Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Kodeks Postępowania Cywilnego. Komentarz - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Sierpień 2013
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Kodeks Postępowania Cywilnego. Komentarz - ebook

Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz to książka, w której kompleksowo omówiono instytucje polskiej procedury cywilnej. W książce skomentowano wszystkie zmiany do Kodeksu postępowania cywilnego, które weszły w życie do 7 lipca 2013 r. Ostatnią zmianą, która została omówiona w publikacji, jest właśnie nowela z 10 maja 2013 r. Znalazły się w niej regulacje dotyczące m.in. obowiązku podania w piśmie procesowym numeru PESEL i NIP powoda będącego osobą fizyczną, a także numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym, a w jego braku innego numeru we właściwym rejestrze, ewidencji lub NIP powoda będącego osobą prawną (chodzi właśnie o zredukowanie pomyłek sądowych), wprowadzenia sankcji za świadome podanie błędnych danych w pierwszym piśmie procesowym, a także wzmocnienia sytuacji dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym. Ponadto w książce zamieszczono również informacje o zmianie do Kodeksu postępowania cywilnego z 13 czerwca 2013 r. (druk sejmowy nr 1272). W chwili oddawania książki do druku zmiana ta nie została jeszcze  podpisana przez Prezydenta RP. Proponowane zmiany zmierzają do usunięcia sprzeczności między treścią art. 165 § 2 i 11355 k.p.c. a przepisem art. 18 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, ustanawiającym zakaz dyskryminacji ze względu na przynależność państwową.

Publikacja została opracowana przez specjalistów z zamysłem skoncentrowania się na problemach najistotniejszych z praktycznego punktu widzenia. Uwagi zawarte w komentarzu uwzględniają spojrzenie na stosowanie przepisów regulujących postępowanie cywilne zarówno sędziego, jak i pełnomocnika. Autorzy przy omawianiu poszczególnych przepisów opierali się przede wszystkim na aktualnym orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych.


 

Niniejsza publikacja to komentarz pisany przez praktyków dla praktyków. Redaktorem naukowym książki jest dr hab. Małgorzata Manowska – sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, od października 2013 r. profesor Uczelni Łazarskiego; autorka wielu cenionych opracowań z procedury cywilnej, od lat kształcąca aplikantów sądowych, radcowskich, adwokackich i notarialnych. Autorami książki są przedstawiciele różnych zawodów prawniczych: sędziowie, radca Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa oraz radca prawny.

 

Publikacja jest adresowana do sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników oraz aplikantów tych zawodów prawniczych.


Wygodne jednotomowe wydanie, a także przejrzysty wewnętrzny układ tej publikacji ułatwiają zapoznanie się  ze skomplikowanymi instytucjami procedury cywilnej bez potrzeby korzystania z innych publikacji.

Kategoria: Cywilne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-278-0173-9
Rozmiar pliku: 16 MB

BESTSELLERY

Kategorie: