Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Pigułka historii - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2010
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Pigułka historii - ebook

Historię można poznawać na wiele sposobów. Niekoniecznie muszą to być tylko daty i nazwiska. Prezentowane cytaty, anegdoty i ciekawostki pokazują jak blisko jest teraźniejszość od przeszłości. Wiele z prezentowanych myśli – wypowiedzianych dziesiątki czy nawet setki lat temu – nic nie straciły na swej aktualności. Można powiedzieć, że wręcz idealnie wpisuje się w naszą codzienność. „Historię trzeba poznawać rozumem i sercem, trzeba ją przemyśleć i przeżyć – by rzeczywiście stała się nauczycielką życia.” Mam nadzieję, że każdy, kto weźmie tę książeczkę do ręki znajdzie w niej fragment dla siebie. Chwila refleksji połączona z odrobiną humoru być może pozwoli inaczej spojrzeć nie tylko na historię, ale i na dzień dzisiejszy. Treść: „A to Polska właśnie”, Polacy w opinii swoich i obcych, O polityce nie tylko politycy. Z życia wzięte, Anegdoty i ciekawostki

Kategoria: Naukowe i akademickie
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7950-053-6
Rozmiar pliku: 495 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wstęp

Historię można poznawać na wiele sposobów. Niekoniecznie muszą to być tylko daty i nazwiska. Prezentowane cytaty, anegdoty i ciekawostki pokazują jak blisko jest teraźniejszość od przeszłości. Wiele z prezentowanych myśli – wypowiedzianych dziesiątki czy nawet setki lat temu – nic nie straciły na swej aktualności. Można powiedzieć, że wręcz idealnie wpisuje się w naszą codzienność.

„Historię trzeba poznawać rozumem i sercem, trzeba ją przemyśleć i przeżyć – by rzeczywiście stała się nauczycielką życia.”

Mam nadzieję, że każdy, kto weźmie tę książeczkę do ręki znajdzie w niej fragment dla siebie. Chwila refleksji połączona z odrobiną humoru być może pozwoli inaczej spojrzeć nie tylko na historię, ale i na dzień dzisiejszy.

Mariusz Głuszko„A to Polska właśnie”

„Sprawiedliwość jest fundamentem wszystkiej Rzeczypospolitej.”

Piotr Skarga

„Widzę między wszystkiemi ludzkiemi narody

Rozliczne przypadłości, rozliczne przygody.

Widzę stroje i kształty, i dziwne ubiory,

Burdy, sprawy, porządki, rozmaite dwory.

A roztrząsnąwszy wszystko, do swej Polski zajdę:

To wszystko, co u inszych, jeszcze więcej znajdę.

A skąd cokolwiek poczniesz, gdzie co indziej słychasz,

Tego się snadnie doma w swej Polszcze dopytasz.”

Mikołaj Rej:

„Przemowa krótka do poćciwego Polaka stanu rycerskiego”

„Będziecie nie tylko bez pana krwie swojej i bez wybierania jego, ale też bez ojczyzny i królestwa swego, wygnańcy wszędzie nędzni, wzgardzeni, ubodzy, włóczęgowie, których popychać nogami tam, gdzie was pierwej ważono, będą. Gdzie się na taką drugą ojczyznę zdobędziecie, w której byście taką sławę, takie dostatki, pieniądze, skarby i ozdobności, i rozkoszy mieć mogli? Urodzi-li się wam i synom waszym taka druga matka? Jako tę stracicie, już o drugiej nie myślić.”

Piotr Skarga

„Żebyście waszmościowie tę wolność, która w prawach i ustawach dawnych się zamyka, jako ojczyznę własną zachowali.”

Zygmunt August

„Polska jest niezrównanym królestwem, na którym sami krajowcy się nie znają, a które niweczy wolność ich nie okiełznaną porządkiem. Lecz jeśli kiedykolwiek do rządu samowładczego dojdzie, świat cały podbije.”

Ludwika MariaAnegdoty i ciekawostki

Sofokles wyznał raz, iż w ciągu trzech dni udało mu się spłodzić jedynie trzy wiersze.

- „Trzy dni!” – wykrzyknął w zdumieniu pewien mierny poeta. – „Napisałbym ich sto w ciągu tego samego czasu!”

- „Być może” – odparł Sofokles – „lecz przetrwałyby nie więcej niż trzy dni.”

Raz kłótliwa Ksantypa, niosąc wodę zaczęła o coś krzyczeć na swego mądrego małżonka, ale on jak zwykle – milczał. Rozjątrzona jego spokojem, wylała mu wodę na głowę. Wtedy Sokrates, obcierając się rzekł z uśmiechem:

- „Nic dziwnego, że po tak silnym grzmocie deszcz mnie zmoczył…”

Zapytano kiedyś Sokratesa, czyje słowa potrafią najbardziej przekonywać.

- „Tych – odparł – których postępowanie towarzyszy słowom…”

Kiedy doniesiono Sokratesowi, że został przez Ateńczyków skazany na śmierć, odparł spokojnie, iż przyroda na tę samą dolę ich skazała. Kiedy zaś przyjaciele poczęli go namawiać do ucieczki, zapytał ich:

- „A czy znacie choć jedno miejsce w Attyce, gdzie by nie umierano?”

Arystoteles zapytany kiedyś, jaką kobietę najbezpieczniej pojąć za żonę, odparł:

- „Doprawdy nie wiem! Gdy poślubisz piękną, zdradzi cię; brzydka nie będzie ci się podobać; z ubogą czeka cię nędza, bogata zapanuje nad tobą; głupia cię nie zrozumie, mądra zaś będzie cię lekceważyć. Najlepiej się nie żenić…”

Pewien słaby poeta przedstawił Teokrytowi swe wiersze do oceny, pytając, które podobają mu się najwięcej. „Te, które pominąłeś” – odrzekł Teokryt.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: