Głos Ojca Pio nr 2 (92) marzec/kwiecień 2015 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Głos Ojca Pio nr 2 (92) marzec/kwiecień 2015 - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
30 maja 2015
Rozmiar pliku:
5,9 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
7,50
Cena w punktach Virtualo:
750 pkt.

Pełny opis

Spryt duchowy, rzecz o odpustach…

Odpusty – jedno słowo i skojarzenia: od „jarmarków kolorowych”, przez barwną postać handlarza cudownościami z „Krzyżaków”, aż do rozłamu Kościoła. Kiedy na spotkaniu redakcji pojawił się ten temat, przyznaję, nie wierzyłem w jego długą żywotność podczas dyskusji. Jednak już po pierwszych rozmowach wiedzieliśmy wszyscy, że trzeba i warto poruszyć to zagadnienie.
W nas samych – wierzących obrosło ono mnóstwem niedomówień, często wynikających z niewiedzy, czasem nawet ze skostnienia i strachu. Kojarzone raczej ze wstydliwym okresem i rozłamem w Kościele, przestaje być okazją do uporządkowania serca przez Bogiem, a staje się często dość folklorystyczną wizją i sposobem świętowania, choćby w parafiach.
Nasi autorzy, znani i nowi, zapraszają do odkrycia i odświeżenia tego momentu łaski danego nam w Kościele i przez Kościół. W sposób systematyczny, historyczny i nader praktyczny pokazują istotę zagadnienia (nawet w rozmowie z rodziną przy stole). Na podstawie wypisu z dokumentów Kościoła proponujemy korzystanie z odpustów nie tylko podczas wydarzeń roku liturgicznego czy różnych rocznic, ale codziennie – w miarę możliwości i gotowości serca!
Zanim jednak przystąpimy do uważnej lektury, polecam świetne ćwiczenie dla umocnienia wiary i pamięci. Warto zapisać w kilku punktach nasze skojarzenia z odpustami. Te, których jesteśmy pewni i być może praktykujemy. Po zakończonej lekturze warto do tej kartki wrócić i sprawdzić, co się z niej ostało, co warto dopisać, a co definitywnie skreślić. Pozwoli to nam – jak powtarzał św. Franciszek – „zacząć od nowa”, by wiara stawała się życiem, a życie było wiarą.

Krzysztof Czeczko OFMCap
redaktor naczelny

Spis treści

TEMAT NUMERU – SPRYT DUCHOWY, CZYLI RZECZ O ODPUSTACH

Jak darowano kary – Mariusz Kaczmarski OFMCap

Odpusty w teologii – Mariusz Kaczmarski OFMCap
10 % ceny i trochę sprytu duchowego – z o. dr. Andrzejem Zającem OFMConv rozmawia Agata Rajwa

Rembrandt ułaskawiony – ks. prof. Mariusz Rosik

Wykaz odpustów zupełnych

OJCIEC PIO

Postrach demonów. Mateusz z Agnone. W drodze do Ojca Pio – Agata Rajwa

Życie jest walką. Młodzi o Ojcu Pio – Zofia Wolińska

Intencje modlitewne

Ludzie 10-lecia. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Justyna Borkowska

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO

Duchowość i misja Grup Modlitwy Ojca Pio – ks. Pasquale Maria Mainolfi

Konspekt spotkania formacyjnego

Naśladować Jezusa. Katecheza na marzec 2015 – Tomasz Duszyc OFMCap

Wzywanie do nawrócenia. Różańcowa droga nawrócenia. Rozważanie na marzec 2015 – Bogusław Piechuta OFMCap

Żeby nie modlić się źle. Katecheza na kwiecień 2015 – Tomasz Duszyc OFMCap

Różańcowa droga nawrócenia. Tajemnica zwiastowania. Rozważanie na kwiecień 2015 – Bogusław Piechuta OFMCap

Zatrzymać się obok Ojca Pio i rozpocząć dialog z Jezusem. Co w duszy gra… – Bogusław Piechuta OFMCap

Lekarstwo na autyzm. Wiadomości z Domu Ulgi w Cierpieniu

Zwiedzaj Dom Ulgi w Cierpieniu z polskim przewodnikiem

Kronika Grup Modlitwy: 10-lecie Grupy Modlitwy w Brąszewicach. Poświęcenie pomnika Ojca Pio w Jędrzejowie. Diecezjalne spotkanie Grup Modlitwy w Ostrowcu Świętokrzyskim

AKTUALNOŚCI

W poszukiwaniu źródeł szczęścia. Okulary dobra – Piotr Kwiatek OFMCap

Tam, gdzie niebo dotyka ziemi. Śladami Franciszka z Asyżu – Robert Rabka OFMCap

Wyznanie grzechów przed człowiekiem i kapłanem Prosto o spowiedzi – Konstantyn Morozov OFMCap

Król Jozjasz. Ludzie Biblii – ks. prof. Tomasz Jelonek

Z życia kapucynów

Piętno skuteczności. Felieton – Adam Maniura

BESTSELLERY