Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Konsorcjum. Praktyczne wskazówki dla podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Kwiecień 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Konsorcjum. Praktyczne wskazówki dla podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie - ebook

Konsorcjum jest to związek kilku przedsiębiorstw, który powstaje w celu dokonania wspólnego przedsięwzięcia czy osiągnięcia jakiegoś celu gospodarczego. Mogą je utworzyć:
• osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą,
• osoby prawne,
• jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Celem utworzenia konsorcjum jest nie tylko uczestniczenie w postępowaniu o zamówienie publiczne, tj. przygotowanie i złożenie oferty. Istotą konsorcjum jest wspólne wykonywanie określonego zamówienia.

Posiadając naszą publikację, dowiesz się:
• kto może zostać pełnomocnikiem konsorcjum;
• co powinno zawierać pełnomocnictwo do reprezentowania konsorcjum;
• kim jest lider konsorcjum, jakie są jego prawa i obowiązki;
• jak poprawnie zawrzeć umowę konsorcjum;
• jak konsorcjum odpowiada za realizację zamówienia;
• czy każdy z konsorcjantów może ubiegać się o referencje;

W publikacji nie zabraknie również orzecznictwa, które rozstrzyga niejasności związane w udziałem wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie w przetargach publicznych oraz wzorów dokumentów niezbędnych przy wspólnym ubieganiu się o zamówienie.

W publikacji znajdziesz także:

  • orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej oraz sądów dotyczące wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
  • wzór pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawców występujących wspólnie w przetargu (konsorcjum), oraz
  • wzór gwarancji wadialnej dla konsorcjum.
Kategoria: Zamówienia publiczne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-3065-2
Rozmiar pliku: 902 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wstęp

Firmy coraz częściej szukają sposobu na zdobycie nowych zleceń. Na ogół jednak brak doświadczenia albo odpowiedniego potencjału powoduje, że nie mają możliwości ubiegania się o zamówienie. Rozwiązaniem dla takich przedsiębiorców jest utworzenie konsorcjum. Działając razem, są w stanie spełnić warunki udziału postawione przez zamawiającego. Zalety konsorcjum zostały docenione zwłaszcza w branży budowlanej oraz finansowej.

Wszystkie niezbędne informacje na temat stworzenia konsorcjum, form, w jakich może ono funkcjonować, a także dane o prawach i obowiązkach jego uczestników można znaleźć w pierwszej części publikacji „Konsorcjum. Praktyczne wskazówki dla podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie”. Natomiast w drugiej części publikacji poruszamy temat wykonawców wspólnie startujących do przetargów publicznych. Zamówienia publiczne rządzą się bowiem swoim prawami. Dlatego jeżeli firmy chcą się ubiegać o zamówienie w konsorcjum, powinny wiedzieć, jakicg formalności muszą dopełnić. Ustawa Prawo zamówień publicznych milczy w tym temacie, a zdania doktryny są często podzielone. Polegając zatem na wiedzy naszego eksperta oraz wypracowanemu orzecznictwu, przedstawiamy kompleksowe informacje o możliwościach, jakie niesie ze sobą ta forma działania na rynku. Krok po kroku opisujemy, jak zamawiający powinien ocenić ofertę konsorcjum oraz jaki jest status tego podmiotu w przetargu.

Z poważaniem

Klaudyna Saja-Żwirkowska

redaktor prowadzącaGwarancja wadialna dla konsorcjum – wzór dokumentu

...................................

(pieczęć banku)

...........................................................

(miejsce i data udzielenia gwarancji)

...........................................................

(nazwa/firma beneficjenta gwarancji i adres jego siedziby)

GWARANCJA BANKOWA (WADIALNA) NR ...

Zostaliśmy poinformowani przez ..............................................................,

(wpisać nazwę/firmę pełnomocnika konsorcjum lub wymienić nazwy/ firmy wszystkich wykonawców będących członkami konsorcjum)

zwanego dalej „Wykonawcą”, że w związku z ogłoszonym przez Zamawiającego (beneficjenta gwarancji) postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego nr ........................... prowadzonym w trybie ............................................................................................................. na ..........................................................................................................,

(określenie przedmiotu postępowania)

w którym wysokość wadium wynosi ............................... zł (zwanego dalej „postępowaniem”),

Wykonawca ma zamiar złożyć/złożył* Zamawiającemu swoją ofertę (zwaną dalej „Ofertą”).

W związku z powyższym bank .............................................................. (wpisać nazwę banku) z siedzibą w ..................................................., ul. ......................................................., .........................., zarejestrowany w ................................... pod numerem KRS ........................................; NIP: .................................... numer REGON: .........................................; kapitał zakładowy (kapitał wpłacony) ........................................... zł, działając na zlecenie Wykonawcy, zobowiązuje się nieodwołalnie i bezwarunkowo do zapłacenia beneficjentowi gwarancji każdej kwoty do wysokości nieprzekraczającej łącznie ...................................... (słownie: ........................................................................) na pierwsze pisemne żądanie beneficjenta zapłaty, podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu beneficjenta i zawierające oświadczenie, że:

1) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw oraz nie udowodnił, że wynikało to z przyczyn nieleżących po jego stronie;

2) oferta Wykonawcy została wybrana, oraz że:

a) Wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,

b) Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,

c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Gwarancja jest ważna od dnia ........................ do ................ i wygasa automatycznie i całkowicie w przypadku:

1) gdyby żądanie beneficjenta z oświadczeniem beneficjenta nie zostało przekazane bankowi w terminie ważności gwarancji;

2) zwolnienia banku przez beneficjenta ze wszystkich zobowiązań przewidzianych w gwarancji, przed upływem terminu ważności gwarancji;

3) gdy suma świadczeń z tytułu niniejszej gwarancji osiągnie kwotę gwarancji;

4) zwrócenia bankowi niniejszej gwarancji.

Zobowiązanie z tytułu niniejszej gwarancji wygasa z upływem terminu jej ważności pomimo niezwrócenia bankowi niniejszego oryginału.

Niniejsza gwarancja jest nieprzenaszalna.

Data wystawienia gwarancji: .................................

...................................................................

(pieczęć firmowa banku i podpisy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu banku)

* niepotrzebne skreślić
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: