Hamesz Megilot (Pięć Zwojów) Rabina Cylkowa - audiobook

Oceń:
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Czyta:
ISBN:
978-83-942-5448-3
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
359 MB
Czas:
2 godz. 37 min.
Zabezpieczenie:
brak
Produkt chwilowo niedostępny

Pełny opis

Prezentujemy niezwykłe wydanie Pięciu Zwojów (Hamesz Megilot), ważnej części Biblii Hebrajskiej zawierającej niezmiernie ważne księgi: Pieśń nad Pieśniami, Księgę Ruth, Treny, Księge Koheleta, oraz Księgę Ester. Autorem przekładu z oryginału hebrajskiego jest Izaak Cylkow, wybitny polski rabin przełomu XIX i XX wieku, który łączył w sobie przywiązanie do żydowskiej tradycji i religii z umiłowaniem języka polskiego – języka ojczystego dla ogromnej części społeczności polskich Żydów. Księgi zawarte w zbiorze są niezwykle ważne tak dla Żydów jak i Chrześcijan. Szczególne miejsce zajmuje wśród nich jedna z najpiękniejszych ksiąg biblijnych – Pieśń nad Pieśniami poświęcona najważniejszej sprawie dla każdego człowieka – Miłości … Według Czesława Miłosza Rabin Cylkow, w swoich tłumaczeniach starał się zachować kolejność słów oryginału. Był też "wrażliwy na modulację hebrajskiej frazy, nieco inaczej kształtując werset niż czynią to Biblie, zarówno katolickie jak i protestanckie, zawsze ulegające wpływowi składni łacińskiej". Wydanie to jest zapisane (i nagrane) specyficzną wersją XIX wiecznej polszczyzny zawierającą słowa a nawet głoski, jakie w obecnej tu postaci nie występują już w języku polskim. Autor tego wydania (Mirek Sopek) dokonał ręcznego przepisania tekstu Psalmów z zachowaniem wszystkich niuansów tego języka. Lektorami w tym wydaniu są związani z Łodzią: śpiewaczka Izabela Połońska oraz aktor Łukasz Bzura. Podkład muzyczny skomponował muzyk Lucjan Wesołowski a nagrania dokonał w swoim studio Adam Potęga. Pozostałe wersje dzieła: książka drukowana oraz eBook są dostępne w wydawnictwie "World Without End Publishing".

Tytuł nagrany na 1 ścieżkę mp3 bez podziału na części

BESTSELLERY