Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Siostra Zygmunta Freuda - ebook

Wydawnictwo:
Tłumacz:
Data wydania:
3 września 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Siostra Zygmunta Freuda - ebook

Czy zastanawialiście się kiedyś, co było inspiracją dla rewolucyjnych tez Zygmunta Freuda? Smilevski kreśli niezwykły, poetycki obraz świata, w którym nie sposób odróżnić ludzi zdrowych od szaleńców.

W życiu Adolfiny Freud od najmłodszych lat strach przeplatał się z bólem i gorączkowym pragnieniem miłości. Jedynym wsparciem w domu był jej starszy brat, Zygmunt. To on pokazał jej świat filozofii i sztuki, w który mogła uciec. To dzięki niemu poznała swoją jedyną miłość i najbliższych przyjaciół. To on był odpowiedzialny za jej pierwsze lęki i traumy.

W zadziwiający sposób Smilevski łączy ustępy z dzieł Freuda z niekiedy frenetyczną narracją, tworząc jedyny w swoim rodzaju dialog, który przyciąga błyskotliwością, głębią i emocjonalnością. Podczas gdy jej brat stara się diagnozować ludzką psychikę, Adolfina na własne życzenie pogrąża się w szaleństwie, bo tylko w ten sposób jest w stanie zrozumieć świat i bliskich.

Adolfina Freud z książki Smilevskiego to postać wyjątkowa – inteligentna, przenikliwa, a jednocześnie zagubiona i pogrążona w apatii. Podczas gdy jej brat stara się diagnozować ludzką psychikę, Adolfina na własne życzenie pogrąża się w szaleństwie, bo tylko w ten sposób jest w stanie zrozumieć świat i bliskich. Jej życie nigdy nie było usłane różami. Od najmłodszych lat musiała uczyć się żyć w domu, w którym oparcie dawał jej jedynie starszy brat. Zygmunt przynosił jej książki i wprowadzał w zawiły świat filozofii, który pozwalał odciąć się od zmęczonej życiem matki. To dzięki niemu poznała Reinera, swoją jedyną miłość, oraz najbliższą przyjaciółkę, Klarę Klimt, siostrę Gustawa. I to przez niego w życie Adolfiny wkradł się obłęd…

Niesamowita historia, w której ból, strach i miłość nieustannie przeplatają się ze sobą, tworząc niezwykle dojrzałą i emocjonalną narrację. Siostra Zygmunta Freuda to nie tylko opowieść o życiu w cieniu wielkiego człowieka…

Goce Smilevski (1975) – macedoński prozaik, dramatopisarz i eseista. Siostra Zygmunta Freuda to jego najnowsza książka, nagrodzona Nagrodą Literacką Unii Europejskiej i przetłumaczona na ponad trzydzieści języków. Po polsku ukazała się także jego powieść Rozmowa ze Spinozą (2002, wyd. pol. 2005).

 

 

Zadziwiająca i nieoczekiwana. Ośmiela się pokazać ciemną stronę biografii Freuda, którego wszyscy uważali za „wielkiego człowieka”. Na pewno prowokująca.

Joyce Carol Oates, „The New York Review of Books”

Siostra Zygmunta Freuda to rzadko spotykane artystyczne osiągniecie (…). Podobnie jak Tołstoj, Smilevski decyduje się na używanie prostych słów, które łączy potem w sposób niepowtarzalny, tworząc tym samym wyraziste i kompletne obrazy, idee i uczucia.

„The Jewish Daily Forward”

Jedno z najciekawszych wydarzeń literackich roku. Niezwykle ważne, przyjemne w lekturze, interesujące i głębokie. To wspaniały pisarz.

Dubravka Ugresic, „Liberation” (Francja)

Skomplikowana, inteligentna, wspaniałe dzieło wyobrazi; Siostra Zygmunta Freuda jest doskonałym przykładem na to, w jaki sposób fikcja literacka może zadać pewne istotne pytania, których historia nie może lub nie ośmieli się postawić.

Alberto Manguel, „El Pais” (Hiszpania)

Genialnie pokazany wizerunek kobiety wyklętej przez rodzinę, kulturę i kraj oraz jej prób przekroczenia granic historii.

Louise Murphy (autorka The True Story of Hansel and Gretchen)

Silna, wielowarstwowa, obsesyjna jak u José Saramago.

„La Repubblica” (Włochy)

 

Kategoria: Literatura piękna
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7881-473-3
Rozmiar pliku: 811 KB

BESTSELLERY

Kategorie: