Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Excel w praktyce. Wydanie luty-marzec 2014 r. - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Luty 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Excel w praktyce. Wydanie luty-marzec 2014 r. - ebook

Poradnik "Excel w praktyce" to zbiór trików, porad i szczegółowych instrukcji popartych zrzutami ekranu (dla wersji 2003 lub 2007) i zrozumiałymi przykładami, ułatwiających efektywną pracę na Excelu 2003, 2007 i 2010. Z publikacji tej korzystają m.in. księgowi i finansiści, asystentki zarządu, dyrektorzy, kierownicy działów.

Spis treści

1.FORMANTY FORMULARZA. Nawigacja po arkuszu może być wygodniejsza.

2.PREZENTACJA GRAFICZNA. Szybka selekcja danych na wykresie.

3.POLA KOMBI. Jak w szybki sposób utworzyć cząstkowe listy danych.

4.WYSZUKIWARKA. Tworzymy narzędzie oparte na dynamicznym formatowaniu warunkowym.

Kategoria: Bazy danych
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-2944-1
Rozmiar pliku: 5,7 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Od Redaktora

Drodzy Czytelnicy!

Tysiące kolumn i wierszy mogą obejmować dane, z którymi na co dzień przychodzi nam się zmierzyć. Prawie zawsze pojawia się problem nawigacji po tak obszernych arkuszach. Paski przewijania nie są zbyt wygodne, ponieważ trudno jest ustawić odpowiedni obszar za pomocą myszy. Istnieją wprawdzie pewne niestandardowe rozwiązania, ale nie do końca spełniają oczekiwania użytkowników. Warto sięgnąć po proste makra i tak zmodyfikować swój roboczy arkusz, aby praca z nim była szybsza i wygodniejsza. Więcej na ten temat w tekście Formanty formularza – nawigacja po arkuszu może być wygodniejsza F 160.

Jeżeli na jednym wykresie chcemy przedstawić dane z obszernego zestawienia, bardzo prawdopodobne, że nie otrzymamy czytelnej prezentacji. Dużo korzystniej jest przedstawiać tylko część informacji (np. zmiany w wybranym przedziale czasu lub ogólnie rysujący się trend zmian). W tekście Prezentacja graficzna – szybka selekcja danych na wykresie P 079 przeczytamy, jak zbudować wykres, który przedstawi dane stanowiące tylko fragmenty tabeli źródłowej (określone wiersze). Wybór wartości będzie wspomagany przez formuły wyszukujące.

Przyjmijmy, że w pracy mamy do czynienia z zestawieniami, w których w obrębie jednej kolumny występują wielokrotnie te same wpisy. Dotyczyć to może na przykład miast, nazw produktów, imion czy nawet nazwisk pracowników. W niektórych sytuacjach przydatne staje się posortowanie listy, gdzie kryterium jest częstość występowania określonego wpisu w tabeli. Zapoznajmy się z hasłem Przetwarzanie danych – rozkład tabeli według częstości ich występowania P 080, a sprawnie wykonamy takie sortowanie.

Bardzo często się zdarza, że w arkuszach z obszernymi zestawieniami najczęściej interesuje nas jedynie niewielki fragment tabeli. Takie cząstkowe zestawienie uzyskamy dzięki filtrowaniu. Niestety, gdy zawartość arkusza ulegnie zmianie, konieczne będzie grupowanie danych od nowa. Okazuje się, że nie musimy tracić na to czasu. Jeżeli dodamy do arkusza odpowiednie formuły, a ich działanie uzależnimy od pól kombi, bardzo szybko otrzymamy przefiltrowane listy cząstkowe z uwzględnionymi zmianami w arkuszu. Więcej na ten temat w tekście Pola kombi – jak w szybki sposób utworzyć cząstkowe listy danych P 081.

Problemem przy prowadzeniu np. magazynu jest żmudne przeglądanie kolejnych regałów w poszukiwaniu konkretnego towaru, który w danej chwili okazał się potrzebny. Przygotujmy zatem sprytną wyszukiwarkę, która pomoże nam błyskawicznie zlokalizować określony towar w naszym magazynie. O tym, jak ją wykonać, przeczytamy w haśle Wyszukiwarka – tworzymy narzędzie oparte na dynamicznym formatowaniu warunkowym W 106.

Serdecznie pozdrawiam

Redaktor Naczelny poradnika „Excel w praktyce”([email protected])

mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: