Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Korespondencja z ZUS. Wzory pism, przykłady, wyjaśnienia eksperta - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Lipiec 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Korespondencja z ZUS. Wzory pism, przykłady, wyjaśnienia eksperta - ebook

W trakcie prowadzonej działalności płatnicy składek wielokrotnie spotykają się z koniecznością przygotowania określonych pism do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub udzielania odpowiedzi na pisma otrzymywane z tej instytucji. Część z nich sporządzana jest na gotowych formularzach, część zaś płatnicy muszą opracować we własnym zakresie. Od poprawności ich przygotowania i dotrzymania terminów zależy to, czy ZUS uwzględni wniosek płatnika, a to z kolei w  wielu przypadkach może zdecydować o prowadzeniu dalszej działalności gospodarczej.

Kategoria: Pracy
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-3278-6
Rozmiar pliku: 10,0 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Kontrola płatnika – jak się bronić przed jej negatywnymi skutkami

Upoważnienie do rozpoczęcia kontroli

Pierwszym dokumentem, z jakim zetknie się płatnik składek, objęty kontrolą, jest upoważnienie do jej przeprowadzenia. Otrzymuje je przed rozpoczęciem czynności kontrolnych. Powinien on zawierać co najmniej:

Ad 1 wskazanie podstawy prawnej,

Ad 2 oznaczenie jednostki organizacyjnej ZUS,

Ad 3 datę i miejsce wystawienia,

Ad 4 imię i nazwisko inspektora kontroli oraz numer jego legitymacji służbowej,

Ad 5 oznaczenie kontrolowanego płatnika składek,

Ad 6 wskazanie daty rozpoczęcia kontroli i przewidywanego terminu jej zakończenia,

Ad 7 zakres przedmiotowy kontroli,

Ad 8 podpis osoby udzielającej upoważnienia, z podaniem zajmowanego stanowiska lub funkcji oraz

Ad 9 pouczenie o prawach i obowiązkach kontrolowanego płatnika składek.

Wniosek o zmianę inspektora

Płatnik, który uważa, że inspektor podejmujący czynności kontrolne nie gwarantuje zachowania bezstronności, może wnioskować o jego wyłączenie. Wniosek taki musi być przede wszystkim odpowiednio umotywowany, a to oznacza, że nie wystarczy stwierdzenie, iż dany inspektor będzie stronniczy. Może być on złożony:

– jeszcze przed faktycznym rozpoczęciem kontroli,

– zaraz po otrzymaniu upoważnienia, z którego wynika, kto będzie ją prowadził, a także

– w trakcie czynności kontrolnych.

Ad 1 Podaje się dane identyfikacyjne płatnika: Nazwę firmy, Imię i nazwisko, numer NIP oraz REGON.

Jeżeli płatnikowi składek nie nadano tych numerów albo jednego z nich, trzeba wpisać numer PESEL lub serię i numer dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,

Ad 2 Należy skierować wniosek do odpowiedniego wydziału ZUS.

Ad 3 Wniosek należy szczegółowo umotywować. Nie wystarczy ogólnie stwierdzić, że inspektor może być niewiarygodny lub stronniczy.

Obowiązek wydania dokumentów inspektorowi

Jeżeli płatnik składek nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków do przeprowadzenia kontroli oraz gdy charakter czynności tego wymaga, płatnicy mają obowiązek wydania dokumentów określonych przez kontrolującego na czas niezbędny, nie dłuższy jednak niż 3 tygodnie. Z wydania dokumentów sporządzany jest protokół, który podpisuje również płatnik.

Ad 1 Zawsze na górze dokumentu po lewej stronie powinna być wskazana jednostka organizacyjna ZUS, która protokół wydała.

Ad 2 W protokole, ZUS powinien wskazać podstawę prawną numer upoważnienia do przeprowadzenia kontroli, imię i nazwisko inspektora, dokonującego kontroli.

Ad 3 ZUS musi szczegółowo wymienić, jakie dokumenty pobrał od osoby ubezpieczonej.

Ad 4 ZUS wskazuje datę zwrotu dokumentów ubezpieczonemu.

Ad 5 Pod protokołem składają podpis obie strony tj. płatnik i inspektor kontroli ZUS.

Wniosek płatnika o udostępnienie dokumentów

W każdym momencie płatnik może wystąpić z pisemnym wnioskiem o umożliwienie wglądu w pobrane przez ZUS dokumenty, przy czym udostępnienie akt odbywa się wyłącznie w obecności inspektora kontroli.

Ad 1 Należy podać nazwę firmy, NIP i REGON.

Ad 2 Trzeba zwrócić się do konkretnego wydziału ZUS.

Ad 3 We wniosku należy podać powód udostępnienia wydanej kontrolerowi dokumentacji. Powód powinien być szczegółowo opisany.

Ad 4 Powinno się wskazać nazwisko i imię osoby upoważnionej do wglądu w dokumenty.

Darmowy fragment
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: