Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Autorzy kina europejskiego VII - ebook

Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Seria:
Rok wydania:
2018
Pobierz fragment
22,95
Cena w punktach Virtualo:
2295 pkt.

Autorzy kina europejskiego VII - ebook

 

Tom, który oddajemy w ręce czytelniczek i czytelników jest już siódmym z międzywydawniczej serii, zainicjowanej przez filmoznawców łódzkich w latach 90. i podjętej przez Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ w kolejnych dekadach. Proponujemy autorskie interpretacje twórczości zarówno reżyserów zasłużonych, niekiedy nieco niesłusznie zapomnianych, jak też przedstawicieli młodszego pokolenia, dotychczas nieobecnych w polskim piśmiennictwie naukowym. Wybrane kinematografie europejskie reprezentują pary twórców, bohaterów tomu: Włochy – Amelio Gianni i Valerio Zurlini, Hiszpanię Luis Garcia Berlanga i Juan Antonio Bardem, Szwecję Vilgot Sjöman i Bo Widerberg, Anglię Jack Clayton i Joe Wright, Turcję Nuri Bilge Ceylan i Zeki Demirkubuz, Niemcy Werner Herzog i Margarethe von Trotta, a Francję Leos Carax i Walerian Borowczyk.

Spis treści

 

Od Redaktorek 7

Anna Miller-Klejsa, Gianni Amelio: w poszukiwaniu lepszych światów 9

Kamila Żyto, Juan Antonio Bardem Muñoz: zapomniany ideowiec 33

Joanna Aleksandrowicz, Luis García Berlanga: gorzki śmiech i krzywe lustra 55

Kuba Mikurda, Walerian Borowczyk: mistrz ucieczek (przyczynek do biografii) 85

Adam Cybulski, Leos Carax: kinofil, który przestał oglądać filmy 105

Magdalena Kempna-Pieniążek, Nuri Bilge Ceylan: dalekie miejsca i bliskie twarze 127

Artur Majer, Jack Clayton: kobiety i dzieci 147

Agata Ciastoń, Zeki Demirkubuz: nadwątlone mosty 173

Małgorzata Jakubowska, Werner Herzog: „…tylko zapuszczę kły w duszę…” 193

Magdalena Saryusz-Wolska, Kurt Maetzig: początki kina w NRD 221

Aleksander Kwiatkowski, Vilgot Sjöman: utracona niewinność 241

Alicja Helman, Margarethe von Trotta: portrecistka kobiet 255

Tadeusz Szczepański, Bo Widerberg: chleb i róże 289

Patrycja Włodek, Joe Wright: w cieniu dziewcząt 337

Mariola Marczak, Valerio Zurlini: smutek egzystencjalny 357

Kategoria: Kino i Teatr
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8088-921-7
Rozmiar pliku: 3,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: