dziewczyny z Aresztu Śledczego Warszawa–Grochów.

Krzysztof Strug

Wielki podkop – Tunel ku wolności

To była jedna z najsłynniejszych ucieczek w historii polskiego więziennictwa, niczym w soczewce ukazująca patologię ówczesnego systemu penitencjarnego. W 1995 roku z Zakładu Karnego w Dębicy zbiegło 5 więźniów. Wydostali się na zewnątrz przez własnoręcznie wydrążony tunel. Przez ponad dwa miesiące, 160 strażników i pracowników służby więziennej nie dostrzegło niczego podejrzanego w zachowaniu osadzonych. Mimo że każdego dnia odwiedzali ich cele, nie zauważyli worków pełnych ziemi, ukrytych w kąciku sanitarnym i pod łóżkami.

Karol Rebs

Funkcjonariusz na celowniku – Trudna robota

Więzień ma sporo czasu na myślenie. Nie wiadomo, co mu chodzi po głowie. Błogi uśmiech na obliczu skazanego może oznaczać zarówno radość z wygranego meczu polskiej reprezentacji piłkarskiej, jak również być zwiastunem morderczych zamiarów wobec strażnika lub kolegi z celi.

Dariusz Gizak

Bez zasad – Zemsta wspólnika

W lipcu 2010 roku Bogusław W. przesłał list do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Z. Korespondencja została wysłana z tego samego miasta, ale nadawca przebywał wówczas w więzieniu, w zupełnie innym mieście. Później okazało się, że na jego prośbę, aby ominąć więzienną kontrolę, list wyniosła z więzienia jego matka.

Rozrywka

Zagadka kryminalna – Listonosz puka dwa razy

Kategoria: Kryminał i sensacja
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 4,1 MB

BESTSELLERY

Kategorie: