Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Przemień swój lęk. Jak odzyskać radość życia? - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2007
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Przemień swój lęk. Jak odzyskać radość życia? - ebook

Lęk jest siłą życiową, która ma wiele postaci. Może on być w nas lub wokół nas. Lęki mogą być pozytywne i działać jak system alarmowy. Jest też jednak lęk przed lękiem, który może zamknąć człowieka jak w więzieniu. Nie pozwala on w pełni cieszyć się życiem. Najważniejsze jest właśnie uchronienie się przed takim lękiem. Anselm Grün zaprasza, aby bliżej przyjrzeć się swoim uczuciom, wejść dialog ze swoim lękiem, słuchać go, spostrzegać co mówi oraz odróżniać: czy wskazuje mi na moje granice czy też jest zjawiskiem chorobowym. Autorowi nie chodzi o klasyczną terapię, lecz o duchowy sposób radzenia sobie z lękiem, o uwolnienie serca od jego więzów. Jest on przekonany, że lęk może być aniołem, kiedy umiemy się z nim pogodzić; może on pokazać nam drogę ku pełniejszemu życiu.

Kategoria: Wiara i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7660-535-7
Rozmiar pliku: 522 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wpro­wa­dze­nie

Zja­wi­sku lęku po­świę­co­no wie­le prac z za­kre­su psy­cho­lo­gii, bo­wiem te­mat ten nur­tu­je dziś wie­lu lu­dzi. Jest to rów­nież za­gad­nie­nie, któ­re nie­ustan­nie, a w ostat­nim okre­sie z jesz­cze więk­szym na­si­le­niem, po­ja­wia się w prze­pro­wa­dza­nych prze­ze mnie roz­mo­wach. Kie­dy za­czą­łem in­ten­syw­niej zaj­mo­wać się te­ma­ty­ką lęku i jego prze­mia­ny, ude­rzył mnie przede wszyst­kim fakt, że moi roz­mów­cy, czę­sto z wła­snej ini­cja­ty­wy, opo­wia­da­li mi o swo­im stra­chu oraz pró­bach ra­dze­nia so­bie z nim. Spo­ty­kam się z tym te­ma­tem na każ­dym kro­ku i w naj­róż­niej­szych sy­tu­acjach. Lu­dzie opo­wia­da­ją o lęku przed przy­szło­ścią, o groź­bie bez­ro­bo­cia i o tym, że nie po­tra­fią po­ra­dzić so­bie z pro­ble­ma­mi fi­nan­so­wy­mi. Jed­nak cią­gle za­czy­na­ją na nowo roz­mo­wę na ten te­mat, tak­że nie­za­leż­nie od chwi­lo­wo trud­nej sy­tu­acji eko­no­micz­nej, wo­bec któ­rej czu­ją się bez­sil­ni. Wspo­mi­na­ją o swo­ich oba­wach, gdy mowa jest o cho­ro­bie bądź o sta­ro­ści, gdy cho­dzi o lęk przed opusz­cze­niem lub zra­nie­niem i od­rzu­ce­niem, o lęk przed po­raż­ką ży­cio­wą albo nie­po­wo­dze­niem czy wresz­cie o strach przed śmier­cią. Ży­je­my dziś w spo­łe­czeń­stwie, któ­re po­sia­dło nie­wy­obra­żal­ne wcze­śniej moż­li­wo­ści tech­no­lo­gicz­ne i w któ­rym moż­na ubez­pie­czyć się od wszel­kie­go ry­zy­ka. A jed­nak wie­lu lu­dzi wciąż żyje w stra­chu przed czymś. Ten nie­ustan­ny lęk nie jest, oczy­wi­ście, ni­czym no­wym – to uczu­cie, któ­re to­wa­rzy­szy­ło lu­dziom od za­wsze. Jed­nak na­sze cza­sy i na­sze spo­łe­czeń­stwo wy­da­ją się w tak szcze­gól­ny spo­sób na­zna­czo­ne lę­kiem, że psy­cho­log Wol­fgang Schmid­bau­er mó­wił na­wet o „po­ko­le­niu lęku” („Ge­ne­ra­tion Angst”). Ma to za­pew­ne wie­le przy­czyn, któ­re uwa­run­ko­wa­ne są nie tyl­ko ak­tu­al­ną sy­tu­acją. Po woj­nie lu­dzie po pro­stu tłu­mi­li lęki, któ­re były sta­le obec­ne w ich ży­ciu. A przy tym nie chcie­li ja­sno wy­ra­żać swo­ich obaw, po­świę­ca­jąc się pro­ble­mom zwią­za­nym z prze­ży­ciem. Moż­na by rów­nież po­wie­dzieć, że ucie­kli przed wła­snym lę­kiem w ak­tyw­ność. Jed­nak obec­nie wie­le osa­mot­nio­nych „dzie­ci woj­ny” za­czy­na­ją prze­śla­do­wać te nie­gdy­siej­sze lęki. Tłu­mie­nie ich po­zwo­li­ło im nor­mal­nie funk­cjo­no­wać, nie­ja­ko po­mi­ja­jąc wła­sne uczu­cia. Dziś emo­cje te z ogrom­ną siłą pra­gną prze­bić się przez sko­ru­pę za­po­mnie­nia. Wraz z lę­kiem na­si­la się rów­nież tę­sk­no­ta za tym, by przyj­rzeć się wła­sne­mu ży­ciu, po­roz­ma­wiać o nim i po­go­dzić się z nim.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: