Facebook - konwersja
  • Empik Go W empik go

Grube wióry - audiobook

Wydawnictwo:
Data wydania:
2 października 2020
Czas:
8 godz. 39 min.
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.

Grube wióry - audiobook

Rafał Pacześ – Grube Wióry

Stand-upy Rafała Paczesia są znane w całej Polsce. W sieci programy komika cieszą się milionową oglądalnością, a na jego występy na żywo przyjeżdżają widzowie z całej Polski, wykupując bilety do cna. Swoim ciętym językiem, ostrym humorem i autentycznością przedstawianych historii w kilka lat Pacześ zrobił błyskawiczną karierę.

Znany jest głównie, jako stand-uper rozśmieszający publiczność. Jednak dla wielu zaskoczeniem okazało się, że komik wydaje książkę. Rafał Pacześ napisał powieść pt. Grube Wióry. Fani, którzy regularnie chodzili na jego programy i oglądali transmisje w sieci, niemal od razu sięgnęli po tę pozycję, która przez długi czas była bestesllerem w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych.

Grube Wióry audiobook

Gróbe Wióry dostępne są nie tylko, jako książka tradycyjna w wydaniu papierowym, ale również jako e-book w wydaniu elektronicznym, a nawet audiobook. Ten ostatni format szczególnie polecany jest tym, którzy nie przepadają za czytaniem książek lub po prostu nie mają na to czasu. Drogę do pracy, ćwiczenia na siłowni czy sprzątanie może nam umilić nie tyle historia wykreowana przez Rafała Paczesia, ile przeczytana przez samego autora powieści.

Osoby, które już miały kontakt z występami komika i znają jego głos, z przyjemnością wciągną się w opowieść pełną przygód o Oskarze i Wiktorze. Z kolei słuchacze dotąd niezaznajomieni z brzemieniem Paczesia, przekonają się, że jako lektor naprawdę dobrze sobie poradził. Co częściowo jest wynikiem godzin spędzonych na stand-uperskich próbach, a także scenicznych doświadczeń debiutującego pisarza.

Grube Wióry historia Oskara i Wiktora

Audiobook Grube Wióry przedstawia historię dwudziestoletniego Oskara i dwa razy starszego Wiktora. Mężczyzn o skomplikowanej przeszłości i niemniej zagmatwanej teraźniejszości. Kasacyjne picie, złe kobiety, jeszcze gorsi mężczyźni, tchórzliwi szefowie i tragiczny los przedstawicieli handlowych oraz skundlonych yorków to motywy dominujące.

W całej fabule nie brakuje oczywiście kwestii wypełnionych charakterystycznym dla komika humorem. Nie należy jednak spodziewać się tu formatu stand-upu, bo nie jest to zbiór żartów. Z wielu wątków bije znana słuchaczom polska autentyczność, a osoby znające postać samego autora wychwycą autobiograficzne smaczki. Niemniej to historia o mężczyznach, ich problemach, kompleksach i rozterkach, przedstawiająca ich sytuację z nieco odmiennej perspektywy w stylu łódzkiego komika.

Sam Rafał Pacześ odnośnie książki dzieli się ze swoimi odbiorcami kilkoma słowami: „Kiedy występuję na żywo, muszę zaspokoić głód widza. A moi widzowie są głodni rozrywki, zabawy, śmiechu. Zawsze staram się im to dawać. Dużo i szybko - do tego przyzwyczaił nas świat, w którym żyjemy. Ale pisząc Grube wióry chciałem Wam powiedzieć coś, czego nie mam czasu przekazać na scenie. Teraz mamy czas. Dlatego niech wybrzmi każde słowo tej książki. Tej historii.

 

Kategoria: Opowiadania
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-268-3621-3
Rozmiar pliku: 477 MB

BESTSELLERY

Kategorie: