Zakon Krzyżacki na ziemiach polskich do pokoju kaliskiego 1226-1348 - Audiobook (Książka audio MP3) do pobrania w całości w archiwum ZIP
Fragment:

Zakon Krzyżacki na ziemiach polskich do pokoju kaliskiego 1226-1348 - audiobook

Oceń:
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
62 MB
Czas:
1 godz. 7 min.
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
12,90
Cena w punktach Virtualo:
1290 pkt.

Pełny opis

Dzieje obecności Zakonu Krzyżackiego w Polsce. Kolejny audiobook Michała Kopczyńskiego z rozdziałem ojczystej historii. Tym razem słuchacze będą mogli zapoznać się z wykładem o Krzyżakach, którzy zostali do Polski zaproszeni przez księcia Konrada Mazowieckiego w 1226 roku. Od tej pory współpraca z polskimi władcami układała się raz pomyślniej, innym razem stanowiła wyzwanie dla obu stron. W audiobooku usłyszymy chronologicznie uporządkowane wiadomości z lat 1226-1348, aż do pokoju kaliskiego, na mocy którego Kazimierz Wielki przekazał Zakonowi ziemię chełmińską i michałowską, w zamian za co odzyskał Kujawy i tereny między Wisłą, Drwęcą i Skrwą. Znakomita powtórka dla uczniów, pomysłowa pomoc dla nauczycieli i świetna propozycja dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie kilka historycznych faktów w atrakcyjnej formie. Audiobook czyta Karol Stępkowski. W niniejszej serii opracowań historycznych ukazały się również inne audiobooki: „Przywileje szlacheckie 1355-1496”, „Słowianie i ich państwa we wczesnym średniowieczu”, „Kolonizacja wiejska na prawie niemieckim”.

Tytuł nagrany na 1 ścieżkę mp3 bez podziału na części

BESTSELLERY