Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Etyka adwokatów i radców prawnych - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2016
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
99,00

Etyka adwokatów i radców prawnych - ebook

Etyka adwokatów i radców prawnych to publikacja, która w sposób nowatorski omawia wszystkie kwestie etyczne związane z wykonywaniem zawodów adwokata i radcy prawnego. Rozdział pierwszy poświęcony jest ogólnej charakterystyce zawodów adwokata i radcy prawnego. W szczególności zostały w niej omówione zagadnienia miejsca tych zawodów w systemie zawodów prawniczych w Polsce, zarówno w perspektywie historycznej obejmującej dzieje adwokatury i powstanie zawodu radcy prawnego oraz ich współczesną konwergencję, jak i w perspektywie ich statusu jako niezależnych zawodów zaufania publicznego. W tej części omówione zostały także funkcje zawodów adwokata i radcy prawnego w związku z analizą występującego w polskim ustawodawstwie pojęcia pomocy prawnej. Rozdział drugi poświęcony jest problemom kodeksów etyki zawodowej, co obejmuje zarówno metaetyczne rozważania o celach i zasadach ich tworzenia, jak i o ich statusie na gruncie prawniczej koncepcji źródeł prawa.

W rozdziale trzecim scharakteryzowane zostały czynności zawodowe adwokatów i radców prawnych oraz odpowiadające im podstawowe zasady etyki zawodowej. Otwierają go rozważania dotyczące rozróżnienia i relacji między aksjologią i deontologią zawodową. Następnie wyróżniono podstawowe formy pomocy prawnej, takie jak reprezentacja klientów przed sądami i urzędami oraz doradztwo prawne, a także uzupełniono o role coraz częściej pełnione przez prawników, tj. negocjacje, arbitraż i mediacje. Zaprezentowano również podstawowe zasady etyki adwokatów i radców prawnych w ujęciu, według którego każda z nich odnosi się do wyodrębnionego rodzaju czynności zawodowych. Są to zasada lojalności w przypadku reprezentacji, zasada rzetelności w odniesieniu do porad prawnych, zasada prawdomówności dla negocjacji oraz zasada dobrowolności i bezstronności dla arbitrażu oraz mediacji. W części tej omówione zostały elementy relacji między adwokatem i radcą prawnym a klientem.

Rozdział czwarty rozpoczyna systematyczne omówienie obowiązków zawodowych adwokatów i radców prawnych. W pierwszej kolejności obejmuje ono zagadnienia marketingu usług prawniczych i rozpoczęcia współpracy z klientem. Są to problemy takie jak zakaz reklamy, zakres dopuszczalnego informowania o wykonywaniu zawodu, pozyskiwanie klientów czy treść umowy z klientem. W rozdziale piątym omówiona została problematyka konfliktu interesów, w szczególności standardy stosowane w tym zakresie, badanie jego występowania oraz zarządzenie nim, gdy zostanie on stwierdzony. W rozdziale szóstym tematem jest tajemnica zawodowa, której omówienie obejmuje zarówno kwestie jej zakresu podmiotowego, przedmiotowego i temporalnego, jak i problematykę zwolnień z tajemnicy. W rozdziale siódmym zaprezentowane zostały problemy związane z immunitetem adwokatów i radców prawnych oraz etyczne granice ich wolności słowa, w szczególności wynikające z takich standardów jak rzeczowość, prawdomówność, takt, umiar itp. W rozdziale ósmym omówiona została problematyka zakończenia współpracy z klientem i rzetelności finansowej, a więc przede wszystkim przesłanek wypowiedzenia pełnomocnictwa przez prawnika, kwestie wzajemnych rozliczeń itp. W rozdziale dziewiątym poruszone zostały zagadnienia zasad wynikających z idei koleżeństwa zawodowego oraz obowiązki wobec samorządu zawodowego związane z koncepcją solidarności zawodowej.

Kategoria: Monografie Prawnicze
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-255-8406-1
Rozmiar pliku: 1,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: