Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Sztuka inwestowania w sztukę - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Październik 2013
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
36,71

Sztuka inwestowania w sztukę - ebook

Obcowanie ze sztuką uszlachetnia!!! Jak więc mamy stać się lepszymi ludźmi? To proste, zacznijmy kolekcjonować sztukę, o ile tego jeszcze nie robimy!

Na rynku można spotkać wiele książek traktujących o malarzach, kierunkach i stylach sztuki. Ta pozycja jest zupełnie inna. Stara się ukazać najważniejsze tendencje na rynku sztuki, ale od strony inwestowania. Jak bowiem wynika z przeprowadzonych analiz, rynek sztuki wbrew pozorom ma wiele cech wspólnych z rynkami finansowymi. Książka przybliża Czytelnikowi czynniki mające wpływ na cenę inwestycji alternatywnych oraz uzmysławia, w którym segmencie rynku sztuki można było dotychczas zarobić najwięcej. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, jakie elementy powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie dzieła, aby inwestycja okazała się w przyszłości wyjątkowo zyskowna.

O tym, że rynek sztuki stale się rozwija, niewątpliwie świadczy fakt, że wciąż padają nowe rekordy cenowe. I tak w trakcie składu książki na aukcji w Christie’s tryptyk „Trzy studia do portretu Luciana Freuda” autorstwa Francisa Bacona z 1969 roku sprzedany został anonimowemu nabywcy za 169 mln dol. W tej chwili właśnie do tego dzieła należy rekord cenowy uzyskany kiedykolwiek podczas aukcji.

Opracowanie jest przewodnikiem dla tych, którzy od wielu lat zamierzają kupić pierwsze dzieło sztuki i tym samym rozpocząć swoją przygodę ze sztuką. Przygodę, która z pewnością okaże się fascynującą w przyszłości. Pozycja ta będzie też pomocna dla tych, którzy od jakiegoś czasu już działają na rynku sztuki, ale chcieliby jeszcze zgłębić jego tajniki, zakosztować czystej esencji inwestowania i poczuć zapach pieniędzy zarobionych na tym rynku!

W prowadzonych między sobą rozmowach kolekcjonerzy zachwycają się pięknem posiadanych przez nich dzieł. Tymczasem bankierzy inwestycyjni operujący na rynku sztuki opowiadają o stopach zwrotu zrealizowanych na tym rynku. A stopy te stały się ostatnio rzeczywiście imponujące. Jest więc czym się chwalić. W jaki sposób tak wysokie stopy zwrotu mogą stać się w przyszłości również naszym udziałem? O tym właśnie traktuje ta książka!

Spis treści

Wstęp

1. INWESTYCJE ALTERNATYWNE

1.1. Podział inwestycji alternatywnych
1.2. Elementy charakterystyczne rynku inwestycji alternatywnych
1.3. Koniunktura gospodarcza a rynek instrumentów alternatywnych
1.4. Budowa portfela inwestycyjnego z wykorzystaniem inwestycji alternatywnych
1.4.1. Przykłady budowy portfela inwestycyjnego z wykorzystaniem aktywów alternatywnych
1.5. Inwestycje alternatywne w portfelach polskich menedżerów
1.6. Podatki w przypadku inwestycji alternatywnych

2. RYNEK DZIEŁ SZTUKI

2.1. Czynniki wpływające na cenę dzieł sztuki
2.2. Tworzenie portfolio dzieł sztuki
2.3. Domy aukcyjne i galerie
2.3.1. Polskie domy aukcyjne
2.4. Aukcje i portale internetowe w Polsce
2.5. Rola mecenatów i marszandów na rynku sztuki
2.6. Fałszerstwa, repliki i zniszczenia dzieł sztuki
2.7. Targi sztuki
2.8. Wypożyczalnie dzieł sztuki

3. ART BANKING I FUNDUSZE RYNKU SZTUKI

3.1. Fundusze inwestycyjne na rynku dzieł sztuki

4. INDEKSY RYNKU SZTUKI

5. RYNEK DZIEŁ SZTUKI A RYNEK AKCJI

6. EFEKTYWNOŚĆ INWESTYCJI NA RYNKU SZTUKI

7. RYNEK DZIEŁ SZTUKI NA ŚWIECIE

7.1. Rok 2012 na rynku dzieł sztuki na świecie
7.2. Rynek dzieł sztuki tworzonych przez kobiety
7.3. Rynek dzieł sztuki w I półroczu 2013 r.

8. RYNEK DZIEŁ SZTUKI W POLSCE

8.1. Profil polskiego rynku sztuki
8.2. Przykładowe stopy zwrotu na polskim rynku dzieł sztuki
8.3. Rekordy cenowe na polskim rynku sztuki
8.4. Kompas Sztuki i Kompas Młodej Sztuki

9. RYNEK GRAFIKI ARTYSTYCZNEJ

10. RYNEK PLAKATU

11. RYNEK FOTOGRAFII

12. RYNEK INKOGRAFII

13. NAJNOWSZE TRENDY NA RYNKU SZTUKI

Zakończenie

Bibliografia

Załącznik

Kategoria: Zarządzanie
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7930-101-0
Rozmiar pliku: 4,3 MB

BESTSELLERY

Kategorie: