Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Excel w praktyce. Wydanie maj-czerwiec 2014 r. - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Maj 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Excel w praktyce. Wydanie maj-czerwiec 2014 r. - ebook

Poradnik "Excel w praktyce" to zbiór trików, porad i szczegółowych instrukcji popartych zrzutami ekranu (dla wersji 2003 lub 2007) i zrozumiałymi przykładami, ułatwiających efektywną pracę na Excelu 2003, 2007 i 2010. Z publikacji tej korzystają m.in. księgowi i finansiści, asystentki zarządu, dyrektorzy, kierownicy działów.

Spis treści

1.WPROWADZANIE DANYCH. Pięć sposobów na przyporządkowanie wartości do komórek.

2.AUTOMATYZACJA PRACY. Automatyczne generowanie szablonów dokumentów na podstawie przygotowanego wzoru.

3.PREZENTACJA DANYCH. Wykres pierścieniowy – zależności pomiędzy kategoriami danych będą bardziej czytelne.

4.ANGLOJĘZYCZNE FUNKCJE. Słowniczek funkcji Excela.

Kategoria: Bazy danych
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-3070-6
Rozmiar pliku: 6,1 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy!

Wielu moich znajomych korzysta z Excela. Wszak jest to niezastąpione narzędzie do liczenia, analizy danych, ich formatowania i wyświetlania. Jednak zdecydowana większość używa tylko opcji, które dobrze zna. Po części jest to spowodowane ograniczonym czasem pracy. Jednak niektórzy po prostu nie lubią eksperymentować z nowymi funkcjami, opcjami, ustawieniami. Ręczę, że warto przełamać rutynę i korzystając z okazji polecam materiał P 082 z tej aktualizacji. Pokazujemy w nim, jak skomplikowaną funkcję, zapisaną w trzech komórkach i składającą się w sumie z bagatela 280 znaków, można zastąpić krótkim, 18-znakowym wpisem. Nawet kiedy dziś nie mamy potrzeby wykorzystania tych funkcji, warto je przećwiczyć, przeanalizować i, być może w nieco zmienionej formie, wprowadzić do własnych dokumentów.

Jeszcze więcej uwagi radzę poświęcić na hasło A 060. Bo któż z nas nie spotkał się z dokumentami, które co jakiś czas trzeba kopiować, zmieniając w nich tylko datę i na przykład nazwisko. W artykule przedstawiamy rozwiązanie automatyzujące powielanie tego typu plików. Wystarczy stworzyć jeden wzór dokumentu, tabelę z danymi do wypełniania, a następnie napisać proste makro automatyzujące pracę. Później stworzenie plików z wieloma właściwie uzupełnionymi arkuszami będzie się ograniczało tylko do wpisania daty i kliknięcia na jeden przycisk. Wygodne! Prawda?

Gratką dla osób korzystających z anglojęzycznej wersji Excela z pewnością będzie praktyczny słownik S 045, który specjalnie przygotowaliśmy dla naszych Czytelników. Można w nim znaleźć alfabetycznie posortowane polskojęzyczne nazwy funkcji i ich odpowiedniki, z których należy korzystać w anglojęzycznych wydaniach Excela. Od tej pory wykonywanie wskazówek z poradnika, nawet w angielskiej wersji programu, będzie dziecinnie proste. Dobrze jest też pamiętać, że większość anglojęzycznych funkcji działa w popularnych arkuszach Google Docs, o których niedługo będziemy pisać na łamach aktualizacji.

Na koniec pragnę jeszcze zwrócić Waszą uwagę na ciekawe i praktyczne triki zamieszczone na łamach tego numeru. Poznając je, z pewnością przyspieszycie swoją pracę z Excelem i być może wprowadzicie ciekawe innowacje w firmowych dokumentach. Szczególnie zachęcam do przetestowania makra z triku Wyróżniamy ważną komórkę – włączamy kolorowe migania. Z jego pomocą wyróżnicie komórkę tak, że nie będzie jej można przeoczyć po otwarciu arkusza. Wielu z Was przyda się także pomoc związana z zapisywaniem tabel na jednej stronie pliku PDF, a także przy odpowiednim rozdzielaniu pól w plikach CSV.

Zapraszam do lektury

redaktor prowadzący poradnika „Excel w praktyce”([email protected])

mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: