Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

365 niegłupich zabaw po szkole - ebook

Wydawnictwo:
Tłumacz:
Data wydania:
20 sierpnia 2018
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

365 niegłupich zabaw po szkole - ebook

 

Jak zrobić karnawałową maskę, zorganizować rowerowe safari, zostać mimem? W jaki sposób skonstruować zegar słoneczny, oszczędzać wodę, rozkręcić własny biznes? Jak przygotować zaproszenia na urodziny, zrobić domową gazetkę i napisać list do prezydenta? Jak wywołać tornado w butelce i zmusić rodzynki do skakania?

365 niegłupich zabaw po szkole to źródło pomysłów, które wyzwolą wyobraźnię każdego dziecka. Na każdy dzień w roku inny pomysł na zabawę. Doskonała dla rodziców, dziadków, rodzeństwa, opiekunów. Książka, która pobudza kreatywność, rozwija fantazję, odrywa od pilota i myszki.


Sheila Ellison ukończyła psychologię na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Jest pomysłodawczynią i współautorką niezwykle popularnych poradników dla rodziców, m.in. 365 dni z kochanym maleństwem i 365 dni kreatywnej zabawy. Matka czwórki dzieci.

Judith Gray – nauczycielka szkolna i wykładowca akademicki, koordynatorka kursów tańca. Ma czworo dzieci.

Kategoria: Poradniki
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-280-5989-4
Rozmiar pliku: 9,2 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wstęp

Ta książka jest dla rodziców, nauczycieli, osób pracujących z młodzieżą oraz rodzin. Ale przede wszystkim to książka dla dzieci, które po szkole i w weekendy chcą w ciekawy i twórczy sposób spędzać czas – na zadaniach, do których łatwo znaleźć rekwizyty i które rządzą się nieskomplikowanymi zasadami.

Starsze dzieci lubią, kiedy dużo się dzieje, kiedy w zabawie napotykają wyzwania i muszą trochę pogłówkować. 365 niegłupich zabaw po szkole napisałyśmy tak, by spełniły oczekiwania dzieciaków, które mają dużo czasu i energii – a czy są takie, które nie mają?!

W naszej książce każde dziecko znajdzie coś dla siebie: od gier i układanek, przez muzykę, po sztuki plastyczne. Podsuwamy pomysły na udekorowanie pokoju, wycieczki w teren, imprezy. Pomagamy wybrać lektury, napisać list, zaangażować się w pracę społeczną. Nasze zabawy są bezpieczne, kreatywne i dostosowane do wieku. Mamy nadzieję, że rodzice i inni dorośli dołączą do dzieci, żeby wspólnie z nimi przeżywać przygody opisane na stronach tej książki.1. Sprzedaż sadzonek

Przybory

ziemia do kwiatów

kartony po mleku

zużyte plastikowe doniczki lub małe pojemniki

folia aluminiowa

nasiona wybranych roślin: pietruszki, pomidorów, kapusty, szczypiorku, nagietków, cynii, astrów, słoneczników, kabaczków, maku

Wskazówki

Kup zimą nasiona do domowej uprawy. Odetnij nożyczkami jeden bok kartonu po mleku. Karton (lub plastikowe pojemniki) do połowy wypełnij ziemią, delikatnie spryskaj ją wodą, żeby była wilgotna. Posiej nasiona, w każdym kartonie jeden rodzaj, zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu.

Kartony podpisz lub przypnij do nich odpowiednie torebki po nasionach. Przykryj folią aluminiową i zostaw w ciemnym, suchym miejscu, aż nasiona wykiełkują. Usuń folię, przenieś karton na słońce, często podlewaj. Kiedy roślinki urosną na pięć, siedem centymetrów, przesadź je po sześć–osiem sztuk do małych plastikowych pojemników. Za kilka tygodni będą się nadawały do sprzedaży.

Powiadom sąsiadów, że masz do sprzedania własnoręcznie wyhodowane rośliny. Twoja uprawa rozejdzie się w mgnieniu oka!

Uwaga: poszukaj dobrej książki na temat ogrodnictwa. Przy wyborze nasion sprawdź, jaki klimat i podłoże odpowiadają danym roślinom.

2. Kartki i papeteria

Przybory

komputer i drukarka

papier dobrej jakości i pasujące koperty

program do edycji tekstu

Wskazówki

Stwórz specjalną papeterię z imionami twoich przyjaciół i członków rodziny. Wystarczy, że kupisz odpowiedni papier i toner. Możesz również projektować ulotki, ogłoszenia, broszury, kartki z życzeniami, zaproszenia oraz formularze. Kiedy twoje przedsięwzięcie się rozkręci, przygotuj ulotkę z pełnymi danymi na swój temat: imieniem i nazwiskiem, logo, adresem, numerem telefonu oraz cennikiem. Wysoka jakość tej ulotki pomoże przyciągnąć klientów.

Uwaga: drukowanie oraz kopiowanie w kolorze jest droższe. Możesz jednak otrzymać zlecenie specjalne, które będzie od ciebie wymagało użycia kolorów – podnieś wtedy cenę.

3. Pakowanie prezentów

Przybory

różnego rodzaju papiery do pakowania

kolorowe wstążeczki i kokardki

przezroczysta taśma klejąca

puste pudełka na prezenty

bibuła (arkusze)

wizytówki

nożyczki

Wskazówki

Zanim zaczniesz pakować prezenty dla innych osób, poćwicz w domu, używając gazety i takich przedmiotów, jak książki, skarpetki, zabawki, pudełka różnych kształtów. Teraz, gdy już wiesz, jak to robić, starannie owiń pudełko lub książkę papierem do pakowania, przewiąż wstążeczką, dodaj kokardkę i wizytówkę. Tę próbkę możesz pokazywać później potencjalnym klientom. Swoje usługi zaproponuj sąsiadom oraz zapracowanym mamom i tatom. Konsultuj z nimi rodzaj papieru i wizytówki. Upewnij się, że masz przy sobie wszystkie materiały. Zaplanuj też odpowiednio czas, aby zdążyć z wykonaniem zlecenia ku satysfakcji wszystkich zainteresowanych.

4. Opieka nad dziećmi

Przybory

książeczki do czytania

365 dni twórczej zabawy dla dzieci dwuletnich i starszych

zdrowe przekąski

Wskazówki

Do tego przedsięwzięcia musisz mieć przynajmniej dziesięć lat i odrobinę wiedzy na temat postępowania z małymi dziećmi. Poza opieką nad dziećmi wieczorami, możesz przemyśleć także zajmowanie się nimi po szkole, zanim rodzice wrócą z pracy; zabawy w soboty i niedziele, a także w czasie przerw wakacyjnych, jeśli rodzice akurat pracują; zostawanie z dziećmi przed szkołą, gdy opiekunowie zmuszeni są wyjść wcześniej do pracy. Możesz też popytać w salonach fryzjerskich, klubach fitness, solariach, salonach kosmetycznych oraz odnowy biologicznej, czy nie potrzebują opiekuna do dzieci. Na zabawach i spotkaniach towarzyskich dorosłym często przydaje się pomoc w opiece nad dziećmi, zwłaszcza podczas przyjęć na cześć przyszłej mamy, wieczorów panieńskich, imprez firmowych, spotkań grup wsparcia, zebrań wolontariuszy czy klubów zainteresowań. Sprawdź w lokalnej gazecie daty i godziny imprez, następnie zadzwoń i zapytaj, czy organizatorzy nie potrzebują opiekuna.

Uwaga: jeśli podejmiesz się opieki nad dziećmi podczas spotkania, przyjedź dziesięć minut wcześniej, żeby poznać podopiecznych oraz rodziców. Zaplanuj zabawy, układanki i ciche zadania. Przywieź sporo książeczek. Kiedy spotkanie dobiegnie końca, posprzątaj pomieszczenie i przygotuj dzieci do wyjścia.

5. Opieka nad zwierzętami

Wskazówki

Opiekun do zwierząt zawsze znajdzie pracę, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Większymi zwierzętami możesz opiekować się w ich domach: przychodzić każdego dnia, aby je nakarmić, napoić i wyprowadzić na spacer. Mniejsze zwierzaki, mieszkające w klatkach, takie jak chomiki, myszy, ptaszki czy jaszczurki, możesz trzymać w swoim domu. Również małe akwaria możesz przewieźć do siebie, ale większe będą wymagały codziennych odwiedzin. Przypilnuj, żeby właściciele zostawili ci szczegółowe instrukcje co do opieki nad zwierzakiem, zapisz też numer do weterynarza. Ogłaszaj swoje usługi w sklepach zoologicznych, supermarketach i klinikach dla zwierząt.

Uwaga: możesz też rozważyć rozmnażanie i hodowanie małych zwierząt, takich jak chomiki, myszy, myszoskoczki, króliki.

6. Stoisko z napojami

Przybory

świeże cytryny

cukier

woda i lód

spory dzbanek

kubki plastikowe

mały stolik i obrus

ulotki

Wskazówki

Wieczorem przygotuj lemoniadę ze świeżego soku cytrynowego, cukru oraz gorącej wody. Jeśli cytryny są zbyt drogie, skorzystaj z mrożonego koncentratu. Przygotuj dużo kostek lodu i umieść je w sporej plastikowej torbie w zamrażalniku. Zrób kolorowe ulotki, aby zareklamować swoje przedsięwzięcie. Zastanów się nad wprowadzeniem dwóch rozmiarów kubków – dużych i małych. W dniu sprzedaży ulokuj swoje stoisko z napojami w miejscu, gdzie zauważy je wiele osób. Zabierz ze sobą dodatkowe akcesoria, np. słomki i pudełko na pieniądze z drobnymi.

Uwaga: na dzień sprzedaży napojów wybierz ciepły, słoneczny dzień i ustaw przy swoim stoliku parasol przeciwsłoneczny, którym na pewno zwrócisz uwagę przechodniów.

7. Farbowanie koszulek

Przybory

farby do tkanin w różnych kolorach

duże plastikowe miski

drewniane mieszadełka

białe T-shirty w kilku rozmiarach

mocne gumki recepturki

Wskazówki

Przygotuj farby zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Do każdego koloru używaj osobnej miski, mieszaj drewnianą łyżką. Na koszulce zawiąż supły albo zwiń fragmenty materiału i zabezpiecz gumkami. Zanurz poskręcany T-shirt w misce z farbą, mieszaj, aż całkowicie nasiąknie. Pozostaw na czas wskazany na opakowaniu barwnika. Potem wyjmij koszulkę z miski i płucz dotąd, dopóki nie przestanie plamić. Rozwiąż supły, usuń gumki. Wysusz w suszarce lub wyprasuj, by usunąć zagniecenia. Wypróbuj więcej kolorów i sposobów wiązania.

8. Korepetycje z matematyki i czytania

Przybory

słownik

kalkulator

notatnik

długopisy i ołówki

Wskazówki

Jeśli masz odpowiednio wysoką średnią ocen i dobry kontakt z rówieśnikami oraz młodszymi dziećmi, jesteś dobrym kandydatem do udzielania korepetycji. Większości rodzicom zależy, żeby ich dzieci dobrze sobie radziły w matematyce i czytaniu. Zaproponuj, że dojedziesz do domu osoby, którą masz uczyć, zabierz ze sobą przybory. Zastanów się nad zaprojektowaniem ulotki, która zareklamuje twoją działalność. Rozprowadź ją w szkołach podstawowych i lokalnych domach kultury. Upewnij się, że po szkole i w weekendy masz czas, żeby się tym zajmować.

Uwaga: wyjątkowym i dającym sporo satysfakcji wyzwaniem jest pomaganie dzieciom z kłopotami w nauce. Jeśli chcesz się go podjąć, spotkaj się ze szkolnym psychologiem i poproś o rady i podpowiedzi. Możesz się także zgłosić na ochotnika do pomocy podczas lekcji i dzięki temu zdobyć odpowiednie doświadczenie.

9. Trawniki i praca w ogródku

Przybory

małe narzędzia ogrodnicze

grabie

duże worki na odpadki

miotła

przycinaczka lub sekator

rękawice do pracy w ogrodzie

kosiarka (nie jest niezbędna)

Wskazówki

Najpierw na własnym podwórku sprawdź, jak ci idzie koszenie trawnika i pielęgnacja ogrodu. Musisz wiedzieć, w jaki sposób używać narzędzi ogrodowych i jak o nie dbać. Poproś rodzica, żeby ocenił twoją pracę i weź sobie do serca jego sugestie. Wrzuć ulotki do skrzynek pocztowych sasiadów ulotki informujące o twoich usługach. Możesz kosić trawniki, pielić, podcinać żywopłoty, grabić liście, kopać dołki, w których posadzone będą krzaki, podlewać rośliny, trawniki, grządki, usuwać larwy i ślimaki, czyścić oraz pielić podjazdy, sadzić, zrywać owoce czy przerzucać nawóz. Pamiętaj, by po wszystkim posprzątać: pozamiataj ścieżki i podjazd, pozbieraj kawałki opakowań, chwasty, liście, śmieci.

Uwaga: żeby twoja działalność była naprawdę skuteczna, umów się na regularne koszenie trawników oraz opiekę nad ogrodem. Zrób grafik z nazwiskami klientów, ich adresami i potrzebami. Zalecamy szybkość, dobre przygotowanie i profesjonalizm.

10. Pielęgnacja zwierząt

Przybory

szampon dla zwierząt

szampony przeciwpchelne i przeciwkleszczowe

szczotka kąpielowa

ręczniki

szczotki do włosów i grzebienie

suszarka

spora miska

Wskazówki

Pielęgnacja kotów i psów to niezły interes, jeśli lubisz zwierzęta i nie masz nic przeciwko wodzie. Najpierw upewnij się, że dysponujesz bezpiecznym miejscem, w którym psy będzie można wykąpać i wysuszyć. Zanim zmoczysz sierść, usuń z niej rzepy i kołtuny. Używając szamponu, stosuj się do wskazówek podanych na butelce i uważaj, żeby nie dostał się on do oczu, uszu czy pyska zwierzęcia. Po dokładnym spłukaniu osusz sierść ręcznikiem i pozwól psu otrząsnąć nadmiar wody. Mniejsze psy możesz wysuszyć suszarką, chłodnym strumieniem powietrza. Rzadkim grzebieniem rozczesz sierść, zaczynając od łap i przesuwając się w kierunku grzbietu. Wreszcie wyszczotkuj futro zgodnie z naturalnym ułożeniem włosów.

Uwaga: kotów i innych małych zwierząt nie powinno się moczyć ani myć szamponem. Czesanie i szczotkowanie jest dozwolone, a przeciw pchłom czy kleszczom można zastosować specjalne proszkilub krople. Zawsze dokładnie przestrzegaj instrukcji.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: