Ceny transferowe. narzędzia optymalizacji podatkowej - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Ceny transferowe. narzędzia optymalizacji podatkowej - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7488-021-3
Język:
Polski
Rok wydania:
2009
Rozmiar pliku:
1,6 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
46,00
Cena w punktach Virtualo:
4600 pkt.

Pełny opis

Z podatkowego punktu widzenia, w międzynarodowej grupie kapitałowej podlegającej różnym jurysdykcjom podatkowym, a tym samym odmiennym obciążeniom podatkowym, dokonuje się transakcji, między poszczególnymi jednostkami, które ukierunkowane są na przerzucanie dochodów (kosztów) tak, aby zmniejszyć (zoptymalizować) obciążenia publiczno-prawne w obrębie całej grupy. Organy podatkowe badają te operacje, pod kątem przepisów obowiązujących w danym państwie, dążąc do eliminacji ryzyka uszczuplenia należnych wpływów do budżetów krajowych.

Celem niniejszej publikacji jest kompleksowa analiza problematyki cen transferowych w transakcjach realizowanych w obrębie grupy kapitałowej oraz omówienie najnowszych trendów w tej dziedzinie. Zamieszczone tezy wyrażono z uwzględnieniem obowiązujących regulacji prawnych (krajowych i wspólnotowych), poglądów, doktryn, interpretacji skarbowych oraz wykładni i orzecznictwa sądów administracyjnych.

Książka zawiera bogaty zestaw narzędzi i sposobów praktycznego rozwiązywania sporów na płaszczyźnie zarządzania cenami transakcyjnymi. Ich właściwy dobór stanowi podstawę racjonalnych decyzji kapitałowych (finansowych).

Intencją autora jest, aby niniejsza pozycja pozwoliła praktykom życia gospodarczego – członkom zarządu, dyrektorom finansowym, a także politykom – dostrzegać i analizować zagadnienie cen transferowych w szerszym, interdyscyplinarnym kontekście.

Spis treści

Używane skróty

Wstęp

1. Charakterystyka podmiotów powiązanych

1.1. Pojęcie i motywy tworzenia grup kapitałowych

1.2. Podatkowe grupy kapitałowe

2. Sprawozdawczość finansowa grupy kapitałowej

2.1. Metody konsolidacji sprawozdań finansowych

2.2. Zarządzanie finansami grupy kapitałowej typu „cash pooling”

2.3. Rozliczanie wzajemnych rozrachunków w drodze „nettingu”

3. Transakcje powiązane

3.1. Pojęcie transakcji powiązanych

3.2. Porównywalność transakcji powiązanych

3.3. Dokumentowanie transakcji powiązanych (Klasyfikacja dokumentacji podatkowej, Metodologia przygotowania dokumentacji)

3.4. Przerzucanie dochodów w obrocie krajowym i międzynarodowym (Specjalne strefy ekonomiczne, Oazy (raje) podatkowe)

4. Polityka cen transferowych (transakcyjnych)

4.1. Pojęcie i klasyfikacja cen transferowych

4.2. Porozumienia cenowe

4.3. Szacowanie cen transferowych (dochodu) – Metodyka, Metody transakcyjne, Przesłanki wyboru optymalnej formy szacowania cen, Zasady szczególne ustalania wartości rynkowej dóbr niematerialnych i usług

4.4. Kontrola działalności gospodarczej przedsiębiorcy (Procedury ogólne wykonywania czynności kontrolnych; Kontrola cen transferowych

5. Unikanie podwójnego opodatkowania

5.1. Przesłanki podwójnego opodatkowania

5.2. Eliminacja podwójnego opodatkowania (Techniki - metoda wyłączenia, metoda zaliczenia, Eliminacja podwójnego opodatkowania w polskim prawie podatkowym)

5.3. Klauzula „tax sparing”

5.4. Klauzule antyabuzywne

5.5. Zakaz dyskryminacji

6. Różnice kursowe w obrocie międzynarodowym

7. Oszustwa finansowe w transakcjach powiązanych

7.1. Oszustwa podatkowe

7.2. Oszustwa księgowe

8. Karnoprawna doniosłość dokonywania transakcji powiązanych

Bibliografia

Wykaz aktów prawnych

Wykaz wzorów pism

BESTSELLERY