Facebook - konwersja

Miesięcznik "W drodze" nr 522 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 lutego 2017
Format:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Miesięcznik "W drodze" nr 522 - ebook

Jak ma wyglądać patriotyzm XXI wieku: czy jest on do pogodzenia z chrześcijańskim przykazaniem miłości każdego człowieka? w jaki sposób odpowiedzieć na przejawy nacjonalizmu wykluczającego obcych, inaczej myślących?

 

Historyk prof. Przemysław Urbańczyk pisze o początkach państwa polskiego, konfrontując romantyczne legendy z wiedzą naukową: od kiedy jesteśmy Polakami? kiedy powstała Polska? czy przyjęcie chrztu przez Mieszka było aktem religijnym?

Maciej Zięba OP opowiada o kształtowaniu się tożsamości narodowej i patriotyzmu w Europie, podkreśla wartość wychowania i rodziny w formowaniu  świadomych obywateli; tłumaczy, że nacjonalizm ma zawsze antychrześcijański charakter.

Prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka mówi o współczesnym patriotyzmie gospodarczym – nie utożsamia go z kupowaniem wyłącznie rodzimych produktów, a ekonomii nie sprowadza do kwestii zarabiania pieniędzy. Dbałość o interesy narodowe to również dobra współpraca z sąsiadami.

Drugim tematem numeru jest wstyd, a raczej jego brak. Dariusz Piórkowski SJ, komentując historię Adama i Ewy przekonuje, że sprowadzenie pożądania wyłącznie do seksualności jest pomyłką. Myśl kontynuuje Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”, postulując powrót do zapomnianej cnoty skromności.

Tomasz Grabowski OP zwraca uwagę na wartość wstrzemięźliwości seksualnej przed ślubem; wyjaśnia na czym polega sakrament małżeństwa i dlaczego zarezerwowany jest on tylko dla wierzących.

Wydanie otwiera rozmowa z powieściopisarką, Elżbietą Cherezińską. Autorka historycznych bestsellerów zdradza skąd pomysł na cykl książek o Piastach, w jaki sposób przygotowuje się do ich pisania oraz co o jej pracy sądzą historycy. Czy Polska ma szansę na seriale, które przyćmią brytyjskich Tudorów i hiszpańskie sagi o królach katolickich?

W numerze przeczytamy również wspomnienie o zmarłym w grudniu Tomaszu Alexiewiczu OP – niebanalnym duszpasterzu, kierowniku duchowym, założycielu Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Jerozolima”.

 

W cyklu o początkach chrześcijaństwa rozmowa z Szymonem Hiżyckim OSB o ojcach pustyni. W numerze ponadto: Mateusz Przanowski OP - czy słusznie nazywamy Maryję Królową; Paulina Wilk o noworocznych postanowieniach; Szymon Hołownia - co wspólnego mają prawosławny mnich i smerfy. Ponadto jak zawsze recenzje, felietony i dominikańskie komentarze do niedzielnych czytań.

Kategoria: Duchowość i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 3,0 MB

BESTSELLERY

Kategorie: