Wybór poezji - audiobook

Oceń:
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
48 MB
Czas:
53 min.
Zabezpieczenie:
brak
Produkt chwilowo niedostępny

Pełny opis

Wybór poezji Kazimiery Iłłakowiczównej. Najważniejszymi rzeczami w życiu Kazimiery Iłlakowiczówny były praca urzędnicza (głównie w MSZ, była też sekretarzem J. Piłsudskiego) oraz twórczość. Swojej poezji jednak nie lubiła, o czym pisała w jednym ze swoich wierszy oraz mówiła w wywiadach. Pisanie wierszy "to sport, próba sił, ryzyko, gra w hazard. A urząd to moja troska, mój dom. Nie mogę bez tego żyć."

Była nieślubnym dzieckiem Barbary Iłłakowiczówny i Klemensa Zana. Jeszcze jako małe dziecko straciła oboje rodziców i przeszła pod opiekę Zofii Zyberko-Buynowej. Jej pochodzenie położyło się cieniem na dzieciństwie i znalazło odbicie w twórczości. Zaczęła pisać jako małe dziecko. Zachwycała wrażliwością, erudycją i pięknym wierszem tonicznym. Odpis pochodzącego z roku 1917 wiersza Iłłakowiczówny Matka Boska Wojenna krążył anonimowo jeszcze w czasie drugiej wojny światowej, wchodząc do podziemnych antologii poezji. Po okupacji spędzonej w Rumunii wróciła do kraju i ukochanego MSZ. Ale trudno jej było wrócić do łask, więc publikowała w "Tygodniku Powszechnym". Opublikowała 30 tomików poezji. Ten wybór jest zbiorem najciekawszych i najlepszych z nich.

Tytuł nagrany na 1 ścieżkę mp3 bez podziału na części

BESTSELLERY