Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Potęga języków obcych. Tajemnica sukcesu - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
3 lutego 2015
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Potęga języków obcych. Tajemnica sukcesu - ebook

"Potęga języków obcych. Tajemnica sukcesu" Łukasza Przewoźnika jest wprowadzeniem do dwóch słowników jego autorstwa, a są nimi: "Potęga słów – słownik obrazkowy" oraz "Innowacyjny słownik niemiecko-polski. 100 najważniejszych słów z praktycznymi przykładami i zapisem wymowy".
Autor, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności nabyte w pracy lektora w szkole językowej, stara się przekazać najważniejsze informacje dotyczące sposobów zdobywania wiedzy w zakresie nauki języków obcych.
W skład wprowadzenia teoretycznego obejmującego metodykę nauczania wchodzą następujące części:
- Potęga motywacji
- Plan działania
- Metody nauczania
- Strategia i wskazówki
- Optymalizacja czasu pracy w nauce języka obcego
- oraz BONUSY. BONUS 6 zawiera listę 100 najważniejszych słów w języku niemieckim. Przygotowano ją na podstawie częstotliwości występowania wyrazów w różnorodnych tekstach, również w internetowych.

Uwagi zawarte w "Potędze języków obcych" z pewnością mogą być przydatne w planowaniu nauki. Są solidnym zbiorem znanych z różnych źródeł porad, mających na celu uczynienie nauki języków obcych  przyjemniejszą i efektywniejszą. Skierowane są głównie do osób, które rozpoczynają naukę języka obcego, lub do takich, które mają za sobą jedynie doświadczenia wyniesione z nudnych szkolnych lekcji, gdzie nauka języka była przykrym przymusem, a nie prawdziwą przyjemnością. A o tę przyjemność, niosącą ze sobą również efektywność, autorowi chodzi przede wszystkim.

Spis treści

Wprowadzenie
1. Co warto wiedzieć na początku, czyli o potędze motywacji w nauce języka obcego i nie tylko
2. Plan działania – zacznij działać
3. O metodach nauczania w języku obcym

  • Kurs językowy
  • Nauka języka obcego za granicą
  • Nauka indywidualna

4. Strategie i wskazówki
5. Optymalizacja czasu pracy w nauce języka obcego

  • Chwytaj każdą chwilę
  • Wielozadaniowość w nauce języka obcego
  • Słuchanie i uczenie
  • Zapamiętywanie w mgnieniu oka
  • Nauka gramatyki

Jak nauczyć się poprawnej wymowy w języku obcym?
Jak uczyć się słownictwa?
BONUS 1 Najszybsza droga do sukcesu – słuchanie języka obcego
BONUS 2 Najszybsza droga do sukcesu − oglądanie telewizji
BONUS 3 Najszybsza droga do sukcesu – słownictwo
BONUS 4 Najszybsza droga do sukcesu – nauka w samochodzie
BONUS 5 Najszybsza droga do sukcesu – mapy myśli a nauka języka obcego
BONUS 6 Najszybsza droga do sukcesu – 100 najważniejszych słów w języku niemieckim

Kategoria: Angielski
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-63506-85-8
Rozmiar pliku: 2,2 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

WPROWADZENIE

Kiedy ludzie zaczynają uczyć się języka obcego, to zwykle myślą, że to wyuczenie nowych, oderwanych od siebie umiejętności (słownictwo, gramatyka, fonetyka itp.). Są przekonani, że wyuczenie się tych umiejętności – jak w słowniku – jedna po drugiej – pozwoli im na opanowanie dowolnego języka obcego.

Czy zatem tutaj tkwi sedno sprawy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Tajemnicy sukcesu należy bowiem szukać w odpowiednio dopasowanym do swoich potrzeb treningu.

Podobnie jak osoba, która chce zostać piłkarzem, nie tylko spędza czas na ćwiczeniu umiejętności piłkarskich, ale także chodzi na siłownię, wzmacnia swoje mięśnie, system sercowo-naczyniowy oraz swój system immunologiczny.

Trening pozwoli tej osobie na lepsze panowanie nad piłką, na poprawienie zdolności motorycznych oraz ogólnie będzie dzięki niemu czuć bardziej pewnie w tym, co robi na boisku.

Mówiąc o sporcie, łatwo nam ocenić, jakie mięśnie należy bardziej zahartować, aby być silniejszym. Czy podobnie będzie, gdy rozwijamy swoje zdolności intelektualne?

Profesor Claxton z Uniwersytetu w Bristolu mówi, iż budowanie „mocy intelektualnej” związane jest z odpowiednim zahartowaniem tzw. czterech tzw. mięśni nauki.

Zaliczamy do nich:

- odporność/sprężystość – to ciągłe doskonalenie się, nawet wówczas, gdy staje się to trudne. Ludzie przestają się uczyć języków z wielu powodów, np. wtedy, gdy nie potrafią podzielić nauki danego materiału na dopasowane kawałki, lub gdy nowe pojęcia, struktura są zbyt „mgliste”, tj. niezrozumiałe w zastosowaniu (rodzajniki, spójniki);

- zaradność – to wszelkie doświadczenia zewnętrzne i wewnętrzne, z których wyciągasz wnioski i stosujesz je w życiu codziennym. To umiejętność zadawania pytań, otwartość, Twoja pomysłowość. Uczący się wykazują dużą przyswajalność nowego materiału, jeśli jest on odpowiednio połączony z ich zaangażowaniem w sposób praktyczny;

- refleksja – to nieustanna walka o szukanie najdoskonalszych rozwiązań, by nauka języka stała się nauką o samym sobie. Bądź więc ciekaw nie tylko tego, czego się uczysz, ale o wiele bardziej koncentruj się na tym, w jaki sposób się uczysz. Bądź mocniejszy, tj. ucz się świadomie, wykształć w sobie odpowiednie nawyki, oceniaj postępy swojej pracy;

- wzajemność – to nauka o sobie przy pomocy innych. Warto być otwartym na opinie innych o naszej nauce. Dobrzy uczniowie naśladują najlepszych uczniów, robią to instynktownie.

Spisz teraz swoje mocne i słabe strony dla wszystkich „czterech mięśni”. Sprawdź – gdzie jesteś. Później zacznij działać. Działanie to tworzenie. Jeśli coś tworzymy, musimy mieć ku temu odpowiednią motywację. Najlepiej więc, jeśli nasza motywacja jest stale utrzymywana na wysokim poziomie.

1. Co warto wiedzieć na początku, czyli o potędze motywacji w nauce języka obcego i nie tylko

Osoby rozpoczynające naukę języka obcego mają w sobie na początku duże pokłady motywacji. Pracują bardzo ciężko przez pierwsze dni lub nawet tygodnie. Studiują często po dwie godziny dziennie i to z pełnym zaangażowaniem i entuzjazmem.

Następnie stwierdzają, że wykonały porządną robotę, bo przecież poświęciły na naukę tak wiele czasu. W pewnym momencie czują się przeładowane tą całą wiedzą, odczuwają zniechęcenie z powodu braku jakichkolwiek pozytywnych rezultatów. Później robią sobie coraz dłuższe przerwy w nauce. W końcu zaczynają się uczyć z jeszcze mniejszym zapałem.

Gdy wracają do nauki języka, zdają sobie sprawę, że tak wielu rzeczy, których się wyuczyły, już nie pamiętają. Aż dochodzą do wniosku, że nauka języka obcego jest bardzo trudna. Zaczynają więc coraz bardziej się stresować i traktują już naukę języka nie jako swoje hobby, lecz jako uciążliwy obowiązek.

Kolejnym etapem są coraz dłuższe przerwy w nauce. Finalnym najgorszym momentem jest strach przed porażką, który często objawia się tym, iż kończymy przygodę z nauką swojego ukochanego języka obcego… ale czy na zawsze?

Jest coś, o czym warto pamiętać. Najważniejszym błędem w nauce języka jest złe zarządzanie czasem. Jest ona o wiele bardziej efektywna, jeśli przeznaczasz na nią mniej niż godzinę. Ta wydawałoby się niewielka ilość czasu może znacznie polepszyć Twoją znajomość języka obcego, jeśli będziesz robił to systematycznie.

Od czego więc zacząć naukę języka obcego? Wszystko zaczyna się od dobrze opracowanego planu Twojego działania.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: