Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

O świcie wzięłam psa i poszłam... - ebook

Wydawnictwo:
Seria:
Data wydania:
13 stycznia 2016
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

O świcie wzięłam psa i poszłam... - ebook

Detektyw Jackson Brodie powraca!

Kolejna, po Zagadkach przeszłości, Przysłudze i Kiedy nadejdą dobre wieści?, powieść autorki bestsellerowej serii o przygodach prywatnego detektywa Jacksona Brodiego.

Kate Atkinson przenosi nas do Leeds lat 70., gdzie poznajemy posterunkową Tracy Waterhouse i jej partnera. Są to czasy, gdy na jaw wychodzą pierwsze z serii morderstw Rozpruwacza z Yorkshire.

Trzydzieści pięć lat później Jackson Brodie szuka biologicznych rodziców swojej nowej klientki. Przypadkiem trafia na teczkę z nazwiskiem Tracy Waterhouse i jej numerem telefonu. Losy Jacksona i emerytowanej policjantki splatają się, a bohaterowie odkrywają, że przeszłość nigdy nie przechodzi do historii.

Kate Atkinson jest mistrzynią łączenia błyskotliwego poczucia humoru z mroczną, misternie skonstruowaną fabułą. A wszystko to opowiedziane jest ciętym, dowcipnym i niezwykle barwnym językiem.

Kate Atkinson, laureatka Nagrody Whitebread (obecnie Costa Book Award) w kategorii Książka Roku, przyznanej za jej debiutancką powieść Za obrazami w muzeum, ceniona przez krytykę i czytelników na całym świecie. Bohaterem jej czterech bestsellerowych powieści jest prywatny detektyw Jackson Brodie.

Kategoria: Kryminał
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7554-969-0
Rozmiar pliku: 2,0 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

1. David Oluwale – emigrant z Afryki, ofiara rasistowskich prześladowań, śmiertelnie pobity przez policjantów z Leeds 17 kwietnia 1969 roku (wszystkie przypisy pochodzą od tłumaczki).

2. Autorem tych słów, wypowiedzianych w sierpniu 1914 roku, w przeddzień przystąpienia Wielkiej Brytanii do I wojny światowej, był Edward Grey (1862–1933), brytyjski minister spraw zagranicznych.

3. William Szekspir, Burza, przekład Leona Ulricha.

4. William Blake, Kominiarczyk, przekład Zygmunta Kubiaka.

5. Andrew Marvell, Do cnotliwej damy, przekład Artura Międzyrzeckiego.

6. William Wordsworth, Świat ludzkich spraw zbyt wiele dla nas znaczy, przekład Stanisława Barańczaka.

7. William Szekspir, Jak wam się podoba, przekład Macieja Słomczyńskiego.

8. Charles Dickens, Opowieść o dwóch miastach, przekład Zofii Popławskiej.

9. Parafraza słów przypisywanych XIX-wiecznemu amerykańskiemu dziennikarzowi i wydawcy prasowemu Horace’owi Greeleyowi, który zachęcał swoich rodaków: „Jedź na zachód, młody człowieku, i rośnij wraz z krajem”.

10. Emily Dickinson, Od światła może zginąć ropucha, przekład Ludmiły Marjańskiej.

11. Annus horribilis (łac.) – straszliwy rok; określenie użyte prez królową Elżbietę II w przemówieniu podsumowującym rok 1992.

12. William Szekspir, Sonet 73, przekład Jerzego S. Sity.

13. Boulevardier (franc.) – bywalec bulwarów.

14. Ostatnie słowa wypowiedziane przez kapitana Lawrence’a Oatesa, brytyjskiego polarnika, uczestnika wyprawy Roberta Scotta, zanim oddalił się od swoich towarzyszy; jego ciała nigdy nie odnaleziono.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: