Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Co robić, aby nie zostać okradzionym - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Styczeń 2021
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Co robić, aby nie zostać okradzionym - ebook

Książka przedstawia przydatne porady na temat tego, co robić, aby nikt nas nie okradł, jakie sposoby miewają złodzieje, aby nas okraść, jak uniknąć różnego rodzaju kłopotów, które na nas czekają w życiu codziennym oraz w trakcie podróży, na co należy w szczególności uważać. Jeśli jesteście ciekawi, to na te oraz wiele innych nurtujących was pytań odpowie powyższa książka.

Kategoria: Poradniki
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8245-147-4
Rozmiar pliku: 1,1 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Nie chwal się swoim dobytkiem

W posiadanie smartfona zwróci na siebie uwagę, ale teraz mogę zdradzić największy błąd, jaki ludzie popełniają, na widocznym miejscu w samochodzie nie należy zostawiać telefonu, czy innych gadżetów, ponieważ włamywacz odbierze to jak sami byśmy wstawili do auta ogromny znak z napisem „rzeczy warte kradzieży tutaj, oferta specjalna tylko dzisiaj! Po prostu weź własny kamień, aby rozbić okna i złap go, póki możesz!”

W przypadku agresywnych napadów wiele historii, które się zdarzają, wiążą się z tym, że osoba opowiadająca je prawie zawsze zwraca na siebie uwagę ładną biżuterią, drogimi markowymi ubraniami, dlatego też telefony, biżuterię i inne cenne gadżety Trzymaj poza zasięgiem wzroku potencjalnego złodzieja!Zawsze bądź świadomy rzeczy, które masz na sobie lub pozostawiłeś za sobą

Gdy podróżujemy odruchowo sprawdzajcie kieszenie, kiedy wychodzicie z domu, dwukrotnie sprawdzajcie, czy jest tam telefon, klucze, portfel. W trybie podróży zawsze chowajcie paszport i bilet. Wszystko inne można wymienić lub przesłać, jeśli zostanie znalezione później. Powinieneś także przyzwyczaić się do spojrzenia za siebie i podwójnego sprawdzania, gdzie byłeś. Zawsze, gdy godzinami siedzimy w autobusie, opuszczamy mieszkanie, w którym mieszkamy, a nawet restaurację, w której jedliśmy, oglądajcie szybko na zajmowaną przez was przestrzeń i ziemię, aby się upewnić, że nic nie wypadło z kieszeni ani nie zostało w tyle. To spojrzenie autopilota do tyłu może uratować wam skórę wiele razy, gdy coś wam wypadnie, lub gdy będziecie kilka metrów dalej i sprawdzając kieszeń zauważycie, że brakuje telefonu, który wciąż leży na stole. Trzeba się do tego przyzwyczaić, ale zmuszaj się do tego za każdym razem, gdy zmieniasz pozycję. Nie tylko podczas podróży, ale zawsze w życiu codziennym. Te dodatkowe dwie sekundy przed opuszczeniem miejsca sprawią, że nigdy nie zostawicie rzeczy za sobą beztrosko.Miej portfel i telefon zapasowy jako ochronę

Często podróżowałem z portfelem, z którym wychodziłem zawsze, gdy odwiedzałem notorycznie niebezpieczne miejsca. Ten portfel ma wygasłą kartę kredytową, niektóre karty z ubogimi limitami i około 10 złotych w gotówce. Mam to jako przynętę w kieszeni na wypadek, gdyby ktoś kiedykolwiek agresywnie zażądał mojego portfela. Na szczęście nigdy nie musiałem go oddać i nie miałem go przy sobie w większości miejsc, ale czułem się bardziej komfortowo, wiedząc, że mam coś, co chętnie oddam w przypadku napaści na mnie. Oczywiście, jeśli kiedykolwiek walczysz z bronią lub nożem i nie masz wabika lub złodziej chce więcej, po prostu oddaj swój normalny portfel bez względu na to, co w nim jest. Nic w środku nie mogłoby być warte zaryzykowania własnego życia. Możesz jednak zaoszczędzić sobie kłopotów, mając tego wabika. Ilekroć bywacie w mniej bezpiecznych częściach miasta, przed wyjazdem wymieńcie również kartę SIM z drogiego smartfona na tani 10-letni telefon, który może wykonywać tylko połączenia i SMS-y. Nie wkładaj też portfela ani telefonu do tylnej kieszeni. Ilekroć to widzę, czuję, że osoba tak robiąc sama prosi o żeby ją okraść. Jak łatwo jest komuś przebiec obok ciebie, wyciągnąć go i uciec? Mogliby to zrobić nawet bez twojej świadomości. Dostęp do kieszeni z przodu lub dobrych torebek jest znacznie trudniejszy bez zwracania na siebie uwagi.Mów w lokalnym języku

To prawdopodobnie powinna być zasada numer jeden, ale myślę, że jednym z głównych powodów, dzięki, którym jesteśmy bardziej zauważalni dla rabusiów, jest to, że jadąc za granicę posługujemy się wszędzie językiem polskim, a to naprawdę przyciąga wiele uwagi! Posługiwanie się językiem obcym kojarzy się z bogatymi turystami, którzy są bardziej godni uwagi rabusiów. Mówiąc miejscowym językiem, o wiele łatwiej się wtopisz w tłum. Nawet jeśli masz inny akcent i mówisz niezbyt dobrze w regionalnym języku, to i tak wyróżniasz się o wiele mniej niż bycie facetem, który nalega na zmuszanie miejscowych do używania własnego języka. Dlatego też jadąc za granicę warto znać język danego kraju.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: