Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Wołyń. Prześladowania Polaków na sowieckiej Ukrainie. Część 1 - ebook

Wydawnictwo:
Seria:
Data wydania:
6 maja 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Wołyń. Prześladowania Polaków na sowieckiej Ukrainie. Część 1 - ebook

Dla mieszkających  na Wołyniu Polaków pamięć tego, co w XX wieku wydarzyło się w okolicach Dowbysza, Żytomierza czy Szepetówki, pozostaje wciąż żywa i bolesna. Od Wielkiego Głodu w latach 30. i przymusowej kolektywizacji, przez zsyłki do łagrów i wywózki na Daleki Wschód, bestialstwa banderowców oraz represje ze strony Sowietów – przez cały ten czas Polacy na Wołyniu robili wszystko, by ocalić własną tożsamość narodową oraz wychować w wierze katolickiej i poszanowaniu polskich tradycji następne pokolenia; by także one nie zapomniały o swoich korzeniach.

Choć po upadku Związku Radzieckiego represje ustały, dla Polaków mieszkających na Wołyniu batalia o polskość i Kościół katolicki na Ukrainie jeszcze się nie zakończyła...

Relacje oraz pozostałe materiały dotyczące prześladowań Polaków na sowieckiej Ukrainie zebrał i opracował niestrudzony tropiciel polskości na obszarach postsowieckich – pisarz, dziennikarz i reporter – Marek A. Koprowski.

 
 

Spis treści

Tropami szlacheckich zaścianków ...................      9

Forpoczta polskiej republiki  15

Nikt nie chciał iść do kołchozu    21

Wielki Głód na Marchlewszczyźnie   29

Po Głodzie — pogrom Polaków   41

Wywózki i rozstrzeliwania   52

Tysiąc rozstrzelanych, a może więcej  60

Was Polakiw skoro ne bude  69

Nie miał kto chować pomordowanych  75

Zbrodnia sowieckich partyzantów ....................   82

Życie w Dowbyszu po wojnie   88

Tato już nie wrócił…  95

Odrodzenie w Dowbyszu  102

Parafii dzień powszedni  113

Boje o polskość w Dowbyszu    119

Ich ofiara nie poszła na marne    127

Z rodziny o polskich tradycjach 134

Jesteśmy tu potrzebne   142

Polacy w Brodzie z Kamienia    157

W parafii „Polaków z Warszawy”..................    165

Z Żytomierszczyzny pod Chabarowsk    182

„Śmierć Żydom, Polakom i kacapom”    207

Po traktacie ryskim za kordonem ....................   219

Jechaliśmy w towarowym wagonie   245

Czeczeńcy to wredny naród   256

Podkreśla, że jest Polakiem    268

Polacy to „wragi naroda”   277

Zesłani za polskość    293

Młodzież przejmuje pałeczkę    312

Kategoria: Historia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7674-317-2
Rozmiar pliku: 1,9 MB

BESTSELLERY

Kategorie: