Bolesław Chrobry (992-1025). Kryzys monarchii wczesnopiastowskiej (1025-1039) i jego przezwyciężenie (1039-1058) - audiobook

Oceń:
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
42 MB
Czas:
44 min.
Zabezpieczenie:
brak
Produkt chwilowo niedostępny

Pełny opis

Audiobook jest wykładem o panowaniu pierwszego koronowanego władcy Polski i latach, które nastąpiły bezpośrednio po okresie jego panowania. W krótkim, skondensowanym tekście autor przedstawia kolejne etapy panowania, omawiając sytuację wewnętrzną kraju i tło polityczne w Europie. Usłyszymy między innymi historię św. Wojciecha, relację ze zjazdu gnieźnieńskiego, przebieg walk polsko-niemieckich w tamtym okresie. Autor omawia również szczegółowo rządy monarchii wczesnopiastowskiej, jej kryzys oraz sytuację w kraju aż do rządów Kazimierza Odnowiciela, który ostatecznie zapanował nad rozbitym państwem i zaczął budować jego potęgę. Audiobook jest doskonałą lekcją historii, materiałem, który z powodzeniem można wykorzystać na zajęciach z uczniami. To również doskonała powtórka informacji przed sprawdzianem czy egzaminem. Książkę w wersji audio czyta Karol Stępkowski. Michał Kopczyński jest autorem również innych publikacji z zakresu historii Polski, które ukazały się jako audiobooki, między innymi: „Rozbicie dzielnicowe”, „Kolonizacja wiejska na prawie niemieckim”, „Bitwa pod Grunwaldem, czyli pięć godzin, które wstrząsnęły Europą”.

Tytuł nagrany na 1 ścieżkę mp3 bez podziału na części

BESTSELLERY