Agresja 17 września 1939 roku - audiobook

Oceń:
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
621 MB
Czas:
11 godz. 18 min.
Zabezpieczenie:
brak
Produkt chwilowo niedostępny

Pełny opis

Audiobook jest adaptacją publikacji, którą Jerzy Łojek wydał jeszcze w PRLu, w drugim obiegu, a która uznana została za niezwykle merytoryczne, dogłębne omówienie agresji Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku. Czytelnicy i słuchacze doceniają tę publikację głównie z uwagi na rzeczowość i fakt, że autorowi udało się uniknąć gloryfikacji wydarzeń z początku II wojny światowej. Usłyszymy skondensowane fakty poszerzone o analizę przyczyn i skutków działań wojennych Polaków i mocarstw, które postanowiły wówczas działać ponad naszymi głowami. W audiobooku zawarto omówienie najważniejszych strategicznie momentów walk na kresach wschodnich, bez upiększania postawy Polaków i chwalenia rodaków. Przeciwnie, autor śmiało, ale zawsze rzeczowo zwraca uwagę na błędne decyzje dowództwa, punkty, w których cierpliwość lub powściągliwość mogły przynieść inne efekty. Publikacja łączy w sobie elementy polityczne i historyczne. Od lat to jedna z najbardziej przenikliwych analiz tamtych wydarzeń, jakie dostępne są na polskim rynku wydawniczym. Klasyczna pozycja na temat radzieckiej agresji na Polskę. Książkę w wersji audio czyta Henryk Drygalski. Jerzy Łojek jest również autorem innych historycznych publikacji, które ukazały się jako audiobooki: „Dzieje zdrajcy – Szczęsny Potocki” oraz „Szanse powstania listopadowego”.

Tytuł nagrany na 1 ścieżkę mp3 bez podziału na części

BESTSELLERY