Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Partnerstwo publiczno-prywatne. Nowoczesna forma realizacji inwestycji - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Grudzień 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Partnerstwo publiczno-prywatne. Nowoczesna forma realizacji inwestycji - ebook

Partnerstwo publiczno-prywatne (dalej: PPP) można zdefiniować jako partnerstwo sektora publicznego i prywatnego mające na celu realizację przedsięwzięć lub świadczenie usług, tradycyjnie dostarczanych przez sektor publiczny. Współpraca ta opiera się na założeniu, iż każda ze stron jest w stanie wywiązać się z własnych, powierzonych jej zadań sprawniej niż druga strona. Strony w ten sposób uzupełniają się, zajmując się w ramach partnerstwa właśnie tą częścią wspólnego zadania, którą wykonują najlepiej.

Spis treści

Wstęp

Formy współpracy partnerów

Koncesja na roboty budowlane lub usługi

Płatności i ryzyko ekonomiczne

Klasyczne partnerstwo publiczno-prywatne

PPP w trybie koncesji

Koncesja nie tak elastyczna jak PPP

Własność i inne prawa majątkowe

Procedura wyboru partnera prywatnego

Wynagrodzenie partnera prywatnego – kluczowy czynnik

Wybór metody wynagradzania

Proporcje składników wynagrodzenia

Koncesja a PPP

Ryzyko ekonomiczne

Wybór partnera prywatnego – krok po kroku

Kompetentna komisja przetargowa

Promocja projektu

Klasyczne PPP – wybór partnera na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych

Dialog konkurencyjny

PPP w trybie koncesji – przebieg procedury

Konsekwencje wyboru niewłaściwej procedury

Wybór partnera prywatnego na podstawie art. 4 ust. 3 ustawy PPP

Finansowanie przedsięwzięcia realizowanego w trybie PPP

Środki na inwestycję

Źródła finansowania projektów

Rola instytucji finansowych

Banki

Ocena przedsięwzięcia

Zasady finansowania

Udział banków w negocjacjach

Zabezpieczenie zwrotu finansowania

Nieznane nie znaczy gorsze

Projekty hybrydowe, czyli dofinansowanie unijne i PPP w jednej inwestycji

Więcej umów z partnerami prywatnymi

Szansa na lepsze wykorzystanie PPP

Definicja PPP

Unijne wsparcie

Partner prywatny beneficjentem

Rachunek powierniczy

Rozporządzenie w praktyce

Umowa o PPP musi przewidywać zadania i ryzyko partnerów

Rodzaje umów partnerskich w Polsce

Definicja umowy partnerskiej

Przedmiot zobowiązania

Wkład własny instytucji publicznej i wynagrodzenie inwestora

Odpowiedzialność kontraktowa stron umowy

Rozwiązanie współpracy

Czas trwania umowy i jej zakończenie

Dopuszczalność zawiązania spółki celowej

Koncesja oraz PPP a ustawa o koncesjach

Kategoria: Zamówienia publiczne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-3541-1
Rozmiar pliku: 294 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wstęp

Partnerstwo publiczno-prywatne (dalej: PPP) można zdefiniować jako partnerstwo sektora publicznego i prywatnego, mające na celu realizację przedsięwzięć lub świadczenie usług, tradycyjnie dostarczanych przez sektor publiczny. Współpraca ta opiera się na założeniu, iż każda ze stron jest w stanie wywiązać się z własnych, powierzonych jej zadań sprawniej niż druga strona. Strony w ten sposób uzupełniają się, zajmując się w ramach partnerstwa właśnie tą częścią wspólnego zadania, którą wykonują najlepiej.

Dzięki podziałowi zadań, odpowiedzialności i ryzyka w ramach PPP osiąga się najbardziej efektywny ekonomicznie sposób tworzenia infrastruktury i dostarczania usług publicznych. Każda ze stron czerpie przy tym ze współpracy korzyści – proporcjonalne do swojego zaangażowania.

Niemal wszystkie zadania publiczne, szczególnie z zakresu usług użyteczności publicznej, mogą być przedmiotem współpracy. Nie ma bowiem ograniczeń branżowych dotyczących formuły PPP.

W polskim prawie ramy prawne PPP wyznaczają dwie ustawy, regulujące współpracę podmiotów publicznych i partnerów prywatnych:

- ustawa z 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym (Dz.U. z 2009 r. nr 19, poz. 100 ze zm., dalej: ustawa o PPP),
- ustawa z 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz.U. z 2009 r. nr 19, poz. 101, nr 157, poz. 1241 ze. zm., dalej: ustawa o koncesjach).

Chociaż PPP jeszcze mało rozpowszechniono, zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem zarówno podmiotów publicznych, jak i prywatnych. Publikacja ta ma na celu przybliżyć Czytelnikom to zagadnienie i krok po kroku pokazać, jak wygląda inwestycja w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Z poważaniem

Klaudyna Saja-Żwirkowska

redaktor prowadząca

Formy współpracy partnerów

Koncesja na roboty budowlane lub usługi

Darmowy fragment
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: