Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Excel w praktyce. Wydanie lipiec 2014 r. - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Lipiec 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Excel w praktyce. Wydanie lipiec 2014 r. - ebook

Poradnik "Excel w praktyce" to zbiór trików, porad i szczegółowych instrukcji popartych zrzutami ekranu (dla wersji 2003 lub 2007) i zrozumiałymi przykładami, ułatwiających efektywną pracę na Excelu 2003, 2007 i 2010. Z publikacji tej korzystają m.in. księgowi i finansiści, asystentki zarządu, dyrektorzy, kierownicy działów.

Spis treści

1.AUTOMATYZACJA PRACY. Automatyzacja seryjnych wydruków za pomocą makr.
2.PREZENTACJA DANYCH. Błędne zaokrąglenia mogą zafałszować wyniki obliczeń.
3.AUTOMATYZACJA PRACY. Menedżer scenariuszy – planowanie różnych wariantów budżetu.
4.PREZENTACJA DANYCH. Oznaczanie na wykresie marginesu błędu.
5.PREZENTACJA DANYCH. Poprawianie czytelności porównań na wykresach.
Kategoria: Bazy danych
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-3243-4
Rozmiar pliku: 8,0 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy!

Edytor tekstu Word oferuje pewną funkcjonalność, której brak w Excelu: wydruk korespondencji seryjnej. Zwróć uwagę, jak praktyczne byłoby to narzędzie, gdyby można było wygodnie drukować z Excela rachunki, faktury, kalkulacje, oferty. Teoretycznie możliwe jest zastosowanie wydruku korespondencji seryjnej z Worda i z jego poziomu wstawianie zawartości arkuszy Excela, ale to rozwiązanie skomplikowane oraz wymagające dobrej znajomości obsługi programu Word. W tej aktualizacji poznamy sposób rozwiązania problemu wydruku seryjnego w Excelu wykorzystujący makropolecenia VBA.

Arkusz kalkulacyjny Excel pozwala przeprowadzić obliczenia nie tylko szybko, ale także bardzo dokładnie. Paradoksalnie właśnie duża dokładność obliczeń może mieć czasem fatalne skutki i być przyczyną błędów w zestawieniach czy różnych innych dokumentach tworzonych w arkuszu kalkulacyjnym. Zdarza się to wówczas, gdy użytkownik programu nie ma odpowiedniej wiedzy na temat sposobu przeprowadzania obliczeń na wartościach zaokrąglanych. W tej aktualizacji przeczytamy, w jaki sposób to poprawnie robić.

Scenariusze są w Excelu częścią zestawu poleceń nazywanych narzędziami analizy symulacji. Analiza symulacji polega na zmienianiu wartości w komórkach, aby zobaczyć, jak te modyfikacje wpłyną na wynik formuł w arkuszu. Przy użyciu scenariuszy można tworzyć i zapisywać różne zestawy wartości oraz przełączać między nimi. W tej aktualizacji przyjrzymy się, jak korzystać z menedżera scenariuszy na przykładzie fikcyjnej firmy.

W trakcie przeprowadzania różnego rodzaju prognoz lub badań statystycznych prawie zawsze przyjmuje się określony margines błędu. W przypadku zestawień liczbowych bardzo łatwo możemy go uwzględnić dzięki zastosowaniu odpowiednich formuł. Problemy pojawiają się wówczas, gdy dopuszczalne wartości błędu chcemy zaznaczyć na wykresie. Excel jest przygotowany do budowania takich prezentacji. Aby dowiedzieć się, jak je tworzyć, warto skorzystać z tej aktualizacji.

Jedną z częściej przygotowywanych w Excelu prezentacji jest porównanie wartości zrealizowanych z planowanymi. Aby doprowadzić wygląd wykresu do perfekcji, niekiedy trzeba przy nim spędzić nawet kilkanaście minut. Jeżeli chcemy oszczędzić ten czas, skorzystajmy z rozwiązań zawartych w tym haśle. Pokażemy, jak za pomocą podstawowych typów wykresów zbudować czytelną prezentację porównawczą.

Zapraszam do lektury

redaktor prowadzący poradnika „Excel w praktyce”([email protected])Redakcja odpowiada

Sprawdźmy, z jakimi problemami borykają się inni użytkownicy Excela. Te rozwiązania mogą się przydać!

Warto przeczytać:

Wstawianie wykresu z Excela do Worda

Problem z uruchomieniem formularza

Wstawianie zera na początku liczb

Jak wygenerować listę losowych nazw

Wstawianie wykresu z Excela do Worda

Przygotowałem kilka tabel i wykresów w Excelu, które chciałbym wykorzystać w dokumentacji przygotowywanej w programie Word. W jaki sposób przenieść te treści z jednego programu do drugiego?

Do tworzenia wykresów niewątpliwie najlepiej nadaje się Excel. Niestety, to, co zostało stworzone w arkuszu kalkulacyjnym, musi być niekiedy użyte w innym programie, najczęściej w Wordzie.

Najprostszą metodą na przeniesienie całego wykresu z Excela do Worda jest jego zaznaczenie w Excelu, skopiowanie i wklejenie do Worda. Wówczas będziemy mieli możliwość zmian, aktualizowania treści czy w ogóle całkowitego przeprojektowania wykresu w samym Wordzie. Co więcej, jeżeli zmienimy dane w Excelu, na podstawie których jest sporządzany wykres, to zmiany te zostaną uwzględnione w Wordzie.

Tak więc po kolei:

1. W Excelu kliknijmy wykres, zaznaczając go, a następnie wciśnijmy kombinację klawiszy ++ , aby go skopiować.

2. W Wordzie ustawiamy kursor w miejscu, w którym chcemy wkleić wykres, i wciskamy kombinację klawiszy + .

Ręczna aktualizacja wykresu (w razie kłopotów z aktualizacją automatyczną) odbywa się poprzez kliknięcie wykresu w Wordzie i wybranie z „megakarty” Narzędzia wykresów karty Projektowanie, a w niej wciśnięcie przycisku Odśwież dane.

Rys. 1. Przycisk do ręcznej aktualizacji wykresu na bazie zmienionych danych

Edytowanie wykresu w Wordzie

Do zmiany danych obrazowanych przez wykres w samym Wordzie służy karta Projektowanie (w Narzędzia wykresów). Po zaznaczeniu wykresu możemy tam wybrać styl, typ czy elementy wykresu. Same dane zmienimy zaś na karcie Projektowanie w obszarze Dane poprzez przycisk Edytuj dane.

W Wordzie 2013 można także kliknąć na wykres i wówczas korzystać z czterech klawiszy wyświetlonych po prawej stronie wykresu.

Jeżeli po kliknięciu wykresu nie mamy możliwości jego edycji, całkiem możliwe, że ktoś wkleił go do Worda jako obraz. Wówczas nie będzie go można edytować, a jedynie dostosować obraz za pomocą karty Narzędzia obrazów. Dostępność tej karty po kliknięciu „wykresu” jest najlepszym dowodem na to, że mamy do czynienia z obrazem, a nie wykresem. Edytując obraz, możemy tylko wpłynąć na pewne jego cechy, takie jak obramowanie czy przezroczystość.

Rys. 2. Wykres jako obraz – widoczna karta Narzędzia obrazów

Wklejanie na różne sposoby

Samo wklejanie wykresu do Worda może odbywać się na jeden z pięciu sposobów. Dwa z tych sposobów zakładają przeklejenie także całego skoroszytu (a więc danych źródłowych), dwa kolejne powodują przeklejenie tylko samego wykresu i jego powiązanie z oryginalnym skoroszytem. Piąty sposób to wspominane już wklejenie wykresu jako obrazu.

Wklejanie z wyborem sposobu nie odbywa się przez zwykłe zastosowanie kombinacji + . Musimy kolejno wykonać następujące kroki:

1. W Excelu kliknijmy wykres, zaznaczając go, a następnie wciśnijmy kombinację klawiszy + + , aby go skopiować.

2. W Wordzie ustawiamy kursor w miejscu, w którym chcemy wkleić wykres, i z karty Narzędzia główne klikamy strzałkę znajdującą się pod przyciskiem Wklej (po lewej stronie Wstążki).

Rys. 3. Poszczególne sposoby wklejania

Poszczególne sposoby wklejania są następujące:

► Użyj motywu docelowego i osadź skoroszyt – osadzany w Wordzie jest i skoroszyt, i wykres, a więc aby zmienić wykres, należy zmieniać dane w osadzonym skoroszycie, a nie w Excelu; wykres zmieni swój wygląd, gdyż zostanie zastosowany motyw docelowy z Worda;

► Zachowaj formatowanie źródłowe i osadź skoroszyt – tak samo jak wyżej, ale wklejony wykres zachowuje taki motyw, jaki był użyty w Excelu;

Rys. 4. Edycja danych skoroszytu niczym w Excelu, a to przecież Word

► Użyj motywu docelowego i połącz dane – to, co dzieje się po wciśnięciu + ; wykres jest połączony ze skoroszytem w Excelu i dane zmieniamy w Excelu, a nie w Wordzie;

► Zachowaj formatowanie źródłowe i połącz dane – tak samo jak wyżej, ale wklejony wykres zachowuje taki motyw, jaki był użyty w Excelu;

► Obraz – po użyciu tej opcji użytkownik dokumentu w Wordzie nie będzie mógł edytować wykresu ani aktualizować danych.

Problem z uruchomieniem formularza

Lubię korzystać z formularza danych do wypełniania i modyfikowania tabel. Chciałem także skorzystać z tego polecenia w rejestrze firmowych samochodów, ale nie mogę uruchomić tego formularza. Po wybraniu polecenia

Darmowy fragment
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: