Aktualności
 • 2015-11-18

  W 2016 roku będziemy obchodzić 400-lecie urodzin dramaturga wszech czasów – Williama Szekspira. Z tej okazji brytyjski wydawca Hogarth Press zaprosił do współpracy bestsellerowych autorów, aby na nowo opowiedzieli jego dzieła.

 • 2015-11-18

  Światowa premiera najnowszej części serii Star Wars - "Gwiezdne Wojny. Przebudzenie mocy" już 10 grudnia! W Polsce film oficjalnie będzie można obejrzeć 8 dni później. Oczekiwanie na wielki powrót Lei, Hana Solo i Luke'a Skywalkera mogą Wam uprzyjemnić książki z serii Star Wars - od teraz dostępne również w wersji elektronicznej.

 • 2015-11-05

  Mathias Enard otrzymał prestiżową nagrodę Prix Goncourt. Pisarz został wybrany spośród czterech faworytów. Laureat Nagrody Goncourta, przyznawanej najlepszemu w danym roku utworowi prozaicznemu, tradycyjnie ogłaszany jest w listopadzie. 

 • 2015-11-04

  Powieść Harper Lee "Idź, postaw wartownika" określana jest największym literackim powrotem XXI wieku. Nic w tym dziwnego. Swoją poprzednią książkę "Zabić drozda", która stała się bestsellerem wszech czasów, autorka wydała... 55 lat temu. "Idź, postaw wartownika" powtórzyło ten sukces: sprzedano ponad milion egzemplarzy w ciągu kilku dni od premiery.

 • 2015-11-02

  Nazwisko Orhana Pamuka prawdopodobnie jest Wam znane, nawet jeśli jeszcze nie czytaliście żadnej powieści tego pisarza. W 2006 roku autora uhonorowano literacką Nagrodą Nobla. Ci którzy uwielbiają jego prozę, pewnie już cieszą się, że od 5 listopada będzie można przeczytać nową książkę Pamuka „Dziwna myśl w mej głowie”. Dla tych, którzy jeszcze nie zetknęli się z twórczością pisarza, to świetna okazja, żeby się z nią zapoznać.

 • 2015-10-30

  Zbliża się czas, kiedy co roku wspominamy tych, których już nie ma wśród nas. Jednak wciąż są obecni w naszych sercach. A niektórzy nadal żyją na kartach swoich książek. W tym roku pożegnaliśmy kilku wspaniałych pisarzy. Z pewnością zostaną w pamięci czytelników na długo, może na zawsze… Warto poświęcić im kilka swoich myśli, najlepiej z książką w ręku.