Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Bezpieczeństwo transportu w Federacji Rosyjskiej - ebook

Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Rok wydania:
2021
Pobierz fragment
19,95
Cena w punktach Virtualo:
1995 pkt.

Bezpieczeństwo transportu w Federacji Rosyjskiej - ebook

Bezpieczeństwo w sferze transportu stanowi jeden z istotnych problemów związanych z kształtowaniem polityki bezpieczeństwa każdego kraju, a rola transportu jako kluczowego elementu całego systemu logistycznego staje się coraz bardziej znacząca.

Prezentowana monografia ma na celu usystematyzowanie wiedzy z zakresu transportu w Federacji Rosyjskiej ze szczególnym uwzględnieniem problematyki jego bezpieczeństwa. W publikacji przedstawiono także kwestie dotyczące stanu i perspektyw prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze transportu i gospodarki magazynowej oraz przestępczości w sferze transportu.

Książka adresowana jest do szerokiego grona Czytelników zainteresowanych teorią i praktyką bezpieczeństwa transportu oraz metodami przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom w sferze transportu, jak również do studentów i słuchaczy studiów podyplomowych, których profil studiów mieści się w obszarze transportu, spedycji i logistyki, a także szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Spis treści

Wstęp 7

Rozdział 1. Położenie, ludność i podział administracyjny Federacji Rosyjskiej oraz możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w Rosji w sektorze transportu i gospodarki magazynowej 9

1.1. Położenie Federacji Rosyjskiej oraz warunki naturalne 9

1.2. Stan i struktura społeczeństwa Federacji Rosyjskiej 16

1.3. Podział administracyjny Federacji Rosyjskiej 25

1.4. Przedsiębiorczość w Rosji z uwzględnieniem podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą w sektorze transportu i gospodarki magazynowej 31

Rozdział 2. Przewozy ładunków i pasażerów oraz wypadki komunikacyjne w Federacji Rosyjskiej 49

2.1. „Strategia transportowa Federacji Rosyjskiej na okres do 2030 roku” jako podstawa normatywna rozwoju transportu w Rosji 49

2.2. Przewozy ładunków i pasażerów oraz sieć komunikacyjna w Federacji Rosyjskiej 54

2.3. Wypadki komunikacyjne w Federacji Rosyjskiej 59

Rozdział 3. Unormowania przestępstw na transporcie w Kodeksie karnym Federacji Rosyjskiej a skala zjawiska przestępczości na transporcie w Rosji 79

3.1. Najważniejsze unormowania dotyczące przestępstw i ich sprawców ujęte w Kodeksie karnym Federacji Rosyjskiej 79

3.2. Ogólne informacje o sprawcach przestępstw popełnionych w latach 2003–2019 na terytorium Federacji Rosyjskiej 84

3.3. Przestępczość na transporcie – unormowania prawne oraz skala zjawiska w latach 2003–2019 92

Zakończenie 127

Bibliografia 129

Spis tabel 141

Kategoria: Transport i logistyka
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8220-361-5
Rozmiar pliku: 1,5 MB

BESTSELLERY

Kategorie: