Facebook - konwersja

Miesięcznik "W drodze" nr 514 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 czerwca 2016
Format:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Miesięcznik "W drodze" nr 514 - ebook

O osobach transseksualnych rzadko można przeczytać w prasie specjalistycznej czy katolickiej, a są one obecne w Kościele. Podejmujemy ten kontrowersyjny temat. Próbujemy zrozumieć czym jest dramat osób, dla których własne ciało jest obce i czy operacja zmiany płci usuwa to poczucie?

Siostra prof. Barbara Chyrowicz z KUL  porządkuje podstawowe pojęcia: kiedy mówimy o transseksualizmie, kiedy o transwestytyzmie czy androginizmie? Na czym polega operacja zmiany płci? Jakimi kryteriami kierują się lekarze i sąd przy decyzji o zmianie płci? Stanowisko Kościoła w sprawie transseksualizmu przybliża ks. prof. Piotr Morciniec, wyjaśnia m.in. czy osoba po korekcie płci może przystępować do sakramentów, czy może zostać rodzicem chrzestnym, czy będzie mogła zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Mówi jakiej postawy wobec osób transseksualnych wymaga od nas Ewangelia. O tym, co przeżywa osoba transseksualna i jej najbliżsi przeczytamy w poruszającym reportażu Katarzyny Kolskiej. W spotkaniu z ludzkim cierpieniem często na bok odchodzą pytania o normy, przyczyny, rozwiązania.

Ostatnio powrócił temat ustawy antyaborcyjnej. Propozycje liberalizacji prawa, jak i jego zaostrzenia spotkały się z odrzuceniem przez władzę ustawodawczą. O tym, czy mamy bronić tzw. „kompromisu aborcyjnego” za wszelką cenę, czy katolik może głosować przeciw zaostrzeniu obecnego rozwiązania – piszą: moralista Robert Plich oraz prawnik prof. Marek Andrzejewski.

W numerze również: rozmowa z wieloletnim trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej Antonim Piechniczkiem. Szkoleniowiec próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego nasze drużyny nie odnoszą ostatnio sukcesów i czy możemy się spodziewać dobrych wyników na Euro 2016 w Paryżu.

W cyklu „Dominikanie znani i nieznani”, Guido Vergauwen OP, prowincjał szwajcarskich dominikanów i były rektor uniwersytetu we Fryburgu, opowiada o życiu uniwersyteckim. Przekonuje, że teologia jest najlepszą ochroną przed fundamentalizmem bo dzięki niej można dokonać przejścia między wiarą i rozumem.

Ponadto: Szymon Popławski OP o modlitwie Ojcze Nasz, Mateusz Przanowski OP o chrześcijańskiej roztropności oraz recenzje kulturalne, felietony i komentarze do niedzielnych czytań.

Kategoria: Duchowość i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 4,7 MB

BESTSELLERY

Kategorie: