Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Autoetnograficzne „zbliżenia” i „oddalenia”. O autoetnografii w Polsce - ebook

Data wydania:
1 stycznia 2020
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Autoetnograficzne „zbliżenia” i „oddalenia”. O autoetnografii w Polsce - ebook

Prezentowana książka jest dziełem wybitnym, monografią przełomową w polskiej nauce, będącą doskonałą emanacją zaangażowani a autorów w zmienianie krzywdzących stereotypów, upowszechnianie wiedzy, rozwój praktyk badawczych czy przygotowywanie opracowań metodologicznych dotyczących autoetnografii. Publikacja (intencjonalnie niepodręcznikowa) świetnie porządkuje zasady i sposoby stosowania autoetnografii w praktyce badawczej czy tekstach analitycznych, z wielkim wyczuciem ukazuje autoetnografię we wszystkich znanych dotąd wcieleniach.

Praca jest nowatorska w trzech wymiarach. Po pierwsze, stanowi pierwszą w literaturze polskiej tak obszerną i wyczerpującą syntezę wiedzy na temat autoetnografii. Po drugie, twórczo rozwija ideę naukowego pisarstwa eksperymentalnego, programowo korzystając z jego sugestywnego oddziaływania na czytelnika, czyniąc język nauki bardziej ludzkim. Po trzecie, autorzy posuwają naprzód wiedzę metodologiczną i praktykę metodyczną z zakresu poszczególnych odmian badań autoetnograficznych, wskazując perspektywy jej rozwoju i korzyści płynące z jej szerszego zastosowani a w naukach o człowieku i świecie.

Oprócz niezwykle kompetentnego wykładu na temat autoetnografii obcujemy z głosami „walczącymi” o redefinicję wykładni naukowości dla dobra człowieka i kreowania lepszego świata.

Z recenzji prof. Dariusza Kubinowskiego (Uniwersytet Szczeciński)

Spis treści

Prolog — Anna KACPERCZYK, Marcin KAFAR, Autoetnografi „zbliżenia” i „oddalenia”. O wędrującym pojęciu „autoetnografia” 11

Część I. Wokół odkrywania autoetnograficznej tożsamości 25

Marcin KAFAR, Tropy autoetnograficznej tożsamości? 27

Anna KACPERCZYK, Autoetnograficzna inicjacja 43

Marcin KAFAR, Podróżując z Carolyn Ellis i Artem Bochnerem albo jak zharmonizowałem się z autoetnograficznym życiem. Opowieść autoformatywna w wersji 2.0 79

Część II. Autoetnograficzne próby 109

Iwona KABZIŃSKA, W poszukiwaniu wspólnoty. Być wśród ludzi i nie czuć się samotnie 111

Grażyna KUBICA, Moja ślóńsko suknia — projekt performatywno-autoetnograficzny 141

Paweł KACZMARCZYK, Agnieszka MADYS, Marcin PŁAWSKI, Colette SZCZEPANIAK, Oskar SZWABOWSKI, Paulina WĘŻNIEJEWSKA, Kolektywne majsterkowanie albo zmiana, która nie nadchodzi 161

Marcin KAFAR, Autoetnograficzny performans trwa dalej albo jak radzić sobie z Kolektywnym majsterkowaniem 207

Część III. Małe fory autoetnograficzne. W stronę wspólnotowego doświadczania autoetnograficzności 215

Anna KALUKIN, Marianna 217

Sylwia DUDZIK, Magdalena GRZYB, Anna KACPERCZYK, Marcin KAFAR, Danuta KOPEĆ, Agnieszka SZAŁAJEWSKA-PASTUSZAK, W przestrzeni (autoetnograficznego) spotkania (z Wprowadzeniem Anny KACPERCZYK i Marcina KAFARA) 219

Część IV. O autoetnografii. Syntezy — pęknięcia — sploty 263

Agata CZAJKOWSKA, Auto(reflexive) Turn — u podstaw biograficznie zorientowanego pisarstwa naukowego 265

Katarzyna MAJBRODA, Epistemiczne pułapki — metodologiczne niepokoje. Autoetnografia jako wyraz sprawczości i inwencyjności wobec nieprzewidywanego (serendipity) w antropologicznej praxis 289

Paweł ZGRZEBNICKI, Autoetnografia jako forma nauki (z komentarzem Marcina Kafara) 323

Epilog — Anna KACPERCZYK, Marcin KAFAR, O granicach i „graniczności” (w) autoetnografii 351

Noty o Autorach 393

Kategoria: Pedagogika
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8220-218-2
Rozmiar pliku: 3,7 MB

BESTSELLERY

Kategorie: